Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 22:13, 05 sty 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Agania napisał(a)
a tym skarbem może si wymienisz

cudo

Szczęśliwego Nowego Roku i zadowolenia ze swojego ogrodu. , chętnie się wymienię, ale jest mały problem, bo ja w tej chwili nie mam pojęcia, gdzie przesadziłam tego liliowca. Na wiosnę będę mieć mnóstwo niespodzianek , bo uciekając przed kanalizacją wtykałam rośliny gdzie tylko znalazłam jakieś 10 cm2 powierzchni, jeśli przypomnisz mi się w sierpniu to to nie ma sprawy bardzo chętnie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:16, 05 sty 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ale piękne Pozdrawiam.

Dzięki Małgosiu, cieszę się, ze się podoba.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 16:34, 07 sty 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208

Wszystkie żonkile musiałam wykopać przed robotami kanalizacyjnymi.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
AgnieszkaW 22:27, 07 sty 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
A gdzie je później wsadziłaś, te żonkile znaczy się?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Dorota123 14:37, 08 sty 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
AgnieszkaW napisał(a)
A gdzie je później wsadziłaś, te żonkile znaczy się?

Nawet nie pamiętam, ale na wiosnę będzie mnóstwo kęp, część porozdawałam - cebulek było około1000 sztuk. Myślę że kiedyś później , jeśli nie będą pasować tam gdzie wylądowały uładzę nasadzenia.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:51, 08 sty 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208

Tego clematisa przekopywałam w czerwcu 2012r bardzo źle zniósł przeprowadzkę, ledwo przeżył, ale rósł na trasie nieszczęsnej kanalizacji i eksmisja była konieczna.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
elzbieta_g 21:00, 08 sty 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
cudne clematisy mnie w tym roku czeka kanalizacja , ale na szczęście pójdzie tam gdzie nie mam nic cennego
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Dorota123 21:20, 08 sty 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
elzbieta_g napisał(a)
cudne clematisy mnie w tym roku czeka kanalizacja , ale na szczęście pójdzie tam gdzie nie mam nic cennego

Dla mnie roboty kanalizacyjne to najwięksy koszmar, ziemia jest tak zbebeszona, że nie wiadomo, czy ta moja praca nie pójdzie na marne. Co dzień coś jeszcze robię w ogródku bo od przyszłego tygodnia ma przyjść zima.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Agania 11:51, 09 sty 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Dorotko, przeszłaś prawdziwą wojnę przez tą kanalizację, nawet z jednej strony Ci zazdroszczę, bo masz to już za sobą, a z drugiej latanie z roślinami i przesadzanie wszystkiego na już i upychanie byle gdzie, bo trzeba, żeby ratować roślinki i ogród staje się jednym pobojowiskiem, jak Ty to przeżyłaś, podziwiam Cię za to, że miałaś w sobie tyle sił.

Ogród urządzasz na nowo, masz rękę do roślin więc wszystko Ci się uda, a jak Ci jakiejś roślinki braknie, to mogę Ci na wiosnę coś od siebie podarować, tylko daj mi znać

Piękny ten zagon narcyzów i clematis, jaka to odmiana, co tak ciężko Ci się odradzała
pozdrawiam Dorotko
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Dorota123 17:48, 09 sty 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Agania napisał(a)
Dorotko, przeszłaś prawdziwą wojnę przez tą kanalizację, nawet z jednej strony Ci zazdroszczę, bo masz to już za sobą, a z drugiej latanie z roślinami i przesadzanie wszystkiego na już i upychanie byle gdzie, bo trzeba, żeby ratować roślinki i ogród staje się jednym pobojowiskiem, jak Ty to przeżyłaś, podziwiam Cię za to, że miałaś w sobie tyle sił.

Ogród urządzasz na nowo, masz rękę do roślin więc wszystko Ci się uda, a jak Ci jakiejś roślinki braknie, to mogę Ci na wiosnę coś od siebie podarować, tylko daj mi znać

Piękny ten zagon narcyzów i clematis, jaka to odmiana, co tak ciężko Ci się odradzała
pozdrawiam Dorotko

Dziękuję, że tak chętnie chcesz się podzielić roślinkami, ja ze swoimi mam teraz problem z umiejscowieniem, ale syn buduje dom to będę miała się czym podzielić jak będzie zakładał swój ogródek. Na wiosnę dokupię tylko 3 berberysy Admirałkii i 15 fioletowych czosnków, może jeszcze 4 żurawki o czerwonych listkach . Sporą część rabat wysypię żwirkiem, właśnie dziś zakończyłam robienie lamówek z kostki na rabatach. Nazwy clematisa nie znam, nie przywiązywałam uwagi do nazw, a ciężko się odradzają u mnie rośliny bo kiepską mam ziemię, tak jak widać na wykopach sam żółty piach
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies