Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 23:52, 13 kwi 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Madziu Przyszło mocne ochłodzenie do mnie, na szczęście w nocy temperatura nie spadła poniżej zera. Rośliny mocno przyhamowały zwłaszcza z kwiatami, nawet trawnik przestał rosnąć. Od wtorku zapowiadają ocieplenie, mam nadzieję że moje tulipany w donicach zakwitną na święta.

Renia U mnie pada mniej lub bardziej od tygodnia, w ogrodzie nic nie da się robić co ma również dobre strony gdyż ostatnio przemęczony jestem i mogę w końcu odpocząć.
Cieszy mnie ogromnie że rośliny zaaklimatyzowały się w nowym ogrodzie, dziel śmiało.

Agatko Prawda że super ten kocurek Od razu jak go zobaczyłem pomyślałem ... mój ci on. Patrzy w niebo cały czas, chyba myszy tam szuka






____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:58, 13 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Nigdy bym nie pomyślała, ze w tego typu donicach tak ładnie będą wyglądały niezapominajki
Śliczności
Też się martwię by nie przymroziło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardener27 00:09, 14 kwi 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Kamila Koniecznie zaproś do swojego ogrodu niezapominajki, strasznie różowe mi się podobają.
Bardzo lubię szczere osoby, nie boję się konstruktywnej krytyki, jakby co to wal śmiało

Damian Zegar słoneczny miał być większy ale niestety nie doczytałem składając zamówienie. Miałem na niego troche inne plany a ostatecznie wylądował na stoliku obok doniczek.
Zazwyczaj zamawiam online dodatki ogrodowe ale mam również pare takich sklepów w swojej okolicy gdzie mogę dostać fajne przedmioty importowane z odległych krajów. Dziś udało mi się np. kupić nóżki pod doniczki.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 00:14, 14 kwi 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Sylwia Też się bałem tych przymrozków nad ranem, co się dało pochowałem. U mnie wiosna nie tak zaawansowana jak u Ciebie więc nie musiałem niczego owijać włókninami. Najgorsze póki co za nami, idzie ocieplenie.
Donice zakupione z myślą o bukietach sezonowych, takich jak ten …


____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 00:36, 14 kwi 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Nasturcja Witam serdecznie Już odpowiadam na Twoje pytania …

Szklarenki są wykonane z poliwęglanu, wymiary 99 x 60 x 43 cm. Wykorzystuje je do wiosennych rozsad, hartowania roślin i ochrony przed ewentualnymi przymrozkami.

W balii mam wbity zestaw dekoracyjny, metalowa łopatka i grabki.

Z sadzeniem dalii nie ma większej filozofii. Większość z nas bulwy sadzi bezpośrednio do gruntu pod koniec kwietnia, 5-10 cm warstwa ziemi nad nimi będzie idealna. Ja swoje sadzę do doniczek i pędzę w inspektach, część z nich pójdzie do gruntu inne zaś do donic.

Bulwy dalii przechowuję w piwniczce, tam temp. spada poniżej zera jak jest naprawdę bardzo zimno, tej zimy nie miało to miejsce.
Dużo zależy od tego jaki masz garaż, jaka będzie zima, jak zabezpieczysz ewentualnie swoje kłącza.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
asiak 08:25, 14 kwi 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Przeczytałam o kocurku A że jestem miłośniczką kotów jak i innych zwierząt, to dawaj wertować strony do tyłu. I znalazłam hehehehe... śliczny
____________________
AsiaDziałeczka Asi
anabuko1 08:32, 14 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Nasturcja napisał(a)

A w tej balii te małe trzonki to jakieś mini szpadelki?Gdzie zakupione?Podobają mi się.

Piękne widoczki
Ja już dalie posadziłam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
la_estrellita 09:50, 14 kwi 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Dalie pędzi się w doniczkach pojedyńczo czy można grupowo?
____________________
Agnieszka Gutlandia
Nasturcja 18:28, 14 kwi 2019


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 19
Dziękuję za odpowiedź,nabrałam ochoty na dalie.Tu na forum widzę,że to popularne kwiaty.Nóżki pod donice śliczne.Masz oko do ładnych rzeczy.
Gardener27 14:26, 19 kwi 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Asiu Specjalnie dla Ciebie dziś go uchwyciłem, chyba będzie miał kolegę bo jest promocja na nie

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies