Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

deszczowymaj 12:24, 12 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Gardener27 napisał(a)


Agatko staram się zawsze robić zdjęcia przed zachodem słońca, zabawa światłem i cieniem. Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat by uchwycić chwile a te jak wiadomo są ulotne, obrazy zostają w pamięci lecz na krótko. Lubię robić zdjęcia ale brakuje mi dobrego sprzętu i wykształcenia w tym kierunku więc pstrykam amatorsko.

Dziękuję za piękne słowa. Flirt liści na murawie ...



Przemek masz katalpę ? bo tu chyba jej liście są ..prawda?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
anabuko1 16:23, 12 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
Gardener27 napisał(a)


Jak tylko usiądę na tej ławce to widzę chwasty w kamyczkach i już tam nie siedzę

Corten widzę że jest bardzo popularny u naszych sąsiadów, pewnie ta moda przyjdzie niebawem do nas. U mnie go coraz więcej ...




Hee.he znam to samo. .tylko ja jak usiade ba hustawce to zaraz widzę zielko albo tu trzeba coś podwizać tam podciąć . Itp...i już się nasiedzialam i już lecę.
Chyba też jakiś dekoracje muszę postawić na nią.
Twoja z tą gwiazdą jest suuper.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElaS 20:55, 12 paź 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Dziękuję za Przepis na tulipany.
I Forma, świetna. Teraz już spamiętam bez problema.
____________________
Malwowy ogród
Rumianka 19:05, 13 paź 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Przemo, obejrzałam cudne fotki i gdybym miała zdecydować, co podoba mi się najbardziej, to powiem szczerze, nie potrafiłabym wskazać tego jednego zakątka, ponieważ wszystko masz jak spod igły. co jedno, to piękniejsze...no i dodatki przecudne... Zawsze z radością odwiedzam Twój ogród.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
mirkaka 20:42, 14 paź 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Przemek, Twoj ogród zachwyca o każdej porze roku. Masz zawsze idealny porządek
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
BasiaLT 13:28, 21 paź 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Czy jest jakaś pora roku żeby u ciebie było choć odrobinę brzydko? Nawet opadłe liście masz jakieś takie ładniejsze
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
deszczowymaj 17:20, 21 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Nawet opadłe liście masz jakieś takie ładniejsze


Prawda no nie .. te liście wyglądają jakby pozowały do zdjęcia
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Gardener27 18:44, 25 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Iwonka napisał(a)


Na każdym bazarku może trafić się perełka Dlatego, gdy tylko jest okazja zaglądam wszędzie. Z Sylwią na proszowickim placu wypatrzyłyśmy roślinę, która zaskoczyła naszych gospodarzy w Kondziwowym ogrodzie A wiesz, jakie oni mają rarytasy!
Dziękuję za przepis na cebule Instrukcja jak z najpiękniejszej książki o ogrodach. Uwielbiam twoje fotki, oko i skupienie na detalach sprawia, że trudno od nich wzrok oderwać....
Gdy weszłam w ten wasz ogrodowy świat dostałam radę od Anitki, że zakątki z ławeczkami, krzesłami... no muszą być Nie ważne, czy mamy na to czas czy nie. Ważne by były. I stamtąd budować rabaty, osie widokowe... By móc patrzeć na piękne obrazy, gdy tylko mamy chwilkę.
Podziwiam cię za ogrom donic, chyba lubisz podlewać W Danusinej Anglii też zachwyciło mnie morze pojemników wszelakich. Pora odnaleźć przyjemność w prozaicznym a tak ważnym przecież podlewaniu. To trochę jak szczypta przypraw, by potrwa cieszyła


Element zaskoczenia ale tylko pozytywny. To prawda, bywa że w najmniej oczekiwanym miejscu dostaniemy coś co nas zachwyci. Miałem tak w tym roku robiąc wczesną wiosną zakupy na bazarze. Pani handlowała warzywami a przy okazji na straganie miała rośliny ogrodowe m.in. jarzmianki i czekoladowe bodziszki. Najlepsze w tej całej sytuacji było to że ceny asortymentu były atrakcyjne a sama sprzedająca była świadoma czym handluje, śmigała nazwami odmian z zamkniętymi oczami.

Ciekaw jestem co Wam się udało upolować do Kondziowego ?

Dla mnie ogród to nie tylko rośliny, muszą być również w nim meble, doniczki i przedmioty dekoracyjne ... wtedy ogród jest kompletny.
Z upływem czasu moja wizja staje się coraz bardziej klarowna. Wiem na co sobie mogę pozwolić w ogrodzie a o czym mogę zapomnieć bo się nie sprawdzi. Oczywiście wciąż eksperymentuję, z każdej nowej przywiezionej rośliny cieszę się jak dziecko. Planuję też w przyszłości staw w ciekawej formie ale nigdy nie ma czasu by ten pomysł zrealizować.

Donice uwielbiam z wielu powodów. Same w sobie są piękne, można wyeksponować w nich rośliny a przede wszystkim za ich mobilność. Ciągle przestawiam pojemniki z miejsca na miejsce według potrzeby i upodobań. Za sprawą donic sezon zaczyna się wcześniej i dłużej trwa. W marcu rosną w nich już bratki, potem balkonowe, jesienią chryzantemy i wrzosy a od grudnia choinki i inne zimozielone.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 18:53, 25 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
deszczowymaj napisał(a)


Przemek masz katalpę ? bo tu chyba jej liście są ..prawda?


Kiedyś miałem dwie kataply w ogrodzie, niestety jedna została rozłamana przez wichurę i nie przeżyła zimy. Obecnie została mi tylko jedna, wyprowadziłem ją na drzewko z małego patyka zakupionego 10 lat temu. Każdego roku bardzo mocno przycinam wczesną wiosna, dzięki temu mam drzewko o zwartej koronie.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 19:01, 25 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
anabuko1 napisał(a)

Hee.he znam to samo. .tylko ja jak usiade ba hustawce to zaraz widzę zielko albo tu trzeba coś podwizać tam podciąć . Itp...i już się nasiedzialam i już lecę.
Chyba też jakiś dekoracje muszę postawić na nią.
Twoja z tą gwiazdą jest suuper.


My ogrodnicy już tak mamy, zawsze jest coś do roboty ale nie samą pracą człowiek żyje ... trzeba znaleźć również czas na odpoczynek. U mnie przez ostatnie dwa tygodnie była pogoda marzenie, rozkoszowałem się głównie widokami.





____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies