Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 22:17, 25 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Mój ambrowiec bezodmianowy chyba będzie kolumnowy z czego bym sie nawet ucieszył bo nie mam tu dla niego aż tak dużo miejsca.

Powoli zaczyna się pięknie przebarwiać.



Ognik, zakupiony z myślą o zimowych donicach. Piękne miał te owoce, piszę tak bo coś je zjadło jak dziś byłem w pracy, podejrzewam ptaki.



Golteria, mocno świątecznie się robi już w niektórych doniczkach

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 22:18, 25 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Ostatnie warzywa zostały wykopane. Takich porów i selerów jeszcze nie miałem. Do pietruszki i pasternaku dobrały się gryzonie, ech ...

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 22:18, 25 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Ogród warzywny uporządkowany przed zimą. Poletka odchwaszczone, przejechane wzdłuż i wszerz glebogryzarką, kompost rozwieziony. Tutaj już nic nie robię aż do wiosny

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 22:18, 25 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Jutro czeka mnie grabienie liści w sadzie, będę szalał z grabiami



Na różnym etapie ...

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 22:35, 25 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Już wspominałem dzisiaj za co cenię paprocie, ten soczysty kolor ...



Chryzantemy ...




Twardziele ...



Kończę opowieść na dzisiaj. Jutro postaram się Was odwiedzić. Pozdrawiam.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Magleska 22:56, 25 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
Przemek podziwiam porządeczek nawet liście u Cebie jakieś poukładane i zdobią ,a nie szpecą


moje cebulki częściowo posadzone w nowej rabacie ......może jeszcze jakieś dokupię do donic -wiosną robią niesamowity efekt

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Ewa777 22:57, 25 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18393
Gardener27 napisał(a)


Ewo bardzo duży wybór dalii jest wczesną wiosną w marketach, większość moich kłączy pochodzi np. z OBI. Rarytasów może tam jakiś nie ma ale zawsze można coś ciekawego upolować.

Na targi/bazarki nie jeździsz ? Ja mam w okolicy taki gdzie zjeżdżają się handlarze, takie mydło i powidło ale parę stoisk z roślinami jest. Te moje karłowe dalie kupowałem właśnie tam, co najlepsze od pana co w obecnej edycji Rolnika szuka żony

Mam takie szczęście że w mojej szkółce gdzie robię zakupy właścicielka prowadzi dział z ciekawymi dodatkami do ogrodu i domu. Perełki można tam znaleźć, nie zawsze dla mnie ale oczy można nacieszyć.





Muszę w takim razie porozglądać się w marketach. Tak jak radzisz. Na bazarki nie jeżdżę, bo mam za daleko i nie lubię wcześnie rano wstawać

A na perełki,to chyba przyjadę do Ciebie. I to poważnie mówię - jak będę w Krakowie to warto zajechać
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 23:02, 25 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18393
Gardener27 napisał(a)







Przemku, tak mnie zauroczyły te widoki, że musiałam zacytować
Trawnik idealny Na jakiej wysokości kosisz?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Johanka77 07:39, 26 paź 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Gardener27 napisał(a)

Mój ambrowiec bezodmianowy chyba będzie kolumnowy z czego bym sie nawet ucieszył bo nie mam tu dla niego aż tak dużo miejsca.

Powoli zaczyna się pięknie przebarwiać.





Bardzo ładny ten ambrowiec. Podoba mi się jego przebarwienie.
Jakoś tej jesieni z różnych wątków miłorzęby i ambrowce do mnie oczka puszczają... tylko gdzie ja je wsadzę
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
deszczowymaj 12:16, 26 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Gardener27 napisał(a)


Kiedyś miałem dwie kataply w ogrodzie, niestety jedna została rozłamana przez wichurę i nie przeżyła zimy. Obecnie została mi tylko jedna, wyprowadziłem ją na drzewko z małego patyka zakupionego 10 lat temu. Każdego roku bardzo mocno przycinam wczesną wiosna, dzięki temu mam drzewko o zwartej koronie.



Dobrze wiedzieć Przemku,że można ją mocno ciąć

ja moją też mam od patyczka kupiony jakieś 6lat temu za złotówkę 10cm badylek

w tym roku pierwszy raz ją cięłam (wcześniej usuwałam boczne gałęzie,tak żeby odkryć pień) teraz ma ok 3m wysokości ...no i chciałabym uzysakać z niej parasol
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies