Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 16:33, 11 lis 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ewa777 napisał(a)


Muszę w takim razie porozglądać się w marketach. Tak jak radzisz. Na bazarki nie jeżdżę, bo mam za daleko i nie lubię wcześnie rano wstawać

A na perełki,to chyba przyjadę do Ciebie. I to poważnie mówię - jak będę w Krakowie to warto zajechać


Właśnie wczoraj byłem w mojej ulubionej szkółce i trafiłem na świeżą dostawę donic, na tarasie w następnym sezonie będzie ciaśniej. Jeśli będziesz w okolicy zapraszam serdecznie.




Przemku, tak mnie zauroczyły te widoki, że musiałam zacytować
Trawnik idealny Na jakiej wysokości kosisz?


Ostatnie koszenie trawnika było 2 tygodnie temu. U mnie darń jest mocno deptana więc koszę dość nisko, 3-ie oczko od dołu. Wyjątek stanowi okres suszy, wtedy nóż idzie znacznie wyżej.

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 16:39, 11 lis 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Johanka77 napisał(a)



Bardzo ładny ten ambrowiec. Podoba mi się jego przebarwienie.
Jakoś tej jesieni z różnych wątków miłorzęby i ambrowce do mnie oczka puszczają... tylko gdzie ja je wsadzę


Asiu to właśnie czas tych drzew więc najbardziej do nas przemawiają. Ja ostatnio zamówiłem oczary, ciekaw jestem co to do mnie przyjedzie ?

Miejsca pod nasadzenia masz pełno, tam to by mistrzostwa świata w nogę i wesele na 500 osób zrobił
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 16:53, 11 lis 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
deszczowymaj napisał(a)


Dobrze wiedzieć Przemku,że można ją mocno ciąć

ja moją też mam od patyczka kupiony jakieś 6lat temu za złotówkę 10cm badylek

w tym roku pierwszy raz ją cięłam (wcześniej usuwałam boczne gałęzie,tak żeby odkryć pień) teraz ma ok 3m wysokości ...no i chciałabym uzysakać z niej parasol


Katalpy szczepione na pniu zazwyczaj nie wymagają cięcia, jedynie tego korekcyjnego w celu uzyskania odpowiedniego kształtu.
U siebie posiadam odmianę Aurea, przycinam wczesną wiosną by zahamować jej wzrost i zagęścić koronę.
Ciężko będzie Ci z niej zrobić parasol, ona cały czas będzie dążyć do formy drzewa.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 16:57, 11 lis 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
anabuko1 napisał(a)

Ja jeszcze jutro ostanie warzywka mam zamiar wykopać i warzywnik uporządkować.
chryzantemy i marcinki piękne.I ja sie cieszę ,że ich już sporo mam.Dzięki nim ogród jesienny jest bardziej kolorowy i owady maja jeszcze przy czym buszować.


Mistrzowsko masz skomponowane rabaty, cały sezon coś się na nich dzieje, ja się dopiero tego uczę.
Astrów ostatnio dużo posadziłem, obłowiłem się na wyprzedażach W chryzantemy zimujące w gruncie trzeba zainwestować, nie mam ani jednej.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:07, 11 lis 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Kawa napisał(a)
Przemo ale masz pięknie
u mnie po przymrozkach nie zostało nic

zbiory udane masz! niesamowicie ci się ziemia odwdzięcza
tulipanami w donicach kusisz, najhardziej spodobało mi się stwierdzenie : opad szczęki sąsiadów

macham


Dobrze że u mnie szkielet ogrodu zimozielony i sporo traw na rabatach, nie jest tak pusto o tej porze roku.
Warzywnik odwdzięczył się z nawiązką za włożoną pracę, ta część ogrodu wymaga zdecydowanie najwięcej mojej uwagi ale warto dla tego smaku własnoręcznie wyhodowanych warzyw.
Sadzenie cebulowych zbliża się wielkimi krokami, donice już przygotowane, sąsiedzi już nie mogą doczekać się wiosny u mnie
Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:15, 11 lis 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Pszczelarnia napisał(a)


Czym doprowadzasz donice do takiej czystości? Mnie się nie udaje. Raz nieświadoma wzięłam środek do mycia kamienia (posadzki w kuchni) i terakotowe donice dostały jakiś wytrawionych mineralnych plam.


U Ciebie jest zawsze pinterestowo - nawet pory są zgodne z "dyrektywą wydajności rolniczej".


Do czyszczenia terakoty z zielonych nalotów stosuję proszek do prania + ciepłą wodę, fantastycznie wszystko schodzi. Do osadów z kamienia jakie najczęściej powstają przy krawędziach używam pasty BHP z piaskiem, delikatny piling czyni cuda.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:18, 11 lis 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
iwonaal napisał(a)
Przemek witam. Cebule sadzisz w grudniu, a co z podlewaniem itd. pozdrawiam


Iwonko przepis na tulipany w donicach masz tutaj.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:23, 11 lis 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Zana napisał(a)
Nie wiem jak mogłam przeoczyć tak cudowne zdjęcia zmrożonego ogrodu, ale już nadrobiłam Nic odkrywczego napisać nie można, po prostu pięknie.


Dzień wszystkich świętych przywitał mnie mocno zmrożonym ogrodem, sceneria bajkowa owita dodatkowo mgłą. Przed wyjazdem na cmentarze złapałem za aparat i uchwyciłem chwile. Obecnie u mnie jest dość mokro i ciepło jak na połowę listopada, ogród powoli zapada w sen a ja będę miał więcej czasu by nadrobić zaległości w innych dziedzinach. Za pochwały dziękuję
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Kokesz 18:07, 11 lis 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6615
Psze Ślicznie Psze Pana

A teraz 100 pytań do

Co to za limonkowa trawka?

Gardener27 napisał(a)


To Ice dance? tniesz ją na wiosnę?
Ta od Ciebie jest dość wysoka, ładnie mi przezimowała, więc nic nie robiłam na wiosnę ale dziewczyny piszą, że ścinają na jeża



A ta pod tujami?
I jakie to tuje?



To chyba ta sama?



I te jeszcze, pod rozplenicami?



I jeszcze bergenia Ci kwitnie...a moja/Twoja nie kwitła tylko wiosną)
Masz ją w słońcu?

Koniec

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gardener27 19:35, 11 lis 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Pierwsze zdjęcie
W pucharach Carex oshimensis Evergold

Drugie zdjęcie
To Carex morrowii Silver Sceptre Liście są węższe i bardziej białe niż u Carex morrowii Ice Dance od której ponadto jest nieco niższa.
Bardzo dobrze wygląda po zimie, ja ją ścinam do połowy choć można by się tylko pokusić o przycięcie końcówek.

Trzecie, czwarte zdjęcie
Tuje Golden Globe, przycinane 2 razy w sezonie bo rosną jak szalone.
Pod nimi chyba Carex morrowii Ice Ballet

Piąte zdjęcie
Rozplenice Moudry a pod nimi Carexy Amazon Mist

Bergenie powtarzają kwitnienie od sierpnia aż do grudnia, tak mam je posadzone w pełnym słońcu.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies