Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 19:08, 25 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
ElaS napisał(a)
Dziękuję za Przepis na tulipany.
I Forma, świetna. Teraz już spamiętam bez problema.


Polecam gorąco

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
KasiaLangier 19:11, 25 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Piękny i dopracowany w szczegółach masz ogród. Pomijając przemyślane kompozycje i bogactwo roślin, dla mnie imponująca jest nieskazitelna czystość, kanciki, nieskazitelny żwirek..dla mnie chyba nie do osiągnięcia..I jeszcze do tego masz czas delektować się ogrodem i odpoczywać..Podziwiam
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Agania 19:12, 25 paź 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Też zaraziłam się donicami... postanowiłam sobie że co roku kupię do ogrodu jakąś donicę... w tym roku nabyłam dwie

Nie wiem czy pamiętasz jak 3 lata temu intensywny śnieg w październiku rozłupał mi catalpę...ładnie się zrosła
Mam nadzieję, że taka zima się już nie powtórzy

Piękne chryzantemki w różowym odcieniu i gustownie jak zawsze dekorujesz
Ja nie mogłam zdecydować się na jeden kolor mam trzy kolory
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gardener27 19:23, 25 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Rumianka napisał(a)
Przemo, obejrzałam cudne fotki i gdybym miała zdecydować, co podoba mi się najbardziej, to powiem szczerze, nie potrafiłabym wskazać tego jednego zakątka, ponieważ wszystko masz jak spod igły. co jedno, to piękniejsze...no i dodatki przecudne... Zawsze z radością odwiedzam Twój ogród.


Dziękuję pięknie Nowości w donicach z myślą o chłodniejszych dniach.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 19:28, 25 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
mirkaka napisał(a)
Przemek, Twoj ogród zachwyca o każdej porze roku. Masz zawsze idealny porządek


Z tym porządkiem jesienią różnie bywa, staram się przede wszystkim systematycznie grabić liście by nie zalegały na trawniku.
Paprocie w donicach ratują sytuację, takiej soczystej zieleni nie daje o tej porze roku żadna bylina.


____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 19:34, 25 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
BasiaLT napisał(a)
Czy jest jakaś pora roku żeby u ciebie było choć odrobinę brzydko? Nawet opadłe liście masz jakieś takie ładniejsze

deszczowymaj napisał(a)


Prawda no nie .. te liście wyglądają jakby pozowały do zdjęcia


Liście są piękne a do tego jak pachną ... te grujecznikowe mają tak intensywną miodową woń że zapach unosi się w całym ogrodzie ... Bajka

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 20:09, 25 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
KasiaLangier napisał(a)
Piękny i dopracowany w szczegółach masz ogród. Pomijając przemyślane kompozycje i bogactwo roślin, dla mnie imponująca jest nieskazitelna czystość, kanciki, nieskazitelny żwirek..dla mnie chyba nie do osiągnięcia..I jeszcze do tego masz czas delektować się ogrodem i odpoczywać..Podziwiam


Witaj Kasiu. Dziękuję za miłe słowa, ogród zawsze był bliski memu sercu więc poświęcam mu sporo czasu.

Myślę że w ogrodnictwie najważniejsza jest droga jaką podążamy, raz coś wychodzi lepiej, raz gorzej. Ważne by się nie zniechęcać, czerpać przyjemność z pracy.

Pozdrawiam

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 20:37, 25 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Agania napisał(a)
Też zaraziłam się donicami... postanowiłam sobie że co roku kupię do ogrodu jakąś donicę... w tym roku nabyłam dwie

Nie wiem czy pamiętasz jak 3 lata temu intensywny śnieg w październiku rozłupał mi catalpę...ładnie się zrosła
Mam nadzieję, że taka zima się już nie powtórzy

Piękne chryzantemki w różowym odcieniu i gustownie jak zawsze dekorujesz
Ja nie mogłam zdecydować się na jeden kolor mam trzy kolory


Muszę u Ciebie nadrobić zaległości bo nowych donic nie widziałem. Początki bywają skromne a potem robi się mała kolekcja, coś o tym wiem

Pamiętam ten atak zimy, u mnie rozłamało robinię akacjową ale udało się ją uratować. Moja katalpa została uszkodzona podczas jakiejś letniej burzy, pień pękł prawie do ziemi. Próbowałem ratować sytuację ale zima zrobiła swoje. Rana nie zabliźniła się i drzewko przemarzło. Trzeba liczyć się z tym że katalpy do drzewa wysokiego ryzyka.

Chryzantemy są obowiązkowe o tej porze, w tym roku postawiłem na róż choć wcześniej miałem również żółte i białe ale już przekwitły.





____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 22:16, 25 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487


Nie pamiętam tak ładnego października Wyż który niestety już opuszcza Małopolskę przyniósł tak wiele słońca i ciepła że mógłbym nawet powiedzieć że tegoroczne lato trwało 3 tygodnie dłużej.

W ogrodzie niewiele działam, raczej korzystam z pogody, rower wrócił do łask zwłaszcza z samochód się zepsuł ... wiedział kiedy

Jedyna czynność której jestem wierny to grabienie liści, uwielbiam to robić. Nawet wygrzebywanie ich ze żwirku ... jest fajne



Część donic wyszorowana, czeka na grudniowe sadzenie cebul, reszta zajęta jeszcze dobrodziejstwem które cieszy oczy.

Chodzi mi po głowie by w tym roku oprócz tulipanów, hiacyntów i szafirków posadzić jeszcze żonkile. Oferta sklepów online jest bogata i kusi ... oj kusi.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 22:17, 25 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487



Sadzenie cebulek przebiśniegów i śnieżyć okazało się porażką więc tej wiosny zamówiłem gotowe sadzonki. Posadziłem w takiej postaci jak do mnie przyszły. Dam znać czy mój cwany plan się powiódł w następnym sezonie.

Hakone po wiosenny podziale nabrało masy, bardzo lubię jej pokrój.



Kalaminta mniejsza Marvalette White. Kwitnie jak szalona, oczywiście uprawiam w doniczce.

Ma ktoś doświadczenie z tą rośliną ?


____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies