Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

mira 21:23, 17 lis 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Miło było popatrzeć na perfekcję.Postaram się domyć donice bo jakoś to mi średnio wychodzi z węża.
Oczywiście tulipany robią wrażenie - gdzie kupowałeś że wysyłali w torebkach - to ważne bo w woreczkach się zaparzają.
Czytam że nowe donice też będą i już jestem ciekawa ich premiery.

Ja robię eksperyment podpatrzony w tym roku - donice wstawiam pod dach - posadziłam do ziemi z worków i nie podlałam - nigdy tak nie robiłam zobaczymy.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
anabuko1 21:08, 20 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Gardener27 napisał(a)


Roślin w donicach coraz mniej, zostały formy zimozielone choć jak przyjdzie mocne ochłodzenie też trzeba będzie je schować.



Paprocie w donicach to Hit w tym sezonie u mnie. Nie da się ich nie lubić za tą soczystą zieleń o tej porze roku.



Tutaj w towarzystwie wrzosów, w sumie do wszystkiego pasują.



Piękne donicowe.
A czy wszystkie w tych donicach zostają na zimę ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gardener27 15:47, 23 lis 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
pawel_snopek napisał(a)
Wszystko masz takie piękne i tak czysto


W ogrodzie zawsze trzymam rękę na pulsie, porządek musi być. Dzisiaj grabiłem liście z trawnika, powoli zaczynam wiązać trawy i wiele jeszcze tematów mam do ogarnięcia przed zimą ale ta przychodzi zazwyczaj dopiero w styczniu więc myślę że ze wszystkim zdążę.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 16:07, 23 lis 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
deszczowymaj napisał(a)
Przemku donice u Ciebie jak zawsze perfekcyjnie-idealne Paprocie faktycznie świetnie wyglądają..chyba pierwszy raz widzę je posadzone do donic,fajny pomysł

Rh chyba jednak jakieś kwiatki będzie miał..bo o ile wzrok mnie nie myli..to widzę na nim 2 albo 3 pąki kwiatowe

Cebule tulipanów wyglądają na wypasione zdradź Przemku jakie ilości cebulowych wylądują w donicach ?


Prawda że te paprocie w donicach wyglądają świetnie ! W Wojsławicach mieli takie piękne kompozycje w baliach i kotłach, podpatrzyłem

Nie wiem Asiu czy różanecznik będzie miał w następnym sezonie kwiaty ? Te pączki to chyba bardziej listne niż kwiatowe ... zobaczymy ?
To Nowa Zembla, udało mi się kupić w markecie bardzo ładną sadzonkę. Ogólnie jest u mnie problem z roślinami kwasolubnymi, pH gleby ok 7

Do donic planuję posadzić ok. 400 cebul, do tego dojdą jeszcze bratki i myślę że będzie akurat

Listopadowy rarytas ... ostróżka



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 16:17, 23 lis 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
mira napisał(a)



Jakie oczary masz? W tym roku zobaczyłam wielkiego oczara musiał mieć ponad 20 lat, nie myślałam że takie są wielkie - przemyśl nasadzenie




Oczar pośredni 'Arnold Promise' Hamamelis
Oczar pośredni 'Diane' Hamamelis x intermedia


Takie giganty mi przysłali Plan jest taki, najpierw uprawiam w donicach a potem jak nabiorą masy posadzę w ogrodzie warzywnym, miejsce już czeka.
Nie mam doświadczenia z oczarami ale one raczej wolno rosną więc na duże okazy trzeba będzie poczekać.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 16:24, 23 lis 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
sylwia_slomczewska napisał(a)
Pięknie, a jakie przygotowania już do wiosennych kwitnień


O wiośnie jeszcze bardzo nie myślę, pewnie gdy będę sadził cebulki do donic to troszkę mi ją przybliżą. Święta za miesiąc, dziś ,,choinkę,, przywiozłem na taras ... dumnie w osłonce z wikliny spogląda na ogród. Najgorszy styczeń bo długi a w lutym jak ziemia odmarznie idę w ogród robić porządki. Nim to wszystko jednak nastąpi cieszę się piękną pogodą, uwielbiam taką jesień, nawet snopy traw cieszą ...



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
AgataM 16:32, 23 lis 2019


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Witaj Twój ogród jest niesamowicie perfekcyjny pod każdym względem. Oczywiście, to Twoja zasługa . Ale czy nie mógłbyś zostawić parę listków, trochę potarmosić trawy, żebym nie miała w tym momencie tylu kompleksów .... Żartuję.. Pokazuj, a my będziemy się zachwycać
Pozdrawiam
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Gardener27 16:43, 23 lis 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
mira napisał(a)
Miło było popatrzeć na perfekcję.Postaram się domyć donice bo jakoś to mi średnio wychodzi z węża.
Oczywiście tulipany robią wrażenie - gdzie kupowałeś że wysyłali w torebkach - to ważne bo w woreczkach się zaparzają.
Czytam że nowe donice też będą i już jestem ciekawa ich premiery.

Ja robię eksperyment podpatrzony w tym roku - donice wstawiam pod dach - posadziłam do ziemi z worków i nie podlałam - nigdy tak nie robiłam zobaczymy.

pozdrawiam


Jedni lubią na donicach patynę czasu inni nie, ja należę do tych drugich więc namiętnie pucuję.

Cebule zamawiałem przez internet, źródło do tej pory niesprawdzone ale jestem bardzo mile zaskoczony zarówno jakością cebul jak i starannym przygotowaniem do transportu. Tak, rzadko się zdarza by duże ilości cebul sprzedawca umieszczał w torbach papierowych, zazwyczaj były plastikowe. Namiary podeślę na pw.

Donice były już pokazywane, to te szare, kolekcjonuje je od tego roku.



O experymenty z cebulowymi w pojemnikach się nie martw. Ja parę lat temu posadziłem pod koniec grudnia w drewnianych skrzyniach tulipany które stały na zewnątrz. Zima skuła je aż do kwietnia a w maju miałem łany kwiecia.

Pozdrawiam również






____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:02, 23 lis 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
anabuko1 napisał(a)

Piękne donicowe.
A czy wszystkie w tych donicach zostają na zimę ??


Wszystkie donice chowam przed zimą, czasem zostają tylko te w których są świąteczne dekoracje.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:11, 23 lis 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
AgataM napisał(a)
Witaj Twój ogród jest niesamowicie perfekcyjny pod każdym względem. Oczywiście, to Twoja zasługa . Ale czy nie mógłbyś zostawić parę listków, trochę potarmosić trawy, żebym nie miała w tym momencie tylu kompleksów .... Żartuję.. Pokazuj, a my będziemy się zachwycać
Pozdrawiam


Witam serdecznie

Szkoda że dzisiaj przed sprzątaniem nie zrobiłem zdjęcia poglądowego. Po czwartkowej nawałnicy w ogrodzie ładny ,,porządek,, miałem

Klimat nam się zmienia, wrzośce wystartowały.

Pozdrawiam




____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies