Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 19:25, 16 cze 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Mgduska napisał(a)
Piękny masz ogród Bardzo piękny!
W kwestii ograniczeń w korzystaniu z wody - nie masz może zbiorników na deszczówkę? Każdemu polecam z całego serca, mój mąż ciągle dostawia nowe, a mamy olbrzymi zbiornik podziemny, z zapasowym przelewowym i kilka dużych kastr budowlanych dla ułatwienia podlewania rozstawionych tu i ówdzie
Woda za darmo, starcza praktycznie na cały sezon, w ubiegłym roku raz podlewałam kranówką.


Ograniczenia w dostępie do wody wymusiły również na mnie alternatywne sposoby w jej pozyskiwania. Zbieram deszczówkę z dachów do mauzerów, mam też ustawione w sadzie beczki do których bezpośrednio pada deszcz.
Ta ilość wody wystarcza mi do podlewania moich donic i doraźnie warzywnika, reszta ogrodu musi sobie radzić.
Największy spadek ciśnienia wody w kranie jest zazwyczaj wieczorem, wtedy woda praktycznie kapie.
Kopanie studni nie wchodzi w grę, moi pradziadkowie przerabiali ten temat, mieszkam bardzo wysoko i ciężko tu o jakąś żyłę wodną.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
beta 19:27, 16 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Gardener27 napisał(a)


Jak miło że wróciłaś muszę wpaść do Ciebie zobaczyć co słychać w ogrodzie.

Podwyższone grządki to doskonałe rozwiązanie. Doskonale wizualnie porządkują przestrzeń a warzywa w nich świetnie rosną. W następnym roku pokuszę się o kolejne dwie skrzynie tylko będą wyższe.









miło, miło

skrzynie w warzywniku bardzo lubię...ostatnio słuchałam audycji m.in również o skrzyniach na warzywa, że nie powinny to być zbyt wysokie skrzynie...takie na dwie dechy są najbardziej ekonomiczne...a efekt zadawalający
pozdrawiam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 19:28, 16 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
p.s a warzywa masz przepiękne !!!!
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Gardener27 19:32, 16 cze 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Mirka napisał(a)
Przemku witaj Ogród twój zachwyca bardzo jest mega pięknie i elegancko
Co do warzyw w skrzyniach mam i ja pierwszy rok i podzielam twoje zdanie rosną znacznie lepiej jak w ziemi
Kiedy najlepiej przesadzać szałwię?


Witaj Mireczko Z tymi szarymi donicami to mi też się ten mój ogród wydaje jakby trochę bardziej elegancki

Cieszę się że i Ty zdecydowałaś się na skrzynie i jesteś z nich zadowolona.

Szałwię omszoną zazwyczaj przesadzałem wczesną wiosną, jesień też jest dobrym terminem.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 19:37, 16 cze 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
antracyt napisał(a)

Z ust mi to wyjęłaś


Dziękuję

Rojniki to dobry pomysł w donicach, nie potrzebują wiele uwagi i wody. Zacząłem eksperymentować z tymi roślinami bo doświadczenia nie mam dużego.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 19:40, 16 cze 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
AsiaK_Z napisał(a)
Oooooooo, promocja zdjęciowa że tak powiem.... echhhhhh


Ty stoisz za tym powrotem, wiesz że z aparatem ostatnio mi nie po drodze.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 19:50, 16 cze 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Radziu2013 napisał(a)


Przemek, malowałeś czymś ławkę/ławki? Przecierałeś czy coś innego? Ta tutaj ma takie ciemniejsze fragmenty, a myślałem że one u cibeie one jednakowym kolorze ... Fajny efekt

Cała reszta, jak zawsze


Radku u mnie wszystkie drewniane meble stoją pod chmurką i raz w roku są olejowane. Ta czynność idealnie konserwuje drewno, olej się nie łuszczy ale niestety wypłukuje/wyciera z upływem czasu, stąd te prześwity.




____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 19:56, 16 cze 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Katkak napisał(a)
Przemoooooo... Odpłynęłam


Kasiu



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 20:04, 16 cze 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Juzia napisał(a)


Ano nie było...
Ale nie tęskniłeś za bardzo


Czekałem cierpliwie na Twój powrót a zdjęcia z ogrodu na grupie oglądałem

Juzia napisał(a)
A wrzuciłbyś foty z dalszej perspektywy, bo ja nie ogarniam już całkiem Twojego ogrodu...

Plissss


Przy następnej sesji uwzględnię Twoje podanie

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 20:11, 16 cze 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
beta napisał(a)


miło, miło

skrzynie w warzywniku bardzo lubię...ostatnio słuchałam audycji m.in również o skrzyniach na warzywa, że nie powinny to być zbyt wysokie skrzynie...takie na dwie dechy są najbardziej ekonomiczne...a efekt zadawalający
pozdrawiam


Ogólnie warzywa nie potrzebują dużo ziemi, z tego co pamiętam korzystają z 20-30 cm. Wysokie skrzynie są bardziej pod nas, kręgosłup tak nie cierpi bo nie trzeba się bardzo schylać. Ja planuję zrobić takie same wymiary skrzynek tylko dołożę jeszcze po jednej desce na wysokość i będzie git.


____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies