Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

sylwia_slomc... 21:54, 16 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Gardener27 napisał(a)


Dziękuję

Rozchodniki to dobry pomysł w donicach, nie potrzebują wiele uwagi i wody. Zacząłem eksperymentować z tymi roślinami bo doświadczenia nie mam dużego.


To rojniki Przemo ich w takiej ilości ziemi jeśli stoją pod chmurką nie musisz wcale podlewać. Jak to zrobiłeś, że Ci w tym sezonie pietruszka wzeszła i rośnie to nie mam pojęcia, kogo nie pytam to nie wzeszła, albo nie urosła , ja siałam dwa razy i też nie mam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mgduska 10:13, 17 cze 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Fajne jest to, że u Ciebie i paru innych osób nakarmię oczy widokiem ogrodu w pełni kwitnienia - a w moim mam to dopiero przed sobą, dzięki temu mam patrzenia na dłuuugo! A mogłabym tak się gapić bez końca
Np szałwie omszone są u mnie dopiero zieloną kępką - zresztą pogryzioną przez ślimaki, piwonie w pąkach, róże w większości też. Tylko bodziszki dotrzymują kroku.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Flower1 14:24, 17 cze 2020


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Gardener27 napisał(a)


Skończyłem na jednym który poszedł jeszcze do gruntu. Plan był taki by uprawiać je w donicach z terakoty ale moja gmina zamieszała w moich planach.

Z bólem serca musiałem ograniczyć ilość donic, zrezygnowałem z terakoty. Wieczorami występują ogromne ograniczenia w dostępie do wody gdzie mieszkam i musiałem postawić na rośliny które najbardziej lubię i które są najmniej wymagające pod względem podlewania.

Tym właśnie sposobem mam obecnie takie pojemniki ...


Cześć Przemku! wracam po przerwie i podziwiam
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Flower1 14:26, 17 cze 2020


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Gardener27 napisał(a)


Ewo u mnie maj był bardzo deszczowy, w sumie to wciąż dużo pada przez co ogród jest wspaniale nawodniony i soczysty. W ubiegłym roku o tej porze była susza, wszystko było wcześniej ale to podlewanie ręczne spędzało sen z powiek.

Donice to mój konik, w tym roku mocno ograniczyłem ilość ale nie zrezygnowałem z jakości.




Piękne donice.
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Kawa 14:35, 17 cze 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Przemuś no ja wiem że ty wiesz co ja myślę - jak to masz cudnie
ale powiedz co to to jest za roślinka? jakiś penstemon czy cuś?
Gardener27 napisał(a)



[

____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Gardener27 17:28, 17 cze 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
A_gawa napisał(a)




W jakich odstępach sadzić szałwię?


Zależy od odmiany i efektu jaki chcesz osiągnąć.
Przykład :
Szałwia omszona Deep Blue to kompaktowe i niewysokie krzaczki, żeby stworzyć plamę trzeba sadzić gęściej co 20 cm. Szałwie wysokie np. Merleau Blue pokładają się wiec można je sadzić szerzej bo i tak się połączą pod ciężarem kwiatów.


A_gawa napisał(a)


Jest zmysłowa i niezwykle piękna. Czy Twoim zdaniem dałabym radę na skarpie? Czy jest to za wysoka Róża?


Zdecydowanie odradzam. To wysoka róża o sztywnych pędach rosnących pionowo. Ja ją bardzo silnie przycinam wiosną a pod koniec sezonu dorasta do 2 m. Ta róża potrzebuje dobrego towarzystwa wokół siebie, średnio wysokie byliny sprawdzają się idealnie.

Na skarpę polecam róże okrywowe np. Swany, The Fairy.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:33, 17 cze 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Juzia napisał(a)


Jak to na grupie???? Oglądałeś??? Jesteś na grupie O. ???
I się nawet nie odezwałeś?
Hmmmm...
...
..
.


Kiedyś byłem, podglądałem czasem anonimowo.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:43, 17 cze 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
sylwia_slomczewska napisał(a)

To rojniki Przemo ich w takiej ilości ziemi jeśli stoją pod chmurką nie musisz wcale podlewać. Jak to zrobiłeś, że Ci w tym sezonie pietruszka wzeszła i rośnie to nie mam pojęcia, kogo nie pytam to nie wzeszła, albo nie urosła , ja siałam dwa razy i też nie mam


Dobrze Sylwia że czuwasz, wczoraj już byłem zmęczony i wkradł się błąd.

Pietruszka wzeszła mi za pierwszym razem, nawet nie musiałem robić dosiewki. Sam zachodzę w głowę jak to możliwe bo zawsze był z tym problem, w tym roku pietruszka jest nawet dużo ładniejsza od marchewki.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:51, 17 cze 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Kawa napisał(a)
Przemuś no ja wiem że ty wiesz co ja myślę - jak to masz cudnie
ale powiedz co to to jest za roślinka? jakiś penstemon czy cuś?


Kamciu

Dobre masz oko. W ubiegłym roku posadziłem trochę penstemonów Dark Towers, w tym będą dopiero kwitnąć. Trochę są za wysokie jak na tę rabatę ale jestem bardzo zadowolony z ich sztywnego pokroju, nie pokładają się ... no chyba że jeszcze Czekam na kwiaty, na zdjęciach wyglądają dość egzotycznie.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:57, 17 cze 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Mgduska napisał(a)
Fajne jest to, że u Ciebie i paru innych osób nakarmię oczy widokiem ogrodu w pełni kwitnienia - a w moim mam to dopiero przed sobą, dzięki temu mam patrzenia na dłuuugo! A mogłabym tak się gapić bez końca
Np szałwie omszone są u mnie dopiero zieloną kępką - zresztą pogryzioną przez ślimaki, piwonie w pąkach, róże w większości też. Tylko bodziszki dotrzymują kroku.


Południe Polski przez ostatnie lata jest łaskawe dla ogrodnictwa, zimy praktycznie nie ma a w lutym jestem już po ,,wiosennych,, porządkach.

Współczuję ślimaków, u mnie różne plagi ale przynajmniej tych gości nie ma.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies