Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

sylwia_slomc... 14:44, 11 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Gardener27 napisał(a)


Domyślasz się dlaczego ? Z ich cebulkami trzeba uważać podczas pielenia jak z krokusami, łatwo można je uszkodzić.



Najlepiej rzodkiewkę siać punktowo, wtedy nie trzeba przerywać ale Twój patent też dobry.


Niestety nie wiem Miałam posadzone z szachownicami kostkowatymi w donicy w podwórku między ciemiernikami, a dąbrówką wszystko jest, a tych nie ma
Tam nic nie było grzebane.

No i po co ja tu przylazłam, po co??? Tylko kompleksów u Ciebie dostaję od tej ilości piękna Wąchałeś tulipany? Każda odmiana u mnie pachnie inaczej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anusia 17:44, 12 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Pięknie i kolorowo. Ja jesienią 'dałam ciała' z cebulowymi. Podziwiam jak zawsze. Pozdrawiam z Żuław.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Aneczkaogrod... 18:46, 14 maj 2020


Dołączył: 22 lut 2020
Posty: 25
Hej jak u Ciebie po przymrozkach?
pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania harmonia na podkrakowskiej wsi
Ogrodowy_Kal... 19:04, 14 maj 2020


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Piękne to zestawienie donic. Ciekawi mnie ile czasu poświęcasz na ich podlewanie bo przyznam szczerze, że mi brakuje czasu na ogarnianie całości. Ale powolutku dostawiam, szukam teraz starych donic jak u babci i cynkowych wiader. Rodzina sprawdza strychy
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Juzia 14:39, 26 maj 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38564


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gardener27 21:59, 15 cze 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Wendy79 napisał(a)
Ogrodniku, pięknie jak zwykle.
Stwierdzić muszę, z mym nikłym doświadczeniem doniczkowo-tulipanowym, że i mi najbardziej do gustu przypadły liliokształtne. W ramach powiększania doniczkowego ogrodu, kupiłam dzisiaj figę. Być może będzie z tego figa z makiem, ale się skusiłam. Jest ogromna szansa, że w końcu powstanie taras, to będzie gdzie stawiać
Tknęło mnie i pomidory plus spółka siedzą jeszcze w doniczkach. Czekam na ocieplenie. W ubiegłym roku były już w ziemi,teraz mi się nie śpieszy. Z niczym mi się nie śpieszy. W pracy kołchoz, to kiedyś trzeba odpocząć.
Pozdrawiam Ogrodniku i czekam na odsłonę warzywnego.


Ja w tym roku jestem ogromnie rozczarowany moimi odmianami tulipanów liliokształtnych. Nie wiem od czego to zależy bo robiłem jak zawsze, być może z małej ilości słońca ? ale strasznie mi się wyciągnęły i pokładały. Większość z nich poszło na kwiaty cięte.

Trzymam mocno kciuki za Twoją figę i oczywiście taras, Maciek da radę jak zawsze.

Tak, ten sezon uczy cierpliwości, Ci którzy się pośpieszyli płakali gorzkimi łzami. Zimna Zośka przestała być wyznacznikiem, u mnie po 20 maja były wciąż przymrozki. Jako rozsądny i doświadczony ogrodnik czekałem z sadzeniem rozsad pomidorów i dyniowatych praktycznie do czerwca. Udało się bez strat ale wszystko bardzo wolno rośnie przez niestabilną pogodę.

Byliny w ogrodzie warzywnym nigdy nie zawiodły, ten czas należy do szałwii omszonej i przywrotników.



Eksperymentalne skrzynie to strzał w dziesiątkę, wszystko w nich rośnie o wiele szybciej a i sama obsługa wydaje się bezproblemowa. Czuję że w następnym sezonie będzie ich więcej.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 21:59, 15 cze 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
pawel_snopek napisał(a)
Jest sporo ciekawych dereni


Skończyłem na jednym który poszedł jeszcze do gruntu. Plan był taki by uprawiać je w donicach z terakoty ale moja gmina zamieszała w moich planach.

Z bólem serca musiałem ograniczyć ilość donic, zrezygnowałem z terakoty. Wieczorami występują ogromne ograniczenia w dostępie do wody gdzie mieszkam i musiałem postawić na rośliny które najbardziej lubię i które są najmniej wymagające pod względem podlewania.

Tym właśnie sposobem mam obecnie takie pojemniki ...

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 21:59, 15 cze 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
anabuko1 napisał(a)

To prawda mamy tearz wyjątkowy i barwny miesiąć maj.
A u ciebie to istne bogactwo kolorów, roślin
I Wszystko mi się podoba


Aniu maj był wyjątkowy. Przez niskie temperatury bratki i cebulowe kwitły wyjątkowo długo.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 21:59, 15 cze 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
karo napisał(a)
Pięknie, kolorowo to co lubię
Donice robią wrażenie Masz dobrą rękę do kwiatów . Moje gratulacje


Bardzo dziękuję, czerwiec w ogrodzie się rozkręca zachęcony wysokimi temperaturami więc będzie na czym oko zawiesić.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 22:00, 15 cze 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Pszczelarnia napisał(a)
Twój warzywny w polu, z polami, obok pół - mistrzostwo.Nawet pusty robi wrażenie. Szubienice się sprawdzają dobrze, jak nie masz wysoko piennych tulipanów (sadzisz te o jednolitym wzroście) - ale Tobie pomylenie odmian tulipanów podczas sadzenia nie grozi.


Edit, nie tulipanów a pomidorów.

Usiłuję rozgryźć jeszcze terminy kwitnienia tulipanów - są różnice i dociekam, bo informacja "okres kwitnienia - maj", nie przemawia do mnie.



W tym sezonie zwlekałem z sadzeniem rozsad pomidorów do gruntu przez przymrozki. W efekcie mam bardzo niskie krzaczki które dopiero dzisiaj podwiązywałem do moich szubienic. Nie liczę na duże zbiory, wszystko jest mocno opóźnione w porównaniu z ubiegłym rokiem. Sadzę głównie pomidory koktajlowe, prowadzę je na paru pędach. W tym roku mam jeszcze odmiany malinowe i śliwkowe.

W przypadku tulipanów wiele zależy od terminu sadzenia. Ja swoje do donic sadzę późno więc późno kwitną. Stanowisko również jest istotne, słońce przyśpiesza ich kwitnienie.

Z innej beczki bo Ty też je lubisz. Mowa oczywiście o daliach. Nowe odmiany pędziłem klasycznie w szklarence.



Kłącza starych odmian posadziłem 3 tygodnie później wprost do gruntu.

Obecnie nie ma żadnej różnicy między jednymi a drugimi.







____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies