Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 18:09, 17 cze 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Iwonka napisał(a)
Też słuchałam tej audycji o skrzyniach, komentarz Kasi był bezcenny Po co takie pancerne duże skrzynie, wystarczą ze dwie dechy w górę, dobra ziemia i mamy pyszne warzywa. U mnie nadal w planach, na razie bardzo odległych. Dużą przyjemność natomiast sprawia mi wchodzenie w temat. Słuchanie, oglądanie... Twój warzywniak jest idealny. Taki angielski
O donicach nawet się nie wypowiadam, bo już "nuuudą" tu wieje
Podziwiam kolejne zakątki i mistrzowskie kompozycje.
Czyżby nowa ławka przybyła?



Skrzynie cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród ogrodników. Nawet ja się na nie zdecydowałem co kiedyś bym nawet nie przypuszczał. Zalet jest bardzo dużo : ziemia szybciej się w nich nagrzewa przez co warzywa lepiej/szybciej rosną, mniej chorują a same skrzynie są eleganckie i nie wymagają dużo miejsca.

O której ławce mowa ? ostatnio nic nie kupowałem.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Kawa 09:08, 18 cze 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Gardener27 napisał(a)


Kamciu

Dobre masz oko. W ubiegłym roku posadziłem trochę penstemonów Dark Towers, w tym będą dopiero kwitnąć. Trochę są za wysokie jak na tę rabatę ale jestem bardzo zadowolony z ich sztywnego pokroju, nie pokładają się ... no chyba że jeszcze Czekam na kwiaty, na zdjęciach wyglądają dość egzotycznie.

aaa no popatrz bo ja wsadziłam w tym roku 3 sadzonki tego penstemona w rabatę
hahahha
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Mgduska 10:12, 18 cze 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ja mam jakiegoś ciemnego penstemona, ale wydaje mi się, że nie miał nazwy przy doniczce. Bardzo fajna roślinka, szybko się rozrasta, w ubiegłym roku, czyli w pierwszym po kupieniu, podzieliłam dwie sadzonki i mam siedem wielkości pierwotnych A te ciemne listki dają bardzo fajny efekt. Może dziś wrzucę fotkę u siebie
____________________
Sałatka pokrzywowa
Sebek 21:05, 24 cze 2020


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gardener27 napisał(a)


Ewo u mnie maj był bardzo deszczowy, w sumie to wciąż dużo pada przez co ogród jest wspaniale nawodniony i soczysty. W ubiegłym roku o tej porze była susza, wszystko było wcześniej ale to podlewanie ręczne spędzało sen z powiek.

Donice to mój konik, w tym roku mocno ograniczyłem ilość ale nie zrezygnowałem z jakości.





Przemek Twój ogród to wyższa szkoła jazdy Podziwiam!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
anabuko1 07:28, 25 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23552
Gardener27 napisał(a)


Kasiu



Pięknie. Lubue takie dekoracje
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Dominika11 07:41, 25 cze 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Cudownie rabaty, donice - no po prostu szał roslinny

a z tą pietruszką to też się pytam jak Sylwia - co Ty zrobiłeś ??? u mnie tez nie wzeszła
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Gardener27 16:25, 28 cze 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487


Jest takie miejsce wśród malowniczych pól blisko domu lecz ukryte przed spojrzeniami ... mowa oczywiście o ogrodzie warzywnym.

Wszelki włożony trud w tę część ogrodu odwdzięcza się nie tylko ładnymi widokami, zapachami ale i obfitymi plonami.

Dzięki regularnym opadom i wysokim temp. wszystko rośnie w oczach, z każdym następnym dniem warzyw do konsumpcji jest coraz więcej.

Część bylinowa z różami i trawami zaprojektowana jest tak by podkreślała towarzystwo warzyw. W zamyśle całość miała być bardzo sielska i zwiewna ... efekty oceńcie sami.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 16:25, 28 cze 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Wchodzimy wąską alejką do warzywnika. Szałwia omszona w towarzystwie przywrotników i róż Bonica zapraszają do zwiedzania.


____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 16:25, 28 cze 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487


Ławka w tym miejscu to bardzo dobre rozwiązanie, Jest gdzie odpocząć i to dobry punkt obserwacyjno poglądowy.



Znalazłem miejsce na moją terakotę, tu pasuje idealnie. Skromne początki, w donicach Rubrum.



Bardzo podoba mi sie to połączenie. Stipa pasuje do wszystkiego.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 16:25, 28 cze 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487


Zaczynają kwitnąć kosmosy, wysiane z myślą o bukietach. Czekam na pełne kwiaty bo takie odmiany też posiadam.



To z natury wysokie rośliny wiec już mają podory, cortenowe kratki.



Już niebawem będą cukinie, ilość kwiatów imponująca



Ogórki też niczego sobie.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies