Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Jak przyrządzić bakłażana?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak przyrządzić bakłażana?

agniecha973 20:39, 07 lut 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Podzielcie się swoimi (najlepiej prostymi) sposobami na przyrządzenie bakłażana. Jadłam pysznego na spotkaniu u Alinki, ale przepisu się nie doczekałam. Poza tym nigdy więcej. Dziś kupiłam i dodałam do zapiekanki warzywno-ziemniaczanej tak jak cukinię i wyszła kiszka Gąbka, nie warzywo! Może kupiłam przejrzałe? Jak to ugryźć?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Joanna___ 21:17, 08 lut 2014

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Ja kroję w plastry i smażę na patelni grilowej przesmarowanej olejem.Nie podaję inaczej,bo to trudne warzywo,tak myślę.
Bakłażan ma to do siebie,że zachowuje się jak gąbka.A czasem trafi się na takiego suchego w środku to już wogóle tragedia.Ja jak kupuję to szukam najcięższego,nie ma wtedy tej "waty" w środku.
Moja mama też smaży ale na zwykłej patelni i dodaje do sałatki.
____________________
agniecha973 21:46, 08 lut 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Dzięki. To chyba nie będę sobie nim zawracać głowy. Myślałam, że jest bardziej uniwersalny.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
baraga1904 21:49, 08 lut 2014


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...proponuję się nie poddawać i przyrządzić pyszna grecką Musakę

http://www.kwestiasmaku.com/dania_dla_dwojga/moussaka/przepis.html
Gabriela 22:37, 08 lut 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Bakłażana pokrojonego w plastry smaży się na suchej patelni, najlepiej grillowej, wychodzą fajne paski. Kiedy lekko się zrumieni z obu stron, przekładamy do miski, lekko solimy i kropimy dobrą oliwą i dodajemy wyciśnięty przez praskę czosnek i tak kolejne warstwy. Zjadamy po chwili jeszcze ciepłe albo na zimno.
To jest sposób włoski. U Alinki było tak samo, ale z posiekanym koperkiem.
I sposób grecki:
Plastry bakłażana smażone jw. i ułożone w szklanym naczyniu warstwami polewamy gęstym jogurtem greckim posolonym, popieprzonym z dużą ilością rozgniecionego czosnku i posiekanego zielonego kopru. Odstawiamy na dwie godziny do lodówki żeby się przegryzło. Jemy z pieczonymi ziemniakami.

Bakłażana smaży się zawsze na sucho, bo ile się nie wleje tłuszczu na patelnię, tyle on wchłonie i będzie niejadalny.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
monitka 22:20, 10 lut 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
A my go lubimy robię Ratatouille z jego dodatkiem, przygotowuję sos pomidorowy do makaronu z dodatkiem bakłażana. No i jeszcze zapiekanka z bakłażanem, pomidorem i serem mozarellą, przekładanymi na zmianę.
Nikt tego nie napisał wiec nie wiem czy wiecie że bakłażana przed obróbką trzeba spocić żeby zgubić goryczkę. Po pokrojeniu trzeba go posypać solą i po jakimś czasie zetrzeć wodę która się wytworzy.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
adka 18:36, 17 kwi 2014


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Bakłażana kroję w plastry ,mocno solę i odkładam na min.30 min (tym sposobem pozbywam się goryczki).Po tym czasie płukam dokładnie i osuszam,gryluję ,posypuję gotowego świeżo starty parmezanem.
____________________
Adrianna
Martadelka 12:22, 24 kwi 2014

Dołączył: 24 kwi 2014
Posty: 4
Ja również zawsze solę i odsączam z wody a potem na grilla, dobrze jest posypać parmezanem, mniam!
Tygrys 20:35, 27 paź 2014

Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 42
A ja polecam bakłażana przekroić wzdłuż na pół i wybrać łyżką miąższ. Wydrążone połówki lekko skropić cytryną i posolić. Wybrany miąższ drobno posiekać i podsmażyć na oliwie, z dodatkiem drobno siekanej cebuli i czosnkiem. Jak farsz ostygnie, to trzeba go wymieszać z pokruszonym serem pleśniowym, siekanymi orzechami włoskimi i sporą ilością natki pietruszki - no i wiadomo sół i pieprz do smaku. Wydrążone połówki napełnić farszem, posypać z wierzchu bułką tartą i wstawić do pieca, i piec aż porządnie się to to zarumieni. Dobrze jest to jeść skropione czymś kwaśnym, ja polewam zawsze odrobinę takim arabskim syropem z granatu i melasy, ale myślę, że jakiś sos owocowy na bazie octu balsamicznego też dałby radę.

Czasami jak nie chce mi się gotować, albo nie mam czasu, to cienkie plastry bakłażna smaruję pesto, daję na to posiekane suszone pomidory, odrobinę jakiejś wędzonki (najlepiej którejś z długodojrzewających szynek), posypuję to serem (ostrym żółtym, albo typu mozarella - co mam pod ręką), odrobiną ziół i zapiekam.
____________________
syswia 05:13, 25 kwi 2015

Dołączył: 15 mar 2014
Posty: 37
agniecha973 napisał(a)
Podzielcie się swoimi (najlepiej prostymi) sposobami na przyrządzenie bakłażana. Jadłam pysznego na spotkaniu u Alinki, ale przepisu się nie doczekałam. Poza tym nigdy więcej. Dziś kupiłam i dodałam do zapiekanki warzywno-ziemniaczanej tak jak cukinię i wyszła kiszka Gąbka, nie warzywo! Może kupiłam przejrzałe?Jak to ugryźć?


Jesli lubisz kuchnie hiduska, to sprobuj bharta. Plastry baklazana zgrilowac, obrac ze skorki. W miedzyczasie udusic drobno posiekana cebule z czosnkiem, mieszanka przypraw garam masala, kurkuma i ostra papryka. Dorac baklazan, rozdusic widelcem albo praska do ziemniakow, podlac sokiem pomidorowym. Dusic. Mozna dodac zielonego groszku. Solic. Podawac z ryzem (najlepiej basmati) posypane zielona kolendra.
____________________
Syswia-Ogrodek warzywny bijou
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies