Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Dobroczynek

Pokaż wątki Pokaż posty

Dobroczynek

baraga1904 15:18, 08 lut 2014


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
Planujemy z koleżanką ogrodniczką zakupić opaski filcowe na z dobroczynkiem....chętnie dowiem się więcej o skuteczności tego owada, gdyż koleżanka jest tak zafascynowana opisami o pozytywnym działaniu robaczka że nie zamierza stosować żadnych oprysków na szkodniki w swoim ogrodzie i to by było super jak dla mnie też... ale, czy on rzeczywiście działa? na wszystkie szkodniki? niczym nie trzeba pryskać przez cały rok? proszę o Waszą opinię na ten temat...
Gardenarium 16:13, 08 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli decydujesz się na ekologiczny ogród i walkę biologiczną to nie należy już pryskać żadną chemią. Tu chodzi o nasze zdrowie i owoce, które będziemy jeść.

Dobroczynek gruszowy zwalcza przędziorki i szpeciele.

Najpierw wczesną wiosną pryskamy drzewa owocowe Promanalem (preparat olejowy), który zwalcza zimowe stadium przędziorka, a potem po kilku dniach stosujemy opaski z dobroczynkiem. W czasie przed pękaniem pąków kwiatowych.

Dobroczynek w przypadku braku przędziorków żywi się jajami i spadzią mszyc oraz pyłkiem lub roślinnością, ale nie wyrządza szkód.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabriela 16:58, 08 lut 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
A gdzie można kupić tego dobroczynka?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gardenarium 17:00, 08 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W internecie są sklepy i znajdziesz na pewno. 50 sztuk opasek kosztuje około 100 zł
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aga_szsz 18:12, 08 lut 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Czy Promanal można stosować na rośliny ozdobne np iglki, tujowate , bukszpany, RH?
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Gardenarium 18:14, 08 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można, tylko w okresie gdy nie rosną, i określone zakresy temperatur. Na cisy (miseczniki) jest doskonały.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aga_szsz 18:45, 08 lut 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Tak, o cisach, jabłoniach, śliwach się doczytałam, ale o innych niestety nie, ale rozumiem, że na np. bukszpany czy tuje nie zaszkodzi?
Temp. ok +5 do ok.12? i najlepiej koniec lutego-marzec????
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
baraga1904 20:39, 08 lut 2014


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...dziękuję za odpowiedz Danuś...z tego co zrozumiałam to Dobroczynek działa tyko na drzewa owocowe? czy mogę go zastosować na tulipanowcu np, albo na buku?
Gardenarium 13:30, 09 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz tylko on nie tyle "działa' co pomaga w walce i zjada ( a właściwie uszkadza) przędziorki i szpeciele. Nieważne na jakich drzewach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
baraga1904 05:58, 26 paź 2014


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
Wracam do tematu dobroczynek, ponieważ najlepsza porą na założenie w swoim ogrodzie jest bardzo wczesna wiosna...osoby chętne na ten sposob ochrony swoich roślin powinny już teraz zimą-jesienią poszukać dostawce i producenta i zamówić sobie dobroczynek na wiosenną dostawę...
...w swoim ogrodzie mam go właśnie od wiosny i jestem nim zachwycona...to był najmniej "chemiczny" sezon ogrodowy u mnie...w zasadzie pryskalam delikatnie na grzyba( chociaż dobroczynek na grzyba nie dziala) i raz na mszyce na bluszczu...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies