Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Hoja, woskownica - Hoya

Pokaż wątki Pokaż posty

Hoja, woskownica - Hoya

Mirka 18:18, 10 sie 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Dostrzegłam na zdjęciu balkonik i co nie obsadzony kwiatami ?a fotki gdzie he
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Viola 13:35, 30 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Proszę o poradę w sprawie mojej hoji. Wczesna wiosną tego roku wsadziłam badylek z listkami do wody, później do doniczki z dobrą ziemią i po kilku miesiącach hoja ładnie się wyciągnęła i rozkrzewiła - dwa razy ją uszczykiwałam. Niestety roślina stała na słońcu i listki jej trochę straciły swój ładny ciemnozielony kolor. Od września stoi już w miejscu raczej zacienionym. Ale nie wiem co dalej. Czy obciąć jej ten długi pęd bezlistny (teraz czy na wiosnę), czy zostawić w spokoju? No i planuję ją "zaszokować" tak jak pisze Hania.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Gardenarium 19:35, 30 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zostawić w spokoju, nie ucinać. Na nich właśnie pojawią się liście.

Jeśli zakwitnie, kwiatów po przekwitnięciu nie wolno usuwać. Na starych pojawiają się nowe.

Nie obracać rośliny, nie wykręcać, najlepiej niech stoi w stałym położeniu bo będzie zrzucać pąki.
Nie zalewaj jej zbytnio, nie lubi tego. Lubi umiarkowaną wilgotność - powinna mieć na dnie doniczki dobry drenaż. Lubi zmywanie liści z kurzu, nie opryskuj jej kwiatów mgiełką z opryskiwacza, nie lubi tego.

Nie przesadzaj ciągle, bo lubi mieć ciasno. Jeśli nadal nie będzie kwitła, na wiosnę zasil ją nawozem do roślin doniczkowych kwitnących. Powodzenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Viola 23:02, 30 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Dziękuję, Nauczyłam się na pamięć
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
zbigniew_gazda 08:53, 01 gru 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Tak jest Violu. Najlepiej jest zapomnieć o niej gdzie jest postawiona. Im więcej o nią dbasz tym jest gorzej i nie kwitnie. A to nasze hoje. Stoją na parapecie okna od Zachodu.





____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Nallar 21:26, 08 paź 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Wygląda na to że doczekałam się (pierwszego ) kwiatka u mojej hoji. Jest w rodzinie ok. 30 lat, ostatnie 15 u mnie. Już myślałam że nigdy nie zakwitnie a tu proszę pączuszek. Zastanawiam się czy będzie więcej kwiatuszkow.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 17:12, 12 paź 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Tak wyglądam dzisiaj.

____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Ania_S 19:27, 12 paź 2014


Dołączył: 10 sie 2013
Posty: 12
Piękna i bardzo wdzięczna hoja, teraz już będzie z górki.
Fama 23:04, 18 paź 2014

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Ja mojej hoi sprawiłam taką oto donicę i stożek po którym wspina się do góry. Donica jest z tych samopodlewających, jeździ na kółkach, więc ważącą sporo roślinę mogę wywieźć na taras i umyć. Hoja ma już z 8 lat, rosła jak szalona,korzenie wyrastały z donicy, więc musiałam ją dwukrotnie przesadzać. Aktualnie nie kwitnie (gniewa się na mnie po ostatnim przesadzeniu i obdarowała mnie pojedynczym baldachimem- ale dobre i to). Ma duże przyrosty,więc dojdzie do siebie. Kiedyś dwa razy do roku hojnie obdarwywała mnie swoimi kwiatami. Jak zakwitnie ponownie, to się pochwalę

____________________
Ciasny ale własny
Ania_S 00:25, 19 paź 2014


Dołączył: 10 sie 2013
Posty: 12
Szybciutko to zarośnie i będzie pięknie wyglądała.
Moją muszę przycinać bo stoi na parapecie i go zarasta ale cały czas kwitnie, nawet teraz kwitnie i pachnie.

Ona dużo potrafi




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies