Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Pasztet z królika (idealny dla małych dzieci)

Pokaż wątki Pokaż posty

Pasztet z królika (idealny dla małych dzieci)

Tarnina 14:09, 13 lut 2014


Dołączył: 28 sty 2014
Posty: 646
Pasztecik ? W zamrażarce siedział sobie królik.... taki wiejski, domowy, nie na sterydach.... (kurcze przeczytałam, co napisałam i troszkę brutalnie to brzmi, ale co począć, króliczek, najdelikatniejsze mięsko dla dziecka).

Pomyślałam sobie o paszteciku... i jak pomyślałam, tak zrobiłam... poszukałam przepisów w internecie, ale na koniec zrobiłam po swojemu...

Najpierw gotuję mięsko ( osobiście nie dodaję wątróbki, bo nie przepadam ) z MAŁĄ ilością soli (pamiętając, że to dla Anielci), dodaję jarzynki (co kto lubi, akurat ja podstawę: marcheweczka, pietruszka z natką, kalarepka, troszeńkę brokuła i kalafiorka), gotuję aż jarzynki zmiękną, podsmażam cebulkę, potem wszystko przez maszynkę do mięsa, jajka, bułka (zamoczona w wywarze), troszeńkę pieprzu do smaku, do formy i do pieca na godzinkę....

Mniam, mniam.... polecam.... skóreczka, w środku mięciutki i soczysty...







____________________
Chatka Baby Jagi Mój Blog http://domekbabyjagi.blogspot.com/
Joanna___ 17:55, 13 lut 2014

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Wygląda smakowicie
____________________
monteverde 18:41, 13 lut 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Jak dla dziecka to powinnaś na parze go ugotować, bo zdrowszy
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Tarnina 19:53, 13 lut 2014


Dołączył: 28 sty 2014
Posty: 646
Za suchy by był... do pasztetu by się nie nadawał... ja tą pierwszą wodę odlewam po zagotowaniu, ( to znaczy teraz już nie, bo Anielcia już 2,5 roczku ma ) a potem gotuję jak rosołek... A poza tym bez przesady, gotowane mięsko przecież zdrowe...
____________________
Chatka Baby Jagi Mój Blog http://domekbabyjagi.blogspot.com/
monteverde 19:55, 13 lut 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
A czemu odlewasz pierwszy rosół? pasztet po zrobieniu na parze lub w kąpieli wodnej dla dziecka powinnaś zrobić
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Tarnina 20:05, 13 lut 2014


Dołączył: 28 sty 2014
Posty: 646
Już tak nie robię, ale jak Anielcia była mała, to lekarka mi tak powiedziała, żeby pierwszą wodę po zagotowaniu mięsa odlewać... że te wszystkie świństwa z niego wychodzą.... tzn jak ktoś ma wiejskiego króliczka, czy mięso, to wydaje mi się to zupełnie zbędne....
____________________
Chatka Baby Jagi Mój Blog http://domekbabyjagi.blogspot.com/
kaisog1 11:26, 14 lut 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ania teraz lekarze w ogóle zalecają nie gotowac dla małych dzieci na wywarach mięsnych Ot taka moda.... podobno to ma powiązania z alergiami.... ale fakt, że te kurczaki faszerowane antybiotykami itp rzeczami....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies