Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowy przedogródek ..to nie takie proste

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowy przedogródek ..to nie takie proste

gusiarz 20:54, 23 lut 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Alinko - jeszcze takie coś... tu wprawdzie taras, ale łatwo można przenieść klik. Wystarczy dodać szumiące trawy... i już jest naturalistycznie. Czy geometryczny przedogródek będzie pasował do reszty?
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
zbigniew_gazda 21:46, 24 lut 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Pierwszy raz tu wlazłem czyli do części projektowej i jestem w szoku. Ludzie nie słuchajcie Alinki! Byłem tam i na własne oczka widziałem. To jest cudo nie ogród a szczególnie właśnie przed domem od strony drogi głównej. Błagam nie zmieniaj, a co zrobisz jak pomiędzy tym żwirem puści się trawsko i chwasty? Chyba że daleko od roślin dasz matę. Tylko dlatego chcesz przerabiać bo trawnik żółknie?

Pozwolę sobie wstawić swoje zdjęcie tego fragmentu i oceńcie sami.



A to przeciwna strona tego podjazdu.

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
MarekW 23:47, 27 mar 2014


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
a ja rozumiem chęć zmian trawa sprawia dużo kłopotu. Jeśli zaś do żwirowego otoczenia to pomyśl może jednak o czymś a 'la japoński ogród, bo to przecież też naturalne ogrody a i żwir pasuje jak ulał. Ale jeśli miałoby to mieć coś z japońskiego ogrodu to staraj się sadzić rośliny w grupach przynajmniej po trzy i to każda innej wielkości, podobnie kule każda inna i układane na trójkącie. To takie najogłólniejsze zasady
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
abiko 13:28, 15 kwi 2014


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Matko Alina ty chcesz to przesadzać No kobieto masz siłę Taki piękny ogród.. i rozumiem Zbyszka i Marka również też bym zmieniała...
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
pagap 21:01, 27 kwi 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 357
zbigniew_gazda napisał(a)


A to przeciwna strona tego podjazdu.



a mi się podoba bardzo ta część
____________________
ogród Agi i Kuby ***** projektowanie wspólnymi siłami
FrancoPolo 20:00, 16 maj 2014


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Witam .Przejrzałem twój ogród i bardzo mi się podoba Jeżeli chcesz pewne rzeczy przebudować a tym bardziej stworzyć żwirowe wyspy na wzór japońskich ogrodów to możesz trawy wykorzystać szczególnie te niskie .Szkoda wyrzucić. Ja za ciekawsze muszę płacić od 15 do 25zł..W sumie niewiele bym zmieniał bo można przedobrzyć.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
lojalna_ 09:44, 04 wrz 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Podgladam jak duzo miejsca tylko pozazdroscic
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
07_Rene 13:25, 10 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
I jak tam? Robota idzie pełną parą?
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
gierczusia 18:10, 06 paź 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Hmmmm .. Ja się muszę przyznać ,że Twoj przedogródek był jednym z pierwszych ogrodów,który trafił do mojego pliku " inspiracje "..i jak tu żyć , kiedy zmieniać go kcesz .....

Buziole Alinko

Ps..ale Tu tu urządzisz / wykopiesz / zasadzisz...* niewłaściwe skreślić
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Milka 15:51, 14 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
alinak napisał(a)
Magda kochana jesteś


Bardzo...dała po oczach, dopiero dylemat wracam do lektury, ale już wiem, ze pomysł mnie się podoba i fajnie będzie nawiązywać, do tego drugiego miejsca; może krawężniki usunąć, gdzie azalie i ten pas i tez tam kamień i coś... wracam czytać
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies