Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Phormium - len nowozelandzki, tęgosz

Pokaż wątki Pokaż posty

Phormium - len nowozelandzki, tęgosz

wloch 17:25, 31 sty 2012

Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 2
Witam, ja nie miałam wyboru - chciałam mieć len więc kupiłam i posadziłam na działce. Mieszkam w bloku i nie mam nawet piwnicy z oknem. W tej chwili wygląda jak na zdjęciu. Pozdrawiam Ania.
Gardenarium 21:59, 01 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ma tak dużo śniegu, że jest szansa na zimowanie, tylko te wielkie mrozy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ele2001 16:02, 02 wrz 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483


Tęgosz w szkółce w arboretum w sycowie jeden okaz rośnie w gruncie zabezbieczony na zime nie przemarza pod warunkiem że korzenie nie mają mokro.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
11:09, 18 lut 2016
A próbował ktoś zimowania tęgosza w ciemności? Chciałbym sobie takie roślinki uprawiać, ale nie mam jasnego pomieszczenia na zimowanie.
Gardenarium 15:18, 18 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lepiej nie próbuj w ciemności, bo to roślina zimozielona, światło potrzebne jak nic. Więc moja rada brzmi, zimuj tęgosza w chłodzie i jasnym pomieszczeniu. Lub nie próbuj z nim wcale. Szkoda rośliny i szkoda pieniędzy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
20:09, 18 lut 2016
No właśnie, na zdrowy rozum tak też myślę. Ale znalazłem kilka źródeł, w tym naukowych, że w temperaturze bliskiej zeru rośliny zimozielone światła nie potrzebują. W sumie pod grubą warstwą śniegu jakoś przeżywają.
Gardenarium 17:42, 21 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kaktusy możesz w papierze zimować owinięte, sucho i w plus 5, (tak robiłam) ale tęgosza nie radzę. Ale skoro jesteś takim eksperymentatorem - naukowcem i znawcą to próbuj i opublikuj wyniki swoich doświadczeń u nas. Dlaczego ja mam wszystko próbować na sobie, niech ktoś inny wypróbuje

Ciemność pod śniegiem na minusie, to całkiem co innego niż ciemność ziemianki czy piwnicy na plusie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
18:15, 21 lut 2016
Pewnie że spróbuję, materiał doświadczalny mam w nadmiarze.
Anabell 19:28, 21 lut 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Jesienią wstawiłam Len nowozelandzki do domu na przetrzymanie w temp ok. 10 stopni.
Wyjęłam z małej doniczki do dużej i obsypałam torfem, wilgotność sprawdzałam, nie miał za mokro.
Już padł.
Uważam pierwszy przymrozek jaki był w październiku to go przemroził.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Gardenarium 11:58, 22 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mnie się wydaje, że jakiś przymrozek w październiku nic by mu nie zrobił, Chyba że minus 6 i dłużej stał.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies