Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Witam w ROD

Pokaż wątki Pokaż posty

Witam w ROD

vias 12:02, 18 lut 2014

Dołączył: 06 sty 2014
Posty: 1
Witam,
zacznę od tego że w 2013 roku zostałem właścicielem kawałka ziemi w ramach Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Niestety nigdy dotąd nie zajmowałem się ogrodnictwem jako takim, a moja wiedza wynika
na razie tylko z teorii zapoznanych w internecie lub czasopismach ogrodniczych. Jestem więc otwarty na wszelkie sugestie i Wasze dobre rady.
Na chwilę obecną na tym kawałku ziemi nie ma zupełnie nic oprócz tego że jest ogrodzona. Dodatkowo jest to działka graniczna wiec niejako w 'spadku' dostałem jeszcze do zagospodarowania skarpę przyległą do ogródka z jednej strony. Na chwilę obecną działka jest ogrodzona z dwóch stron betonowym ogrodzeniem, które jednocześnie zabezpiecza osuwającą się skarpę. Od frontu udało mi się również postawić nowe ogrodzenie panelowe. Zrobiłem również drenaż odprowadzający nadmiar wody oraz przekopałem prawie całą ziemię. Gleba jest gdzieniegdzie gliniasta ale ma w sobie również dużo kamieni czy innych zanieczyszczeń. Ogólnie wygląda to kiepsko.
Kolejnym z problemów jakie napotkałem jest skrzyp, który zadomowił się na działce. W zeszłym roku walczyłem z nim poprzez wyrywanie, wiosną zastanawiam się nad użyciem chemii.
Jeśli chodzi o plany na rok bieżący to na przełomie marca i kwietnia na działce ma zostać postawiony domek, który uwzględniony jest na szkicu projektowym. Planuję również zrobić jakąś drogę, założyć rabaty i trawnik.
W tym miejscu chciałbym was prosić o pomoc w doborze metod działania oraz roślin do obsadzenia rabat i skarpy a także wasze spostrzeżenia i pomysły co by można u mnie jeszcze 'zmajstrować'.
Pozdrawiam
____________________
Mareczek
Tosiasamosia 09:45, 20 lut 2014


Dołączył: 20 lut 2014
Posty: 1
Witam, jestem działkowcem , a raczej szczęśliwa posiadaczką "Zaczarowanego ogrodu" Kilka lat temu miałam podobna sytuację-dostałam działkę 360m2 w ROD, ogrodzoną , ze skarpą do zagospodarowania i chwastowiskiem - gleba- podmokły torf czyli super!!! Odpada podlewanie!!! Piszę żeby podsunąć pomysły;
1 - zrób kompostownik i do niego wrzucaj wszystie roślinki,
2 - wykorzystaj skrzyp : cytat z jakiegos forum - Bardzo cenny jest także wyciąg ze skrzypu. Przygotowujemy go z 300 g świeżego lub 100 g suszonego skrzypu na 3 litry wody. Zalany w dużym garnku skrzyp pozostawiamy na 12 do 24 godzin, kilkakrotnie mieszając, po tym czasie zaczyn gotujemy ok. 1 minuty. Po ostudzeniu odcedzamy i rozcieńczamy w proporcji 1:5. Takim wyciągiem wielokrotnie pryskamy zagrożone rośliny np. róże, winorośl, pomidory, ogórki czy floksy. Wzmacnia on rośliny porażone przez choroby: plamistość, rdzę, kędzierzawość, mączniaki, a także atakowane przez roztocza. Stosujemy latem w dni słoneczne.
3 - zachęcam do wybudowania drewutni jako oddzielnego budyneczku lub przyległego do domku-może sprawdzić sie jako wc z zastosowaniem toalety turystycznej albo wiaderka : http://alejka.pl/wiadro-toaleta-turystyczna-wc-przenosna-22l-branq-2.html i jako składzik na narzędzia
Pozdrawiam Grażka
madzielena 15:00, 11 mar 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Witam kolejnych RODowiczów, zachęcam do założenia wątków z własnymi ogrodowymi poczynaniami - łatwiej się odnieść do pytań kiedy są jakieś opisy zdjęcia itp.

Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Monika1202 21:48, 15 mar 2014


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Witam
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies