Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Ostnica - Stipa

Pokaż wątki Pokaż posty

Ostnica - Stipa

cyma2704 20:27, 14 paź 2014


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 140
Margo może to turzyca włosista, tak wygląda moja.



Zawitko kłoski ostnicy się suszą.
____________________
Sonia
Margo 21:24, 14 paź 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Sonia, bardzo podobna,moje trochę mniejsze ale własnie tak wyglądają, i wcale bym sie nie obraziła gdyby to jednak była ona . Szukałam ich cały sezon w okolicznych CO i nic, wiec taka pomyłka byłaby mile widziana . Czyli okaże sie po zimie, jeśli przetrwa to będzie wskazywało raczej na turzyce....
Okrywasz ja na zimę ?
____________________
Gosia
cyma2704 17:49, 15 paź 2014


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 140
Nic nie robię. Na wiosnę toche była nieładna, a nie chciało mi się kilkunastu wyczesywać więc przycięłam. Sama je wysiewałam. Jak którejś zimy nie przetrwają wysieję nowe.
____________________
Sonia
Margo 18:01, 15 paź 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Wysiewanie - o tym nie pomyślałam.
Na wiosnę też wysieję, nie będę sie martwic brakami w ogrodniczych.
____________________
Gosia
Jadwiszka 03:28, 16 paź 2014

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
cyma2704 napisał(a)
Nic nie robię. Na wiosnę toche była nieładna, a nie chciało mi się kilkunastu wyczesywać więc przycięłam. Sama je wysiewałam. Jak którejś zimy nie przetrwają wysieję nowe.



z zebranych nasion z e swoich trawek wysiewałas? podaj przepis jak je zbierac, suszyć , wysiewać? potrzebuję dużo turzyc, może to byłby rozsądny sposób na pozyskanie wiekszej ilosci
cyma2704 14:13, 16 paź 2014


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 140
Jako początkująca ogrodniczka dostawałam nasiona od znajomych i te są właśnie z darowanych. Wykiełkowała mi ostnica, turzyca włosista, miskant wysoki i dwa rodzaje rozplenicy. Z każdego rodzaju miałam po kilkadziesiąt siewek, ale część nie przeżyło, bo mam tendencje do przelewania upraw. Nie jestem specjalistą - siałam w marcu do przeźroczystych pojemników w zwykłą ziemię do kwiatów i przykryte folią kiełkowały na południowych oknach. Codziennie odkrywałam na godzinę i zraszałam jak mocno przeschnła ziemia. Małe 2-3 cm siewki popikowałam do multipalety i w pierwszym tygodniu maja powędrowały do gruntu. Dopiero w gruncie zaczęły szybko rosnąć.

W tym roku ścinam kłosy do pojemników, podpisuję i suszę tydzień na południowym oknie w garażu. Stale mam wątpliwości w jakim stadium ścinać, więc eksperymentuję i mam cięte co 2 tygodnie. Na pierwszy zdjęciu lipcowa turzca włosista, na drugim majowa ostnica. Niestety nie mam lepszych zdjęć.

____________________
Sonia
siakowa 13:22, 13 lis 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
a ja mam pytanie jesli chcialabym na wiosne posadzic do gruntu.juz naprawde duze egzemplarze to czy musze czekac do marca z wysiewaniem ich do donizek w domu czy moge juz teraz i do maja urosna duze i duze wsadze na rabate ? czy ten termin siania w marcu dopiero jest najlepszy ? moze glupio pytam ale sie nie znam
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Mirka 13:34, 13 lis 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
siakowa napisał(a)
a ja mam pytanie jesli chcialabym na wiosne posadzic do gruntu.juz naprawde duze egzemplarze to czy musze czekac do marca z wysiewaniem ich do donizek w domu czy moge juz teraz i do maja urosna duze i duze wsadze na rabate ? czy ten termin siania w marcu dopiero jest najlepszy ? moze glupio pytam ale sie nie znam
Teraz to za wcześnie na sianie nasion chociaż ja będę siała teraz właśnie dla eksperymentu Najlepszy termin siania to 18 luty tak wynika z fazy księżyca (wyczytałam w mądrych pismach)
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
siakowa 13:42, 13 lis 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
to moze polowe zasieje teraz a polowe w lutym
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Gardenarium 14:30, 13 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie siej teraz chyba że masz szklarnię i możliwość sterowania oświetleniem czyli długością dnia i natężeniem światła. W tak krótkim dniu nie wyrosną, to nie bratki czy chryzantemy.

Jasno jest od 8 do 15, to zdecydowanie za krótki dzień na ostnice.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies