Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od początku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Od początku...

noemi 23:21, 01 kwi 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Aga ,
swoje thuje kupowałam za 9 zł za szt. Warunki u mnie trudne, chciałam większe, ale pan ze szkółki mi odradził... polecił kupić małe , ponieważ jak te małe dadzą radę , przyzwyczają się do warunków to powinno być ok , choć nie przewidzisz wszystkich sytuacji losowych ...

Teraz zaryzykowałam sadząc graby , ale wiem, że drzewa są potrzebne,wręcz konieczne, w takich małych ogródkach .
Jutro mogę zmierzyć swoje thuje , ile mają w tej chwili od ogrodzenia ....






____________________
ogród magdalenka
kolagn 08:05, 02 kwi 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 132
noemi napisał(a)
Aga ,
swoje thuje kupowałam za 9 zł za szt. Warunki u mnie trudne, chciałam większe, ale pan ze szkółki mi odradził... polecił kupić małe , ponieważ jak te małe dadzą radę , przyzwyczają się do warunków to powinno być ok , choć nie przewidzisz wszystkich sytuacji losowych ...

Teraz zaryzykowałam sadząc graby , ale wiem, że drzewa są potrzebne,wręcz konieczne, w takich małych ogródkach .
Jutro mogę zmierzyć swoje thuje , ile mają w tej chwili od ogrodzenia ....

Magda mi chodzi o to w jakiej odległości od thuj sadziłaś bukszpany i resztę roślinek i czy robiłaś to od razu czy czekałaś aż thuje się przyjmą, podrosną?






____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4201-od-poczatku
Madzenka 22:38, 04 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
kolagn napisał(a)
Jeszcze tylko dodam ze na najdluzszym boku 12,5m chce posadzic rdest -bo szybko rosnie, a mam tam paskudna siatke oddzielajaca mnie od sasiada.


O matko nie rób tego!!! Rdest to byl największy bład mojego życia!!!
Posadż winobluszcz trojklapowy - jest idelany. Brzydszy ale szybciej rosnący jest pięcioklapowy
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:45, 04 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Widze, źe juz się z dziewczynami z Wrocławia odnalazłaś. Koniecznie jeszcze odwiedż Gabisię z ogrodem dla roslin o mocnych nerwach

Co ile posadziłaś tuje, bo mi się wydaje, że za rzadko i będziesz dłuuuuugo czekać aż się połączą....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kolagn 23:10, 04 kwi 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 132
Marzena2007 napisał(a)


O matko nie rób tego!!! Rdest to byl największy bład mojego życia!!!
Posadż winobluszcz trojklapowy - jest idelany. Brzydszy ale szybciej rosnący jest pięcioklapowy
u

Całe dnie spędzam na Ogrodowisku, czytam, uczę się i już z tego pomysłu zrezygnowałam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4201-od-poczatku
kolagn 23:16, 04 kwi 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 132
Marzena2007 napisał(a)
Widze, źe juz się z dziewczynami z Wrocławia odnalazłaś. Koniecznie jeszcze odwiedż Gabisię z ogrodem dla roslin o mocnych nerwach

Co ile posadziłaś tuje, bo mi się wydaje, że za rzadko i będziesz dłuuuuugo czekać aż się połączą....


Dziewczyny już odnalazłam na Gabisię jeszcze nie trafiłam, ale nadrobię
tuje posadzone co 0,6 m -gdzieś wyczytałam, że jak na aureospicata za gęsto. Mam nadzieję, że się połączą

dziękuję za odwiedziny
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4201-od-poczatku
noemi 15:09, 07 kwi 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Aga , sadziłam od razu , nie czekałam aż tuje podrosną . Odstęp taki na oko , wiedziałam, że tuje będą cięte.
____________________
ogród magdalenka
dominika_rew 19:32, 05 maj 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
Agnieszko, widziałam u Marzenki jak pytałaś o kule bukszpanowe postanowiłam się wypowiedzieć na ten temat, bo może przyda Ci się opinia przed świętami kupiłam z plantacji 7 krzaczków, przycięłam je od razu po posadzeniu i już ładnie odbijają, więc wygląda na to, że mają się dobrze w każdym razie polecam, bo są całkiem duże, a kupione za półdarmo pozdrawiam
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
kolagn 19:55, 05 maj 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 132
Dziękuję za odp, każda opinia cenna
Ja chyba też zdecyduję się na plantację -cena bez porównania, a poza tym jak dotąd nie znalazłam kulek ładnych i w racjonalnej cenie. Mam tylko obawy czy wyjdzie mi coś na kształt kulek bo ja i nożyce to nie najlepsze połączenie, umiejętności brak ale pan z plantacji zapewniał mnie że buksiki mają ładny kształt i nie trudno zrobić z nich kulki. No to spróbuję

Masz u siebie foto buksików przed i po cięciu?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4201-od-poczatku
dominika_rew 20:26, 05 maj 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
kolagn napisał(a)
Dziękuję za odp, każda opinia cenna
Ja chyba też zdecyduję się na plantację -cena bez porównania, a poza tym jak dotąd nie znalazłam kulek ładnych i w racjonalnej cenie. Mam tylko obawy czy wyjdzie mi coś na kształt kulek bo ja i nożyce to nie najlepsze połączenie, umiejętności brak ale pan z plantacji zapewniał mnie że buksiki mają ładny kształt i nie trudno zrobić z nich kulki. No to spróbuję

Masz u siebie foto buksików przed i po cięciu?


niestety przed cięciem nie mam zdjęć, ale po cięciu są
powiem Ci, że pierwsza kulka może nie być ideałem, ale szybko nabierzesz wprawy
każdy kiedyś musi się nauczyć, jeśli chce mieć bukszpany w ogrodzie, chyba, że ma od tego ludzi

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3978-od-ogrodu-do-laki-i-stawu?page=76 tutaj już po "obróbce" - przycinałam je dość mocno, ale wystarczyło tak naprawdę wyrównac tylko górę
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies