Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od początku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Od początku...

kolagn 20:12, 11 maj 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 132
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4201-od-poczatku
Kamajla 14:22, 12 maj 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Witaj kolagn, szkoda, że w sobotę Cię nie było, ale za to przez chwilę za Ciebie robiłam dziewczyny myślały, że ja to Ty, ale wyprowadziłam je z błędu. Gdzie ta plantacja bukszpanów jest? Może rzutem na taśmę razem byśmy się tam wybrały? Z której strony Wrocławia mieszkasz?

Pozdrawiam, Kamila
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
stychaz 22:06, 12 maj 2014


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Aga, fiu, fiu jakie nabytki.

Śliczne kulki. Koniecznie zdaj relację z sadzenia bluszczu przy ogrodzeniu. Właśnie mi się przypomniało, że możesz też w cieniu puścić hortensję pnącą. Do podpory przyczepia się korzonkami przybyszowymi (tak jak bluszcz) wiec "sama" po siatce nie pójdzie.
Szybko odbija po zimie, szybko przyrasta. Jedyny minus, to że jest ekspansywna.
Miałam ją u siebie. Rosła sobie przy ścianie, po 2 latach stwierdziłam, że za duża jak dla mnie. Chciałam ją wykopać i ... złamałam szpadel
Część korzenia jakoś mi się udało usunąć. Podarowałam znajomej a ona jesienią posadziła 2- metrowy krzak. Nie dawno ją odwiedziłam i okazało się, że hortensja przyjęła się jej w całości
A mi odbiła z nie do końca wykopanego korzenia. Jeżeli się jej nie boisz, ale pamiętaj o jej ekspansywności.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
kolagn 07:26, 13 maj 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 132
Kamajla napisał(a)
Witaj kolagn, szkoda, że w sobotę Cię nie było, ale za to przez chwilę za Ciebie robiłam dziewczyny myślały, że ja to Ty, ale wyprowadziłam je z błędu. Gdzie ta plantacja bukszpanów jest? Może rzutem na taśmę razem byśmy się tam wybrały? Z której strony Wrocławia mieszkasz?

Pozdrawiam, Kamila


Witam
niestety w sob nie dałam rady podjechać i bardzo żałuję. Ale mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja się poznać. Widzę, że jesteś na tym samym etapie z ogródkiem co ja
Na resztę odp na pv
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4201-od-poczatku
kolagn 07:42, 13 maj 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 132
stychaz napisał(a)
Aga, fiu, fiu jakie nabytki.

Śliczne kulki. Koniecznie zdaj relację z sadzenia bluszczu przy ogrodzeniu. Właśnie mi się przypomniało, że możesz też w cieniu puścić hortensję pnącą. Do podpory przyczepia się korzonkami przybyszowymi (tak jak bluszcz) wiec "sama" po siatce nie pójdzie.
Szybko odbija po zimie, szybko przyrasta. Jedyny minus, to że jest ekspansywna.
Miałam ją u siebie. Rosła sobie przy ścianie, po 2 latach stwierdziłam, że za duża jak dla mnie. Chciałam ją wykopać i ... złamałam szpadel
Część korzenia jakoś mi się udało usunąć. Podarowałam znajomej a ona jesienią posadziła 2- metrowy krzak. Nie dawno ją odwiedziłam i okazało się, że hortensja przyjęła się jej w całości
A mi odbiła z nie do końca wykopanego korzenia. Jeżeli się jej nie boisz, ale pamiętaj o jej ekspansywności.


Hortensja odpada skoro jest tak ekspansywna. Muszę posadzić coś nad czym będę mogła zapanować doczytam tylko jakie gleby preferuje bluszcz - chodzi mi o wilgotność, bo akurat tam mam spadek i jak solidnie popada to jest tam mokro.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4201-od-poczatku
kolagn 10:23, 13 maj 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 132
Coś takiego dzisiaj przyszło mi do głowy

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4201-od-poczatku
kolagn 10:24, 13 maj 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 132
Cała siatka na wprost będzie pokryta bluszczem
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4201-od-poczatku
stychaz 18:49, 27 maj 2014


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Aga, pytanko - jakie kształty rabat przewidujesz?
Spróbowałam wpiąć w linie rabat, to co zaplanowałaś i wyszło mi takie coś - czarne linie.
Wydawało mi się jednak, że dużo tych czarnych zygzaków, więc wrzucam propozycję (kolor czerwony )


Trzemieliny obracam w drugą stronę - tworzą wtedy przesłonę, zamiast miskantów i kulek bukszpanowych - 3 brzoza. Kulki bukszpanowe przed hortensjami w prawym górnym roku. Miedzy kulkami niskie trawy - carexy. stipy lub coś do max 40 cm wysokości. Magnolia w bukszpanowej skarpecie przesunięta w prawy dolny róg.
Z wierzb bym zrezygnowała. Do perovski dodałabym coś mocniejszego - różę, szałwię, trawy. Ona sama, bez towarzystwa kwiatowego, nie będzie dawała takiego efektu.

Pozdrawiam
____________________
Justyna - Wersja mini mini
bleebla 20:43, 02 cze 2014


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Podoba mi się to co zaproponowała Justyna.
____________________
Aga - Mała eLeczka
Kamajla 12:45, 18 cze 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
halo... co u Ciebie?
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies