Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bukszpanowo cisowy początek ogrodu :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpanowo cisowy początek ogrodu :)

magdaB 20:39, 06 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Gabisia napisał(a)
Bardzo mi się podoba Twój domek i kierunek, w którym planujesz poprowadzić ogród
Będzie pięknie!


Witaj
Sama już nie wiem czy dam rade . Czuje się troszke tak jak Ty dwa lata temu -czytam, czytam i ciagle chyba wiecej nie wiem, niż wiem
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
Gabisia 20:44, 06 mar 2014


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
magdaB napisał(a)


Witaj
Sam już nie wiem czy dam rade . Czuje się troszke tak jak Ty dwa lata temu -czytam, czytam i ciagle chyba wiecj nie wiem, niż wiem


Madziu, dasz radę!
Moze nawet za pierwszym razem
Ja już "przemeblowuję" cały ogród po raz trzeci (i pewnie nie ostatni).
A taki malutki mam.
Mój Małż już ma tego dosyć
Ja zupełnie nie wiedziałam co chcę mieć w ogrodzie.

A Ty już wybrałaś dwie najpiękniejsze rośliny na świecie
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Paulaa 00:05, 07 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Hej Madziu przywędrowalam do Ciebie od Danusi widze ze tez planujesz front tak jak jatez jestem nowa tu i od kilku dni nie odchodze od kompa tylko czytam i czytambede napewno zagladala i kibicowala
____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
magdaB 08:55, 07 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Witaj Paulo. Dziekuję za odwiedziny.
Masz piękny teren dookoła działki, ładne tło z tych dużych drzew.
Będę trzymała kciuki, aby udało nam sie stworzyć coś ładnego
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
magdaB 09:04, 07 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Zastanawiam sie czy zamiast derenia nie zrobić przy furtce bukszpanu???
Mam mozliwość przesadzenia takich egzemplarzy. Co o tym myslicie dziewczyny?
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
magdaB 09:07, 07 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Gabisia napisał(a)


Madziu, dasz radę!
Moze nawet za pierwszym razem
Ja już "przemeblowuję" cały ogród po raz trzeci (i pewnie nie ostatni).
A taki malutki mam.
Mój Małż już ma tego dosyć
Ja zupełnie nie wiedziałam co chcę mieć w ogrodzie.

A Ty już wybrałaś dwie najpiękniejsze rośliny na świecie



Gabisiu dzięki za wsparcie
Dwie rośliny wybrałam. Cieszą mnie bardzo. Ale co z reszta?

Wczoraj mąż zaczął zdzierać darń bo kształt rabat "zaklepaliśmy" ale wyboru reszty roślin nie widać Nie mogę się zdecydować. Czy te moje propozycje mają sens?
Wieczorem mój M wrócił do tematu starych dużych, rodzinnych bukaszpanów, o których pisałam na forum we wrześniu 2013 r. Nie przesadzalismy ich ostatecznie, bo nie wiedzieliśmy w które miejsce.
Może zamiast derenia sibirica variegata taki duży bukszpan ok 1,3 m w kulę a wzdłuż ogrodzenia zamiasta tawuły właśnie dereń ivory halo przycinany niżej? Myślę.... głowa mi paruje
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
Paulaa 09:35, 07 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Madzia ja bym chyba wzięła te bukszpany ja też te co mam na środku dostałam w prezencie od kolegi taty i przesadzałam. Bukszpan masz zielony cały rok



magdaB napisał(a)
Zastanawiam sie czy zamiast derenia nie zrobić przy furtce bukszpanu???
Mam mozliwość przesadzenia takich egzemplarzy. Co o tym myslicie dziewczyny?
____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Paulaa 09:37, 07 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Madzia piękne masz te cisy, zazdraszczam okrutnie u mnie ciężko kupić


magdaB napisał(a)
Witam. Zajrzałam na forum i widzę że wiosną pachnie u wielu z Was.
Ja także zaczynam prace ogrodowe.
Przenosze ten wątek z projektowania bo chyba tu jest lepsze miejsce na porady i wsparcie Pierwsze kroki mamy za sobą ale bez Waszego wsparcia nie dam rady tego ruszyć dalej
Po przemyśleniu Waszych opinii w październiku zrobiliśmy z mężem pierwsze zakupy do ogrodu. Jest część żywopłotu (od środka ) i nasadzenia z bukszpanu. Pomiędzy cisami są przerwy „technologiczne” puściłam na ogrodzenie bluszcz i posadzę rośliny z płytkim systemem korzeniowym. Wybraliśmy cisa, bo udał się nam kupić w chyba dobrej cenie po 23 zł szt. Nie jest może idealny. W niektórych gołych od spodu miejscach podsadzimy mniejsze sztuki. Bukszpan przytniemy w kulki i obwódki. Chcę zrobić przedogródek. Na początek tę duża część z kwadratową obwódką. Wrzucam 2 pomysły; proszę podpowiedzcie mi czy to ma sens. Generalnie chcę za radą Danusi użyć w całym ogrodzie mało gatunków roślin tj. Cisy i bukszpany już są. Reszta (miskanty, derenie, hortensje)w odcieniach zieleni i bieli; fioletu w lawendzie, szałwii i kocimiętce oraz żółci w listkach roślin( tawuła, trzmielina) . Czy te rośliny użyte w rysunkach pasują do siebie.



Pomyślałam jeszcze jakby w rys. 2 w miejscu derenia dużego dać jakiś inny większy krzew (jaki?) to zamiast tawuły szarej rząd derenia ivory halo przycinanego na wys 70 cm potem tawuła golden princess. Reszta tak samo? Albo w ogóle zrobić dywan z golden princess wokół obwódki z bukszpanu i wystające z niego jakieś trawy wysokie.Jak to wygląda teraz:





Cz ide w dobrym kierunku, czy to bedzie dobrze wyglądało?
Zaczynam od mniejszej i chyba łatwiejszej czesci tył domu zostawiam na pozniej




Dziewczyny czekam na Wasze rady
Magda
____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
magdaB 10:38, 07 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Paula z tymi cisami to się zobaczy. Sadziliśmy je w październiku i teraz czekamy jak ruszą. Mam nadzieję, że się przyjęły. Teraz zastanawiam się kiedy je ciąć oraz czym pryskać i nawozić (czytam i czytam )
Wiesz ja szukam krzewów u okolicznych osób które mają małe szkółki takie "przydomowe". Cisy były po 23 zł (pojechałam po szmaragdy a wróciłam z cisami bo były tańsze i tej samej wielkości). Tak samo z bukszpanami. Pojechalismy po 50 sztuk a wrócilismy z 80 Jak zobaczyliśmy z M. ich wielkość za tę cene to ukradkiem eksplodowała w nas dzika radość Z wielu można byłoby przycinać gotowe kulki
Może tak spróbuj poszukać. Powodzenia
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
Paulaa 11:25, 07 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
o cisach to może Sylę popytaj ona ma cisy
no właśnie u mnie problem z takimi szkółkami mam taką 1 w okolicy jeszcze tam w tym roku nie byłam, ale jak byłam w tamtym roku to pytałam o cisy- owszem mają ale oni jakąś plantację do celów farmaceutycznych mają i na sprzedaż nie ma
____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies