Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bukszpanowo cisowy początek ogrodu :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpanowo cisowy początek ogrodu :)

magdaB 23:35, 10 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Paulaa napisał(a)
Madzia a nie za późno już na Promanal? musiałabyś popytać mądrzejszych
na miodówkę to jest inny preparat, popytaj może u sebka




Paula w artykule Danusi czytałam o uprawei bukszpanów i Promanal jest na miodówke bukszpanu zalecany do marca a potem Mospilan chyba ze ja to zle rozumiem.
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
magdaB 23:38, 10 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
A tutaj w ramach inspiracji mamy połaczenie hortensji z dereniami - chyba
To chyba są derenie prawda?
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
Tusiala 09:23, 11 mar 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Śliczna rabata Piękne hortensje i derenie
magdaB 09:37, 11 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Taki jest mój cel Marta
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
Eve 11:03, 11 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Witaj Magdo
Bardzo ciekawy ogród się zapowiada

Widziałam piękne okazy bukszpanów, które przesadziłaś. Magda błagam odłóż robienie fryzurki bukszpanom przynajmniej na miesiąc, jeśli nie chcesz ich stracić. One muszą najpierw dobrze się przyjąć, poza tym pogoda wiosną zmienna jest i mogą przemarznąć.
Teraz skup się na tym, żeby się ukorzeniły i pamiętaj o regularnym podlewaniu, bo inaczej uschną. Bukszpany można bez problemu przesadzać, ale dla takich wielkich okazów to jest szok, więc zadbaj o to aby rozbudowały system korzeniowy

Za miesiąc jak już będziesz miała pewność, że bukszpany się zadomowiły będziesz mogła je przyciąć.

Mnie też sekator swędzi i chętnie przycięłabym swoje bukszpany, ale to jeszcze za wcześnie nawet dla tych ukorzenionych. Ja kiedyś przez zbyt wczesne przycięcie straciłam 2 bukszpany, które przemarzły jak pogoda się zmieniła.

Cierpliwość to to, co musi cechować ogrodnika T
____________________
ogród Ewy
magdaB 22:33, 11 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Ewo dziękuję za rady w sprawie bukszpanu. Przyznanam że mnie ostudziłaś. Czasem powściągliwość jest w cenie. Wezmę to pod rozwagę.

Zauważyłam przy Twoim tarasie dużego bukszpana i lżej zrobiło mi sie na sercu Nie jest idealnie okrągły! Już wiem że mój też może wyglądać efektownie nawet jeśli kula będzie "nieco osiadła" (łukasz miałeś racja że to nawet lepiej że nie będzie idealnej kuli ) Teraz szukam jakiejś sztuki żeby go z prawej strony podsadzić żeby zyskał lepszą symetrię. W niedzielę ruszam na wieś do rodziny. Moge brać co chcę (maja ich dużo) ))
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
magdaB 22:50, 11 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Pracuję nad koncepcja reszty rabat frontowych.
Co myślicie o tym miejscu? Niestety w rodzinnym slangu "domek elektryczny" jest nie do ruszenia (energetyka "nie bo nie" ... no ewentualnie za kwotę....zmienimy na mała skrzynkę) Za tę kwotę mamy materiał na automatyczny system nawadniania. Puszczę na niego bluszcz



I moja koncepcja:


Z tym, że 2 szt gracillimus w "kupie" nie rozdzielone hortensją. Zastanawiam się tylko czy przy cisie czy dereniu.
A w szpalerze szmaragdów - morning lighty co 2 sztuki a nie naprzemiennie.

Co o tym myślicie?
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
Borbetka 07:02, 19 mar 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Co do bukszpanu to dobrze Eve radzi. Też przesadzałam tak duży, ale robiłam to jesienią. Wiosną ruszył i wiedziałam, że się przyjął. Wtedy ciachnęłam. Musisz poczekać z cięciem aż da oznaki życia. Nie ma zmiłuj.
____________________
borówcowy wizytowka
Monika1202 15:10, 25 mar 2014


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Witam ,
Piękna koncepcja, duży ogród. Wiele chęci do pracy. Pozdrawiam i będę zaglądać.
Zapraszam oczywiście do siebie.
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
siakowa 10:20, 20 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
witam, a co tu tak cicho ?????
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies