Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bukszpanowo cisowy początek ogrodu :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpanowo cisowy początek ogrodu :)

magdaB 22:47, 08 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Tak zrobie, poczekam jeszcze tydzień, chociaż dziś nie mogłam się powstrzymać i jedną małą kulkę obciełam
Cudowna radość małej dziewczynki obcinającej włosy lalkom

Jeszcze raz wielkie dzieki za zainteresowanie i pomoc.
Od poniedziałku szukam reszty roślin, chociaz nie wiem czy to nie ejst zbyt wczesnie na ich sadzenie A moze poczekac jeszcze jka sadzonki beda miały listki?
Łukasz czy moja korekta projektu to jest to co miałeś na mysli? Chodzi mi o zwiększenie ilości miskantów w miejsce tawuł.
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
Luki 23:13, 08 mar 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
O coś takiego mi chodziło plus coś dodatkowego w miejscu sezonowych cebulowych np. żurawki
Za bukszpanem też można by się pokusić o wsadzeni trawek bo na oko 40 centymetrów tam bdzie
Trzeba się jednak liczyć, że na wiosne w miejscu miskantów będzie pusto, ale to chyba nie jest ogromny problem bo widzę, że jakoś specjalnie nie ma w planach odgradzania frontu ogrodu od drogi
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Sebek 00:10, 09 mar 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Łukasz już idealnie Ci wyciachał bukszpan czerwonym kółkiem Choć wiem, że kusi to jednak zaczekaj jeszcze ten tydzień Teraz codziennie niech dostaną po wiaderku wody
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
magdaB 13:13, 09 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Sebek dziękuję za odpowiedź. Tak zrobię z cięciem, odczekam ten tydzień. Będę go podlewać.
A co myślisz o tym moim pomyśle na rośliny z przodu?
Podoba mi sie ten pomysł na morning lighty w narożniku. Zastanawiam się tylko czy gracilimus nie jest za ciemny za bukszpanem?
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
magdaB 13:16, 09 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Kochani czekać z kupnem tawuł jak dostaną listki, czy brać? W sklepie ogrodniczym mają swoje przechowywane w ziemi.
I kiedy je sadzić?
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
Luki 14:38, 09 mar 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Moje tawuły mają już bardzo widoczne pączki, więc jak widać, że rośliny żyją to mozna brać i sadzić
Jeżeli chcesz mieć 100% pewnośc to chyba będzie trzeba z tydzień lub dwa poczekać, a rośliny będą miały już listki
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
MiraR 15:05, 09 mar 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Piękna elewacja domu,idealnie wszystko dopasowane
____________________
Jagodaa 17:16, 09 mar 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
magdaB napisał(a)
Zastanawiam się tylko czy gracilimus nie jest za ciemny za bukszpanem?


Gracillimus ma raczej jasną, wesołą zieleń.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 17:22, 09 mar 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
magdaB napisał(a)
Czyli cos takiego? Miskanty i morninght lighty


Magda, mnie się wydaje, że ta hortensja za dereniami nie będzie zupełnie widoczna (chyba, że od strony ulicy). Ivory Hallo będzie ładnie wyglądać z ciemnymi cisami, hortensje też, jednak wybrałabym albo jedno, albo drugie.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
magdaB 19:17, 09 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Słuchajcie zgadzam sie z tymi wszystkimi podpowiedziami.

Jagoda hortensja bedzie na pewno pytanie czym zastąpić te derenie (miały być nisko strzyżone), żeby zachować tę kolorystykę o której mówiłam. W sumie to miejsce po 14 jest w cieniu może nawet wcześniej (nie pamietam jak dokładnie było zeszłego lata).

Przyznam szczerze że otwierając ten watek najbardziej bałam się opinii o połączeniu tawuły szarej a przed nią golden princess. Nikt sie tego "nie czepił" czy tzn że ten pomysł nie jest głupi

W sumie cieszę się że pomysł zaczyna się krystalizować. Wieczorem postaram się wrzucić jeszcze jedną rabatę od zachodniej strony przy wieździe którą chce zrobić na wiosnę.
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies