Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Gdzie diabeł nie może...

Pokaż wątki Pokaż posty

Gdzie diabeł nie może...

maggie_82 18:47, 04 maj 2014


Dołączył: 26 lip 2013
Posty: 194
AniaDS napisał(a)

Wow!!
Rewelacja, złote rączki .
Z różą musimy poczekać i sprawdzić ją, jak sie zachowa w tym roku .


Dzięki Aniu

różyczka ma już pierwsze pączkipoczekamy, zobaczymy
____________________
Gdzie diabeł nie może...
maggie_82 18:50, 04 maj 2014


Dołączył: 26 lip 2013
Posty: 194
Madison napisał(a)
Ale rewelacyjne donice!!!! zwłaszcza ten saganeczek na sznurze


dzięki upolowane na targu staroci, za wszystkie dałam 55 zł saganeczek 5 zł największa plastikowa niestety ale perfekcyjnie udaje kamionkę
____________________
Gdzie diabeł nie może...
maggie_82 19:22, 04 maj 2014


Dołączył: 26 lip 2013
Posty: 194
Mathildis napisał(a)


Jeśli masz hortensję bukietową to na pewno zakwitnie, jeżeli ogrodową to przemarznięta nie da kwiatów w tym roku.
Mówiąc szczerze na zdjęciu nie widzę azalii, widzę tam 2 Rhododendrony...
Jak rośliny podrosną będzie trochę ciasno zrezygnowałabym z dokupienia azalii, brakuje ci roślin niskich na przód, przed hortensje pasują żurawki jakieś niskie trawki, niższe hosty...


Miałaś rację tam potrzebne hosty albo żurawki. Te hosty co sadziłam kończą się na wysokości świerka. Dalej nie ma nic z przodu i dopiero na końcu zdjęcia po prawej jest jedna To może jednak czerwona żurawka? Pasowałaby to tego klonu co zamieszkał dziś na rabacie razem z bliźniaczką dla Renhy:

tak to teraz wygląda:




____________________
Gdzie diabeł nie może...
maggie_82 19:30, 04 maj 2014


Dołączył: 26 lip 2013
Posty: 194
A tak po interwencji malarskiej





1- klon czerwony, dziś zamieszkał na rabacie (troszkę go domalowałam bo na zdjęciu nie wyszedł )
2- hortensje bukietowe Renhy
3- azalia Fireball

domalowałam kwiatki roślinkom a na dole żurawki ? dalej z prawej pociągnę temat hortensjowo-rhododendronowy ale na razie pole pole łyse pole

Co myślicie ?
____________________
Gdzie diabeł nie może...
maggie_82 15:55, 05 maj 2014


Dołączył: 26 lip 2013
Posty: 194
No i mróz zagościł i w moim ogrodzie rano wpadłam w panikę ale teraz rośliny wyglądają w miarę normalnie. Chyba nic się nie stało. W ogóle to chciałabym żeby już były wakacje, mam dość tego roku

____________________
Gdzie diabeł nie może...
maggie_82 19:56, 06 maj 2014


Dołączył: 26 lip 2013
Posty: 194
No to bierzmy się do planowania

potrzebne mi pomysły na to cusik



na końcu od ściany jest piwonia, a na początku róża parkowa otoczona goździkami, jest parę host. Była kalina koralowa szczepiona na pniu ale pies mi zeżarł więc teraz jest pusto.

Po przeciwnej stronie jest symetrycznie. tj. na końcu od ściany piwonia potem trzy róże Chopin, mają dawać poczucie prywatności bo rosną wysokie i osłonią taras z tamtej strony. Na przodzie rabaty tak samo jak z lewej czyli róża parkowa i dookoła goździki. o tak :






tylko mnie nie ukamienujcie za trawnik bo jego po prostu jeszcze nie ma
____________________
Gdzie diabeł nie może...
maggie_82 21:21, 08 maj 2014


Dołączył: 26 lip 2013
Posty: 194
Kurcze chyba wymyśliłam co z tarasem może tak: obwódka z bukszpanu, w środku goździki i tulipany no i przede wszystkim róże. Chciałabym żeby tam zostały też moje piwonie bo to ukłon w stronę mojej ukochanej babci. Kwiaty byłyby non stop. Na środku coś wyższego może jeszcze raz posadzę tę kalinę koralową szczepioną na pniu? I tak dookoła tarasu? Tylko z drugiej już bez solitera?



____________________
Gdzie diabeł nie może...
maggie_82 21:24, 08 maj 2014


Dołączył: 26 lip 2013
Posty: 194
Zabrałabym te wszystkie pojedyncze wspaniałości i znalazła dla nich odpowiedniejsze miejsce Bo jak tak patrze to tam jest wszystkiego za dużo, taki bałagan jakiś
____________________
Gdzie diabeł nie może...
maggie_82 17:18, 09 maj 2014


Dołączył: 26 lip 2013
Posty: 194
Kondzio dla ciebie moje sąsiadki kurki nie tak urocze jak twoje własne niestety ale za to pozowały grzecznie jak modelki



____________________
Gdzie diabeł nie może...
maggie_82 17:29, 09 maj 2014


Dołączył: 26 lip 2013
Posty: 194
Co robi blondynka kiedy dorwie się do aparatu z obiektywem makro ?
No jak to co, zdjęcia












____________________
Gdzie diabeł nie może...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies