Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Sekatory

Pokaż wątki Pokaż posty

Sekatory

Gardenarium 12:10, 03 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witek hurtem ostrzy chyba pilnikiem, rozkręca narzędzia na zimę, konserwuje i ostrzy.

W sezonie ostrzymy ostrzałką, kupuje się je w sklepach gosp. domowego albo ogrodniczych

To tak wygląda mniej więcej. Tu akurat ostrzę nożyce szpalerowe





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gladiola 13:29, 03 sty 2014


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 41
Danusiu dziękuję za odpowiedz. Nie widziałam takiej ostrzałki jaką masz est mała i podręczna. Poszukam w sklepach agd. o ile znajdę
____________________
Ogród Anity-Mogło być inczej.... Pozdrawiam ciepło
gladiola 12:54, 12 lut 2014


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 41
Dziękuje kupiłam już.
Muszę tylko uważać na paluszki tak naostrzyłam dobrze sekator, że chodziłam w plasterkach
____________________
Ogród Anity-Mogło być inczej.... Pozdrawiam ciepło
inka2 14:11, 18 lut 2014

Dołączył: 12 lut 2014
Posty: 5
A są może takie sekatory, których nie trzeba ostrzyć? Są takie noże to moze i sekatory... ja bym była zainteresowana kupnem.
Gardenarium 14:53, 18 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma samoostrzących. Ten sekator ma specjalny filc nasączony preparatem i można po pracy oczyścić i przetrzeć ładnie ostrze

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aterus 09:28, 23 mar 2014

Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 51
Może komuś się przyda mój prosty patent na przedłużenie sekatora teleskopowego.
Otóż oferowana przez Fiskars'a żyrafa UP86 posiada maksymalną długość 410cm. Niestety produkowana przedłużka tej firmy nie pasuje akurat do tego modelu. Ponieważ potrzebowałem naprawdę długiego sprzętu, z pomocą przyszła 2-metrowa rura pcv. Została nasadzona na trzonek sekatora i ścisnięta metalowymi obejmami. Taśma do ściągania otrza głowicy, przedłużona linką, swobodnie przechodzi przez środek rury.
Efekt: sekator długości 6 metrów i wadze ok. 2,5 kg; sztywność nadspodziewanie duża; po wejściu na kilka szczebli drabiny obcinałem pędy znajdujące się na wysokości 8-9 metrów.
____________________
DarekP 23:36, 17 sie 2014

Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 2
Ja to lubię starej daty sekatory, lub tak wyglądające. Niestety nie zawsze można wszystko znaleźć pod swoją myśl. Dzisiaj przedstawię Wam zdjęcie z internetu Sekatora, ale za 2-3 dni dam całą serię zdjęć. Nie myśląłem jeszcze o dokumentowniu mych narzędzi : )
Gardenarium 07:44, 18 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zdjęć z internetu nie wstawiaj, wystarczy że są w internecie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:46, 18 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
gladiola napisał(a)
Czym należy ostrzyć sekatory?


Obecnie nie ma już tego problemu, ponieważ mamy w ofercie Ogrodowiska ostrzałki różnorodne i do nożyc.

Jeśli macie problem czym konserwować narzędzia również mam rozwiązanie - specjalny olej

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:47, 18 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
DarekP napisał(a)
Ja to lubię starej daty sekatory, lub tak wyglądające. Niestety nie zawsze można wszystko znaleźć pod swoją myśl. Dzisiaj przedstawię Wam zdjęcie z internetu Sekatora, ale za 2-3 dni dam całą serię zdjęć. Nie myśląłem jeszcze o dokumentowniu mych narzędzi : )


Sekatory autentycznie "starej daty" masz w ofercie Joseph Bentley w naszym sklepie.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies