Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Sekatory

Pokaż wątki Pokaż posty

Sekatory

Gardenarium 14:51, 28 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ponczoszanka napisał(a)
Witam,

Szukam dobrego sekatora na wyciąganych (wydłużających się) ramionach, do przycinania grubszych gałęzi. Czy ktoś mógł by jakiś polecić, taki który nie będzie się luzował po kilkukrotnym użyciu ?

Dzięki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:52, 28 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kupuj dobrą markę, nie najtańszą chińszczyznę i jest jako taka gwarancja dłuższego użycia. Żywotność narzędzi w znacznym stopniu zależy także od sposobu używania i odpowiedniej konserwacji.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dorotka 16:03, 17 mar 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Sprzymierzeńcy mojego ogrodu - narzędzia ogrodowe

Prosze o poradę. Jaki sekator jest dobry i tani?? Tak na początek??
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Gardenarium 16:04, 17 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Obecnie jest taki wybór ze trudno określić jaki jest dobry i tani. Z reguły jeśli tani to na krótko starczy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek85 21:12, 17 mar 2016

Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 12
A ja miałem tani sekator z allegro, ze "stali nierdzewnej" (ok 25zł).
Jak kilka razy został na dworze to troche zardzewiał, ale dalej dobrze ciął.
Jak odnalazłem jego spalonego w piecu węglowym, to wrzuciłem jego jeszcze raz w ogień, rozgrzałem do czerwonego i wyjmując prosto do wiadra z zimną wodą... wystarczyło od nowa naostrzyć i wymienić nakrętkę. Kolejny sezon ciął super, do samej jesieni kiedy to został zgubiony w lesie... Od tamtej pory kupiłem dwa nowe i żaden nie jest taki dobry...
____________________
Kingunia00 09:13, 14 cze 2016

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 1
To nie jest zasada, ze jak coś jest tanie, to od razu się musi popsuć tak jak wyżej, kolega kupił za 25 i był dobry kolejne 2 nie wypaliły, czasami zdarza się, że gorsza partie wypuszczą albo firma robi najbardziej po taniości, osobiście swoje narzędzia ogrodowe mam, jak narzazie wszystko ok, mam nadzieje, że moje zdanie na temat się nie zmieni (firma mnie nie zawiedzie). Pozdrawiam
ele2001 18:42, 16 sie 2016


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Popsuć się nie musi ale komfort cięcia,częste ostrzenie i wysiłek w to włożony dla mnie przemawia za tym aby kupić sekator dobrej jakości..
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
TomeczekBBS 14:23, 27 sie 2018

Dołączył: 26 sie 2017
Posty: 6
Ja całe życie używałem manualnego sekatora, ale szarpnąłem się na akumulatorowy [] i bardzo się cieszę, że to zrobiłem Mogę przyciąć nawet twardsze gałęzie, na których kiedyś mogłem tylko nabawić się odcisków, więc zakup mega udany.
paradas 10:00, 09 lis 2018


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Da się gdzieś kupić sekatory Joseph Bentley które są tutaj w pierwszych postach?
Przeszukałem internet ale nigdzie nie umiem tego znaleźć.
Znalazłem odnośniki do sklepu od "nas". Jednak chyba już nie prowadzicie sklepu?
Gardenarium 19:46, 10 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie da się, bo nawet w Anglii już są inne marki. Fabryka J.B. się sprzedała.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies