Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Siatka cieniująca

Pokaż wątki Pokaż posty

Siatka cieniująca

nina 17:41, 20 mar 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
Witam
Jeśli zakładam wątek w nieodpowiednim miejscu albo go powielam(wyszukiwarka nic mi na ten temat nie wypluła)to proszę o przeniesienie bądz o zamknięcie wątku.

Przymierzam się do zakupu siatki cieniującej,ale rozbieżność w cenach jak i stopniach cieniowania podanych w % nieco mnie zbiła z tropu :/ Tak naprawdę nie wiem co mam kupić,na co zwracać uwagę.Można kupić siatkę za 60 zł jak i za 500zł z tego co zobaczyłam na allegro.Może znajdę tutaj jakieś porady na ten temat.
Posadziłam rh w miejscu gdzie wieję z każdej strony,z jednej strony zrobię im ścianę z tuji,ale że jest to miejsce słoneczne problem będzie zimą,dlatego myślę,że zrobienie im na ten zimowy okres drugiej ściany z takiej siatki jest dobrym pomysłem.
____________________
Gardenarium 19:03, 20 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie jest dobrym pomysłem, bo siatka jest okropna, to rozwiązanie do szkółek a nie do ogrodów, które mają zdobić a nie straszyć.

Posadź drzewo o dużej koronie, wysoki pień, a da cień. Siatka musiałaby być w formie dachu, sama przegroda nie załatwi sprawy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nina 19:27, 20 mar 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
To zostałam sprowadzona na ziemię W temacie drzew to ja noga straszna, co Danusiu polecasz? Stoi obok wielka, stara jabłoń i o ile w lecie cień jakiś da tak zimą nic, a nic. A mi tu właśnie o ochronę zimową chodzi :/
Musiałabym ją ściąć, żeby miejsce na inne drzewo zrobić.
____________________
Gardenarium 19:59, 20 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to na zimę zrób ochronę a właściciwie to powinnas posadzić różaneczniki nie na słońcu, albo wybrać taką odmianę żeby słońce znosiła (R.yakushimanum)

Na zimę to tylko iglaste dają cień i mikroklimat. Może sosna (chociaż osobiście nie sadzę) albo choina kandyjska.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:00, 20 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A może zrób trejaż, pergolę z dachem i pnączami zimozielonymi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aga 20:16, 20 mar 2014


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam odnosnie siatki cieniujacej to ja takowa posiadam i wlasnie zalozylam ja aby nie wialo mi na rosliny z kazdej strony ,siatka sprawdza sie jako oslona przed wiatrem ale plot musi byc stabilny bo jednak siatka stawia opor.Ja polecam zawsze mozna ja zdjac jak juz rosliny beda starsze.
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
ZbigniewG 20:34, 20 mar 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8899
swoje rh i funkie osłoniłem takim czymś a od drugiej słonecznej strony są róże i powojniki


kije brzozowe zamocowane są między drewnianymi słupkami
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
nina 07:01, 21 mar 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
Nie ma u mnie miejsca niesłonecznego,wszędzie patelnia niestety.

Ze strony gdzie mam ogrodzenie czyli z tyłu rh na dniach posadzę tuje,własnie po to żeby zrobić ścianę.
Natomiast martwi mnie to słońce zimową porą,ale tu już pomysły mi się wyczerpały.
____________________
Gardenarium 20:19, 21 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posadź świerki czy inne iglaste, od razu duże, co najmniej 5 metrów. Są takie w ofertach dobrych szkółek.

Teraz myślę że prostszym sposobem będzie zabrać z tych miejsc różaneczniki po prostu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wandzia 17:33, 08 sie 2016

Dołączył: 20 lip 2016
Posty: 6
Myślę, że siatka cieniująca do dobry pomysł, tym bardziej że jest łatwa w montażu. Może faktycznie w mniejszym stopniu zacienienia nie wygląda ona estetyczne, ale taka 90% i 95% jest super. Kupiłam ostatnio siatkę w kolorze brązowym. Bardzo dobrze osłania od wiatrów jak również zmniejsza widoczność ciekawych sąsiadów. Bardzo fajne rozwiązanie i nie trzeba czekać aż tuje urosną do odpowiedniej wysokości aby zasłonić widoczność.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies