Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Keukenhof Holandia

Pokaż wątki Pokaż posty

Keukenhof Holandia

popcorn 12:27, 10 kwi 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
No na to liczę
pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Gabriela 08:49, 11 kwi 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Jako założycielka wątku, pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze. Moje zdjęcia, które są na pierwszych stronach zrobiłam w 2006 roku tuż przed zamknięciem ogrodu, byliśmy tam 16 maja. Czy naprawdę uważacie że kompozycje w tym czasie były słabe? One są na bieżąco uzupełniane i zmieniane, bo ogród musi wyglądać dobrze do końca, czyli do 20 maja każdego roku. Widziałyście zdjęcie hiacyntów? Przecież w drugiej połlowie maja one już nie kwitną, a tam były.
Nie bójcie się więc dziewczyny, moim zdaniem będzie warto. Wtedy w tym 2006 zima też była długa i ostra.
Nie zobaczycie tylko tych cudownie kwitnących wokół pól tulipanowych i narcyzyowych, faktycznie na polach już będzie po wszystkim. Ale to nie jest powód by rezygnować z odwiedzin ogrodu.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
popcorn 08:53, 11 kwi 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gabrysiu dziękuję! Już się bałam... ale to Holandia, musi być cudnie! Ale się cieszę
____________________
Mój nowy ogródek
Magda70 13:41, 11 kwi 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Gabrysiu...absolutnie nie są słabe..
Chodzi mi o to, że jest jednak różnica w ilości kwitnących kwiatów...
Ogród czynny jest do 20 maja i zgadzam się, że musi być co oglądać od początku do końca bo inaczej byłoby to bez sensu. Ja bardziej sugeruję się opinią przyjaciółki, która była ze mną i 2 tyg później...

Więc dziewczyny...ja Was nie namawiam do rezygnacji z wyjazdu a wręcz przeciwnie...namawiam do kolejnego w innym terminie Bo aby zobaczyć wszyskie kwitnące odmiany to trzeba chyba jednak ze 3 razy w innych terminach pojechać...
A już z taką ekipą jaką sobie Karola uzbierała...to żaden termin nie jest zły
Pozdrawiam..
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Madzenka 00:53, 05 maj 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gabriela napisał(a)
Jako założycielka wątku, pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze. Moje zdjęcia, które są na pierwszych stronach zrobiłam w 2006 roku tuż przed zamknięciem ogrodu, byliśmy tam 16 maja. Czy naprawdę uważacie że kompozycje w tym czasie były słabe? One są na bieżąco uzupełniane i zmieniane, bo ogród musi wyglądać dobrze do końca, czyli do 20 maja każdego roku. Widziałyście zdjęcie hiacyntów? Przecież w drugiej połlowie maja one już nie kwitną, a tam były.
Nie bójcie się więc dziewczyny, moim zdaniem będzie warto. Wtedy w tym 2006 zima też była długa i ostra.
Nie zobaczycie tylko tych cudownie kwitnących wokół pól tulipanowych i narcyzyowych, faktycznie na polach już będzie po wszystkim. Ale to nie jest powód by rezygnować z odwiedzin ogrodu.


Widziałam jak wymieniano hiacytnty.... A tulipany są tak posadzone gatunkami aby przez całe 8 tygodni kwitły. Pod koniec mają będą dodatkowo kwitły rododendrony i azalie.
Pewnie optymalny termin to koniec kwietnia/poczatek maja. W tym roku wiosna była opóźniona i w weekend majowy kwitło jeszcze niewiele piwoniastych tulipanów.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
monteverde 01:00, 05 maj 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
popcarol napisał(a)
Kochani, kto ze mną jedzie?? Piątek-niedziela, męczące, ale jaka uczta dla oczu!!!

Z Łodzi koszt 249 zł + 25EUR na wstęp ogrody Keukenhof
chcę jechać 17.-19.maja

http://www.funclub.pl/amsterdam_festiwal_tulipanow

Karolka a jak jedziesz busem ?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
popcorn 08:36, 05 maj 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Marzenko- no zobaczymy. W weekend majowy byłam gdzie indziej i było to wcześniej zaplanowane. Myślę że i tak będzie co podziwiać

Aniu Monte-jedziemy autokarem, z Łodzi.

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Madzenka 10:06, 05 maj 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zapraszam na majowy spacer po Keukenhof.
Byliśmy w tym pięknym ogrodzie 3 maja. Podobno jak na Holandię wiosna opóźniona - aktualnie ok 2 tygodnie. Myślę jednak, że maj to najlepszy moment na zwiedzanie Keukenhof i Amsterdamu. Mieliśmy to szczęście trafić na piękny słoneczny dzień.... ale koniec pisania ....zapraszam na zdjęcia...



____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 10:06, 05 maj 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Przed wejściem w tradycyjnych drewnianych donicach miniaturowe tulipany i szafirki




____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
an_tre 10:08, 05 maj 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22372
Marzenko czuję się zaproszona
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies