Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Keukenhof Holandia

Pokaż wątki Pokaż posty

Keukenhof Holandia

Gruszka_na_w... 20:35, 27 kwi 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Tego mi było trzeba po tylu pochmurnych dniach. Taka dawka koloru od razu stawia człowieka na nogi. Dziękuję!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wiolka5_7 20:46, 27 kwi 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20440
Iwonko byłaś w raju ! Cudowne widoczki
Dzięki za relację
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Martka 21:45, 27 kwi 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Iwono, piękna relacja, Ty miałaś cudny czas, a my dzięki Tobie cudne widoczki Odpłynęłam tymi rzeczkami tulipanów kompletnie. Ujęła mnie szczególnie ta rabata-miks przy wyjściu w żółto-pomarańczowych zestawieniach. Tulipany lubią bliskie towarzystwo, jak widać nawet nieprzebrane ilości towarzystwa. Cuda, cuda.
sylwia_slomc... 21:48, 28 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Piękna fotorelacja Sporo rabat tulipanowych w cieniu, a zawsze mi się wydawało, że to rośliny słońca.
Nawet w dużym ogrodzie ciężko by było stworzyć takie nasadzenia bo raz ilość cebul i koszt, dwa nornice, trzy kto by je wykopywał i sadził w takich ilościach, a wcześniej ogławiał.
Zastanawia mnie jak te rabaty się prezentują po okresie świetności, czy tam coś rośnie co potem zasłania te liście, czy to tylko ogród piękny wiosną.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
inka74 17:49, 30 kwi 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Haniu, cieszę się, że relacja się spodobała i trochę słońca wniosła.

Wiola - polecam obejrzeć na żywo

Martka, na żywo te miksy jeszcze ładniejsze bo to ogromne połacie są.

Sylwia, ten ogród z tego co doczytałam jest otwarty tylko czasowo do 15 maja. Oni mają swoje pola uprawne do tulipanów a bardzo wiele rabat ma tzw. sponsorów czy parnerów. Na taką skalę to niemożliwe aby przenieść do prywatnego ogrodu. Tu samo sadzenie trwa 2 miesiące i robi to potężna grupa wolontariuszy
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies