Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje ustronie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje ustronie

grazynadoman... 08:39, 31 maj 2011


Dołączył: 06 mar 2011
Posty: 389
Neska napisał(a)
Grażynko masz cudowny ogród. Bez mnie oczarował. Powiedz co robisz z rukolą? Masz jakiś sprawdzony przepis na sałatki? Ja posiałam ją w tym roku pierwszy raz pięknie wzeszła. Poradź jak najlepiej smakuje .


Do rukoli robię sos winegre /czosnek rozdrobniony zalewam odrobiną wrzątku, dodaję cukier, sól, oliwka i sok z cytryny/, następnie dodajhę uprażone na sucho ziarna dyni i słonecznika, można dodać pokrojoną na kawałki pomarańczę lub rodzynki, smakuje wybornie.

Można /ja kupuję w Kauflandzie w słoiku serek feta w zalewie z oliwy z przyprawami/ dodaję prażone pestki dyni i słonecznika/ dajesz trochę tego serka i łyżkę oliwy ni sałatka super.Można jeszcze dodać pokrojoną rzodkiewkę.

Po plonie trzeba rukolę ściąć dosyć nisko wtedy odrasta nowa. Na zimę przykryć i też można mieć wiosną już fajny duży krzak /bo się rozrasta/
____________________
Moje ustronie
badara 08:51, 31 maj 2011


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Grażyno ,przepisy super ! poproszę do http://www.ogrodowisko.pl/forum/36-ogrodowa-kuchnia ,wtedy łatwiej bedzie je znależć
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
hanka_andrus 08:58, 31 maj 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
My jeszcze robimy farfale z rukolą,suszonymi pomidorami i serem żółtym twardym lub oscypkiem.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
badara 09:00, 31 maj 2011


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
hanka_andrus napisał(a)
My jeszcze robimy farfale z rukolą,suszonymi pomidorami i serem żółtym twardym lub oscypkiem.


Haniu to samo http://www.ogrodowisko.pl/forum/36-ogrodowa-kuchnia
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
Neska 11:32, 31 maj 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
grazyna_domanska napisał(a)

Grażynko masz cudowny ogród. Bez mnie oczarował. Powiedz co robisz z rukolą? Masz jakiś sprawdzony przepis na sałatki? Ja posiałam ją w tym roku pierwszy raz pięknie wzeszła. Poradź jak najlepiej smakuje .


Do rukoli robię sos winegre /czosnek rozdrobniony zalewam odrobiną wrzątku, dodaję cukier, sól, oliwka i sok z cytryny/, następnie dodajhę uprażone na sucho ziarna dyni i słonecznika, można dodać pokrojoną na kawałki pomarańczę lub rodzynki, smakuje wybornie.

Można /ja kupuję w Kauflandzie w słoiku serek feta w zalewie z oliwy z przyprawami/ dodaję prażone pestki dyni i słonecznika/ dajesz trochę tego serka i łyżkę oliwy ni sałatka super.Można jeszcze dodać pokrojoną rzodkiewkę.

Po plonie trzeba rukolę ściąć dosyć nisko wtedy odrasta nowa. Na zimę przykryć i też można mieć wiosną już fajny duży krzak /bo się rozrasta/


Grażynko dziękuję. Ja posiałam ją pierwszy raz. Będę próbować
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
monteverde 13:49, 31 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
będziesz zadowolona)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Neska 14:06, 31 maj 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Dziś zajadałam do kanapeczki z pomidorkiem i wędlinką Tylko chyba trochę za gęsto ją posiałam.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
monteverde 14:08, 31 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
poprzerywasz do kanapek) i co smaczna, lekko pikantna)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Neska 14:21, 31 maj 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
monteverde napisał(a)
poprzerywasz do kanapek) i co smaczna, lekko pikantna)


Dobra. Ciekawa jestem smaku tych sałatek. mniam Lubie takie nowości
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
grazynadoman... 21:55, 02 cze 2011


Dołączył: 06 mar 2011
Posty: 389


piwonia drzewiasta
____________________
Moje ustronie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies