Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Jak pokonać tą dzicz?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak pokonać tą dzicz?

novy 21:16, 25 mar 2014

Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 4
Witam wszystkich forumowiczów!
To mój pierwszy temat na ogrodowisku ale obserwuje je od jakiegoś czasu.

Właśnie kupiłem dom wraz ze sporym kawałkiem ziemi. Jednak o ile znam się trochę na pracach w budynku o tyle prace zwiazane z ogrodem są mi całkowicie obce. Czytałem różne artykuły aczkolwiek wciąż nie znam odpowiedzi na dręczące mnie pytania.

Marzę o pięknym ogrodzie aczkolwiek brakuje mi elementarnej wiedzy i porady fachowca. Obecnie jestem w lesie. Dosłownie.
Pod Lasem zasiał sie młody las ale nie chcę żeby wyrosły z tego "krzaczory" Chcę zostawić większe drzewka ale resztę muszę usunąć. I NIE WIEM CZYM? Piłą łańcuchową? Ale co z niższym zakrzewieniem?

Tutaj część spod domu, w przyszlości ma być przyjemnym dla oka miejscem wypoczynku dla całej rodziny.
usunę stare drzewa owocowe i wystapię o pozwolenie na usunięcie olszynek,puki co jednak nie mogę dać wystrzelić zieleni. Za rok będę zakładać trawnik i nie wiem czy powinienem zrobić coś konkretnego by do tego się przygotować. Przekopać to wszystko ( czytałem że starą trawe wystraczy przezucić i będzie nawozić jakiś czas) czy może trawę wyrwać i pozbyć się jej? Aczkolwiek po kupnie domu nie stać mnie na zakup drogich urządzeń ogrodniczych. Co najwyżej wypożyczenie.

Z góry dziękuję za wszelkie rady.
pzdr
Gardenarium 08:39, 26 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystko co wiem zawarłam w tych artykułach,. nie ma chyba dokładniejszych instrukcji nigdzie w internecie


http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=jak+zaprojektowa%C4%87


No i jeszcze ten artykuł


http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/294-jak-pozbyc-sie-chwastow-w-ogrodzie

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/295-jak-poprawic-zdrowotnosc-gleby-w-ogrodzie

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/300-przygotowanie-gleby-pod-ogrod

szukaj wskazówek na stronie głównej, trzy lata pisałam artykuły dla takich osób jak TY Korzystaj z tego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:09, 26 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wypożycz rolnika z okolicy, z ciężkim sprzętem typu brona, glebogryzarka, wyrwij (a nie piłą) niepotrzebne siewki i chwasty.

Raczej szpadelkiem tego terenu nie przekopiesz. prędzej wykończysz się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 16:52, 26 mar 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Rolnik ze sprzętem to podstawa! Ojj wiem coś o tym Wiekszych krzaków nie ma co wycinać bo odbiją. Danuś ma rację, że trzeba wyrwać z korzeniami (tu tyż rolnik się przyda).
Jeżeli masz glinę w ogrodzie trzeba będzie nawieźć ziemi przed posianiem trawy. Na to rada też jest..... wywieś ogłoszenie, że przyjmiesz ziemię
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
novy 19:47, 26 mar 2014

Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 4
Dziekuję i przepraszam. powinienem znaleźć te artykuły zanim założyłem temat. Początkowo łudziłem się że uda się bez ciężkiego sprzętu. Niestety chyba macie rację...A glinę w ogrodzie mam. Pod 30-40cm warstwą ziemi. Uwielbiam drzewa, zwłaszcza modrzewie i dęby, niestety pewnie będę musiał wybrać coś co lepiej zachowa się w takiej glebie
kaisog1 20:52, 26 mar 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Dęby to wysysacze wszystkiego z gleby. U moich Teściów jest dąb u sąsiadki, jest ogromny i nic pod nim nie chce rosnąć. Modrzew to brudas natomiast Te sypiące się igiełki są okropne na jesieni.....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
novy 11:30, 27 mar 2014

Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 4
Być może. Ale to piękne drzewa. Zresztą problem to glina która jest pod warstwą 30-40cm ziemi. Czy wie ktoś jakie drzewa poradzą sobie w takiej glebie? Oprócz olchy? Co nie umrze z głodu przez tą glinę?

I z innej beczki: poprzedni właściciel trzymał w stodole siano. Leży tam 3-4 lata jest przesuszone. Zastanawiam się czy nadaje się to pod trawnik? Jest tego ze 2 tony. Wszędzie piszą o nawożeniu świeżą trawą, nie wiem czy taka stara nie traci swoich właściwości. Na jakiej ewentualnie głębokości ja kłaść, bo będę nawoził ziemi?
selena 11:48, 01 kwi 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 4
Hej. O rany jak zobaczylam te zdjecia to zupelnie jak u mnie, tyle za mam o wiele wievej drzew. I tez probuje pokonac ten busz
____________________
gardenista 12:18, 06 kwi 2014

Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 27
U mnie też bardzo podobnie.... będę śledzić rozwój wydarzeń i trzymać kciuki za powodzenie robót
____________________
Anka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies