Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Nożyce szpalerowe ręczne i mechaniczne do cięcia

Pokaż wątki Pokaż posty

Nożyce szpalerowe ręczne i mechaniczne do cięcia

Gardenarium 11:48, 14 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zależy dla kogo i ile razy w roku tniesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Olga36 12:21, 14 sie 2015

Dołączył: 14 sie 2015
Posty: 5
dziękuję za szybką odpowiedź - do dość częstego użytku - kilka razy w miesiącu
Gardenarium 16:34, 14 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jest na tej stronie tego watku jakie polecam, bo takie mam.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/431-nozyce-szpalerowe-reczne-i-mechaniczne-do-ciecia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:35, 14 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
A tutaj polecełam elektryczne http://www.ogrodowisko.pl/watek/431-nozyce-szpalerowe-reczne-i-mechaniczne-do-ciecia?page=2

ale już nie polecam bo mam spalinowe
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anabell 01:13, 15 sie 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Nożyce elektryczne wybieram najlżejsze ok 2,5 kg, tnę żywopłoty sama to bardzo ważne jaki maja ciężar. Spalinowe to dla mężczyzny, ręce by mi odpadły.
Mam bardzo dużo do ciecia, ligustry, spireę, berberysy, cisy, i tuje.
Kiedyś kupowałam najtańsze ze względu najlżejsze, służyły półtora sezonu.
Noże tępiły się bardzo. Ostatnie cztery lata temu kupiłam Bosza i jeszcze służą.
Noże są wymienne to w serwisie wymienią na nowe.
Poza tym stal inna i jeszcze służą.
Na wysięgniku też mam elektryczne i spełniają swoja rolę.
Akumlatorowe to zabawka, ale też się przydają.
do większych ogrodów potrzebne są wszystkie rodzaje sekatorów, zwykłe szpalerowe też grają swoją rolę, muszą być ostre.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Gardenarium 16:20, 15 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jeśli w ogrodzie jest sporo ciecia, to w zależności od krzewu zmienieam nożyce. Mam kilkanaściee róznych i uzywam ich.

Jednymi nie da się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kami 08:49, 07 cze 2016

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 562
Co byście mi polecili elektrycznego a zarazem trochę uniwersalnego
Mam żywopłot z bukszpanu szerokości 50cm, wysokość 40cm, nożycami ręcznymi wychodzi mi krzywo więc potrzebuje długiego ostrza.
Kule bukszpanowe średnicy 1m też rosną i coraz więcej z nimi pracy.
Spirala z białego świerku nożyczkami trudno już się strzyże.
Co kupić najbardziej potrzebnego żeby się nie rozczarować?
Gardenarium 09:20, 07 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Do bukszpanu elektryczne szarpią i miażdżą listki i brzydko wygląda taki żywopłot po cięciu.
Jak dla mnie to zniewaga bukszpanu. Wyłącznie ręczne nożyce szpalerowe, są różne i mają długie ostrza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kokesz 09:31, 18 lip 2016


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6614
Dostałam używane ręczne nożyce do cięcia żywopłotu, niestety podczas cięcia bukszpana chodziły coraz ciężej, mąż dał kropelkę smaru syntetycznego ale to pomogło na chwilę. Czym takie nożyce konserwować aby cięły bez wysiłku? Nie chciałabym ich wyrzucać. Czy musiałabym je całe rozkręcić i wyczyścić papierem ściernym bo wyglądają na trochę zardzewiałe, Twoje Danusiu lśnią jak lustro
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gardenarium 12:32, 18 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
W Anglii mają specjalne spraye do psikania, bo cięcie powoduje że metalowe ostrza a także łączenia "zachodzą" sokami roślinnymi. Należałoby się rozkręcić wszystko, dobrze wyczyścić, nasmarować. Oczywiście naostrzyć. Uzywane mogą okazać się lepsze niż nowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies