Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Nożyce szpalerowe ręczne i mechaniczne do cięcia

Pokaż wątki Pokaż posty

Nożyce szpalerowe ręczne i mechaniczne do cięcia

acca5 17:38, 28 lip 2016


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 56
No właśnie ja z zapytaniem chcialabym zakupić akumulatorowe nożyce z wysięgnikiem do ciącia w stożki daglezji- 3 sztuki i jednego świerka i 5mb zywopłotu wysokiego na 3 metry z buku,i paru klonów i śliwowośni , czy wystarczą te
[zdjęcie zmoderowane, nie wklejamy nie swoich zdjęć]

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Gardena 8881-20
jestem amatorką i chyba scianć bede co najwyżej dwa razy do roku, ale potrzebuję bo boje sie zlecieć z drabiny, która w ogrodzie zawsze się jakoś chwieje.
Gardenarium 19:28, 28 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do takich prac wynajmujesz ekipę, wtedy nie zlecisz z drabiny. Nie bierz się za prace których nie jesteś w stanie wykonać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 11:55, 27 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Szukam nozyc akumulatorowych do zywoplotu z tui, laurowisni i cisa.Na teleskopowej raczce. Kto ma i poleca jakies pewniki?
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 18:48, 27 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Takie nożyce akumulatorowe nie nadają się do dużych grubych liści jak laurowiśnia bo je zmiażdżą a nie przytną zgrabnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 08:57, 28 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Danusiu, mi nie zalezy na idealnym wygladzie. Swoje tne wiosna, przed wypuszczeniem nowych pedow, wiec takie troche nieporzadne sa maks. 2 tygodnie.Pozniej zakrywa wszystko nowy przyrost.Dodam, ze to odmiana genolia, wiec ja przycinam i tak glownie od gory tylko, bo sama z siebie rosnie bardzo wasko. Wiec glownie te nozyce do cisow i tui musza sie nadac.Laurowisnie sa ciete co roku, wiec pedy maja cienkie, nie maja grubych galezi.Tylko nowe przyrosty.
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 09:30, 28 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aaaa, no to rozumiem.
Akumulatorowe siadają- bateria słabnie i cięcie może być denerwujące.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 11:22, 28 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Widzialam, ze husqvarna ma tez akumulatorowe. Spalinowe kosztuja duzo wiecej. Jaka minimalna moc musi byc, zeby dobrze ciely?Mam dwie strony ogrodu do ciecia i mam pomysl z dwoma akumulatorami. Na pewno nie chce juz kabla.W tym roku dwa przecielam. Tyle lat udalo mi sie nie przeciac a w tym roku szal Boje sie tez troche, ze spalinowe nozyce sa glosne. A juz w tym roku sasiedzi sie skarzyli, ze kosiarka o 18 chodzi i ze glosno. Wiec szukam czegos w miare cichego.
____________________
Zapraszam na kawe
kami 17:36, 28 wrz 2020

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
Ja sobie kupiłam stihl hse 81 co prawda elektryczne i bez wysięgnika ale przy tej mocy przyrosty gałązek wierzby mandżurskiej, stożki z bukszpanu, tuje szły jak w masełko.
Więc najwyższy model stihl akumulatorowy.
Mam akumulatorowe bosha i szkoda pieniędzy, nawet nie pamiętam żeby je naładować od czasu do czasu.

Co do kabla ustawiasz się w przeciwną stronę do gniazdka i nie ma przecięć kabla a moc jest stała.
Co do sąsiadów to oni kostkę mają zamiast trawnika- na cięcie 1 raz w roku się nimi przejmować? Słuchawki stihla twoje uszy ochronią za 60zł.
KasiaBawaria 18:11, 28 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Moi sasiedzi na skarge chodza, wiec rzejmowac sie musze A stihla masz akumulatorowego?Kabla tym sposobem nie przecielam przez wiele lat, ale od 1,5 roku mam lokiec tenisisty i jak mi czasem zaboli to jakies ruch nieprzemyslany i po kablu
____________________
Zapraszam na kawe
kami 07:51, 29 wrz 2020

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
Stihla mam elektrycznego bez wysiegnika bo mi jest potrzebny do takich bardziej niskich prac na najbliższe lata.
Sama firma stihl sprawdzi Ci się jeśli chcesz ten akumulator.

Przecież kabel jest przy silniku, a ostrze na wysięgniku z 1,5 m dalej. To nie kosiarka co ci się kabel plącze pod nogami.

W Polsce maszyny ogrodnicze są do wypożyczenia w tym nożyce profesjonalne- za 100zł/doba wytniesz sobie pół ogrodu.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies