Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kondziowy ogrod cz II

Pokaż wątki Pokaż posty

Kondziowy ogrod cz II

sylwia_slomc... 12:57, 15 paź 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Czekałam na te fotki, to paprociowisko w realu jest cudne, a przecież dopiero co założone, jak rośliny się rozbujają będzie rewelacyjne plus konary pokryją się z czasem mchem uwielbiam takie leśne klimaty My wycinkę i przycinkę znowu w zimie uskutecznimy, w tym sezonie poleciało pół korony wierzby przed domem, i 2/3 z wysokości orzecha przy gospodzie plus brzoza, jałowiec kolumnowy i sosna co je śnie połamał. Ilość odpadów po takim zabiegu dramatyczna
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 08:35, 16 paź 2023


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Paprociowisko fajne bardzo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kondzio 14:06, 16 paź 2023


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Nowa12 napisał(a)
A czemu tyle wycinasz? Miejsce na nowe?


Ogród ma już swoje lata i wymaga odmłodzenia. Niektóre rośliny za bardzo się rozrosły, tłumiąc rozwój innych, inne mimo iż bardzo lubimy, zaczęły chorować (np. wiąz), inne z wiekiem nie wyglądają atrakcyjnie. To wszystko wymusza zmiany.
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 14:07, 16 paź 2023


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Magleska napisał(a)
Dzieje się
paprociowisko obłędne


u mnie pewnie za 10 lat też trzeba będzie jakieś wycinki robić


Dzięki za miłe słowa. Ogród z wiekiem wymaga odmłodzenia.
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 14:09, 16 paź 2023


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
sylwia_slomczewska napisał(a)
Czekałam na te fotki, to paprociowisko w realu jest cudne, a przecież dopiero co założone, jak rośliny się rozbujają będzie rewelacyjne plus konary pokryją się z czasem mchem uwielbiam takie leśne klimaty My wycinkę i przycinkę znowu w zimie uskutecznimy, w tym sezonie poleciało pół korony wierzby przed domem, i 2/3 z wysokości orzecha przy gospodzie plus brzoza, jałowiec kolumnowy i sosna co je śnie połamał. Ilość odpadów po takim zabiegu dramatyczna


Bardzo lubimy mech na konarach, zresztą szukaliśmy gałęzi, konarów i kamieni pokrytych mchem. Na paprociowisku wsadzamy również sporo roślin cebulowych.
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 14:09, 16 paź 2023


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Gardenarium napisał(a)
Paprociowisko fajne bardzo.


Danusiu, bardzo dziękujemy
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Muszelka 07:14, 17 paź 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Sylwia napisała, że Wasz "warzywnik robi wrażenie". Mógłbyś wstawić jego zdjęcia?
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Kondzio 15:22, 21 paź 2023


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Muszelka napisał(a)
Sylwia napisała, że Wasz "warzywnik robi wrażenie". Mógłbyś wstawić jego zdjęcia?
pare stron wcześniej są zdjęcia warzywniaka które ja zrobiłem i przez Sylwię
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 15:25, 21 paź 2023


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Nie wiedziałem ze będę tworzył kawałek lasu u siebie w ogrodzi i żeby sprawiało mi taka samą frajdę jak tworzenie rabaty bylinowej




____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Iwonka 10:34, 22 paź 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Klimaty leśne mają w sobie magię tajemniczości, rośliny tak odmienne od rabat słońca rosną.
To daje ogromną frajdę. Nazbieraliście bardzo dużo leśnych elementów. Jest klimatycznie.

Zmieniam swoją północną górkę, likwiduję te tony kamienia. Muszę dużo kompostu nawieźć.
Sadzenie trudne bo na stoku, woda spływa. Na razie zaczynam od małego fragmentu.
Będę podglądać wasze paprociowisko, tu i na insta.
Pozdrawiam WAS
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies