Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowy ogrodnik :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowy ogrodnik :)

Endrjus 03:17, 08 kwi 2014

Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 5
Witam wszystkich

Od kilku dni stałem się posiadaczem kawałka ziemi na ogrodach działkowych ale ani działką ani ogrodem jeszcze bym tego nie nazwał

Mamy wizję jak chcielibyśmy zagospodarować ten kawałek ugoru i tu zaczynają się schody.
Wiem, że na początek wysprzątać teren ale co dalej?

Jest tam sporo starej trawy i jeżyn. Nie wiem czy tylko to wykarczować skosić i dosiać trawę, czy zrywać całą wierzchnią warstwę?

Tak to wygląda na chwilę obecną, jak na fotkach. Chętnie przyjmę wszelkie sugestie





pozdrawiam

____________________
Selly 08:05, 08 kwi 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Witamy

Faktycznie ugór . Duuuużo ciężkiej pracy Cię czeka. O planach działań jest wiele artykułów na Ogrodowisku. Znajdziesz wszystkie dzięki wyszukiwarce.

Pozdrawiam
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Endrjus 14:27, 08 kwi 2014

Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 5
Może inaczej potrzebuje opinie czy zdzierać wierzchnią warstwę całkowicie czy nie?
Czy skosić to wszystko kosą z tarczą, wygrabić, napowietrzyć i dosiać, czy opryskać rundapem albo atutem wyrównać i zasiać nową trawę?
Opinii tyle ilu znam działkowców
____________________
Gardenarium 19:16, 08 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odpowiedź:


http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/300-przygotowanie-gleby-pod-ogrod

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/55-poradnik-jak-zaprojektowac-i-zalozyc-ogrod-cz-1-sprzatanie

Wynajmij ciężki sprzęt bo szpadelkiem tego nie przerobisz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Endrjus 20:14, 08 kwi 2014

Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 5
Szpadelkiem tez bym dal rade ale potrwa to znacznie dluzej, a praca nie pozwala mi na spedzanie tam choc by calech weekendow.
Jezeli zdecyduje sie na calkowice zdjecie wierzchniej warstwy to wynajme porzadna glebogryzarke i powinno jakos pojsc
____________________
ZbigniewG 20:38, 08 kwi 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8907
kosa spalinowa, uprzątnąć , pozwolić wyrosnąć chwastom i trawię (kilka cm), co najmniej dwa opryski (jednym środkiem ciężko zwalczyć wszystko) lub jeden totalny , odczekać i w zależności od sytuacji i czasu powtórka z oprysku lub glebogryzarka
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Tess 21:03, 08 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
On wcale nie jest w złej kondycji
Miałam o wiele gorszy trawnik, niż ten.
Zresztą trawnikiem trudno go było nazwać.
To nigdy nie był trawnik, bo zanim rodzice kupili działkę była tam łąka.
Przez kilka lat traktowano go jak trawnik, a potem znowu przez wiele lat był łąką, w dodatku zrytą niezliczonymi kopcami kretów.
Jego widok mnie przygnębił, kiedy w 2010 roku zobaczyłam go po raz pierwszy po wieloletnim zaniedbaniu.
Trawa była niekoszona przez wiele lat, więc zieleni w zasadzie nie było widać, tylko zwoje suchego siana.
O koszeniu kosiarką nie było co myśleć, mąż musiał użyć kosy elektrycznej.
I tak była to droga przez mękę. Suche i długie źdźbła i badyle a także ogromne nierówności spowodowane działalnością kretów i mrówek wkręcały się kosę.

Nie robiłam nowego trawnika. Kosimy go w miarę systematycznie (to działka letniskowa), w ubiegłym roku po raz pierwszy wertykulowaniem go. I raz potraktowałam herbicydem na mniszka, bo było go pełno.

W ub. roku w czerwcu wyglądał tak (przed koszeniem, niestety, więc nie w pełnej krasie Jak obejrzysz, usunę.



Tu skoszony.



Ja zrobiłabym tak: skosiłabym i wówczas zobaczysz, jak wygląda.
I nie zaczynałabym jednak od zakładania trawnika. Nie masz jeszcze domku, ogrodzenia, taki nowo założony wymaga delikatnego traktowania.

Ale to jest Twój tron, Ty tu rządzisz
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Endrjus 21:09, 08 kwi 2014

Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 5
Czytajac rozne publikacje dochodze do tego samego wmiosku. Tylko na poczatku uprzatne smieci, pozniej oprysk i posprzatanie pozostalosci i glebogryzarka. Sporo zabawy ale mam nadzieje, ze efekt bedzie zacny
____________________
Endrjus 21:16, 08 kwi 2014

Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 5
Tess twoj trawniczek wyglada juz super U mnie jest stara trawa chwasty i duzo jerzyn. Do tego trzeba wyrownac teren. Posprzatam, skosze i zobacze jak to bedzie wygladac.
Co ogrodnik to inne zdanie jedni mi mowia zrob oprysk, drudzy kos i dosiewaj. Pewnie znajde jakas wlasna droge :
Zalozenia na ten sezon to odnowienie trawy i ogrodzenie. Moze pierwsz 'grill' na zakonczenie sezonu
Domek pergole na winogron i reszta atrakcji bedzie na przyszly rok
____________________
sofijka 22:58, 08 kwi 2014


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 115
No to trzymam kciuki za wykonanie planu! Czekam na fotorelację A swoją drogą to ładne położenie tej działeczki, tak na górce z widokiem na okolice.
____________________
sofijka w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies