Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ja i mój ogródek, a może ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja i mój ogródek, a może ogród

Dominika11 07:10, 20 sty 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
agnieszka_podpora napisał(a)
hej ja już dziś posiałam ostróżkę i mydlnicę ciekawe co wyjdzie


to czekam z niecierpliwością na efekty
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 12:30, 04 mar 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
czyżby jednak wiosna



____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 20:20, 07 mar 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Pierwsze wyjście w plener zaliczone, słonko świeciło, choć trochę wiało, ale pierwsze zmiany się zaczynają - fakt najpierw zaczynam od wykopania roślin, a później będą grubsze prace koparkowe

było tak


a teraz zaczyna być tak - idą wiosenne zmiany

____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Margaret_ka 22:09, 15 kwi 2015


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Witaj serdecznie...
Oj widzę, że będą zmiany i sporo pracy.
Powodzenia
____________________
Ogród Margaret-ki
Dominika11 07:06, 16 kwi 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Witaj Margaret_ka dziękuję za odwiedzinki
oj tak zmiany się już zaczęły..., choć teraz trochę muszę zastopować, bo córcia idzie do Komunii, więc zaczęły się próby na maksa itp.
a poza tym czekam na roślinki
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
GorAna 20:21, 21 kwi 2015


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
Przychodzę z rewizytą...widzę, że ostro bierzesz się do zmain....tak sobie prześledziłam Twój wątek i zastanawiam się, czy w rogu na najwyższej półce nie przydałoby się jakieś drzewo.....morze buk?, albo klon Drummondii....potem przed nim można dać krzewy ( kaliny, jaśminowce, derenie, albo śliwy Nigra- wtedy buk o złotych liściach)....popatrz na realizację ogrodów Gardenarium.
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Dominika11 20:55, 21 kwi 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Dziękuję za wizytę
jeżeli chodzi o "górkę" i piętra to już jest całkowicie zmienione - będą tam jałowce, miskanty, janowce i wrzosy + przy dole irgi wczesne, a na dolnej rabacie jałowce płożące i turzyce bronze - także zmiany w trakcie, koparka już była i nasadzenia też w trakcie, a tutaj rysunek poglądowy

____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
dominika_ 13:00, 24 kwi 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Witaj, prześledziłam Twój wątek od początku i jest tak jak ostrzegały dziewczyny, że jeśli od początku nie zrobisz całościowego planu to później latasz z roślinami po całym ogrodzie i przesadzasz tak by pasowało. Ja na ogrodowisko trafiłam za późno i dlatego teraz muszę przekombinowywać. Grunt to by trzymać się dekalogu Danusi Co do płachty to już wiesz, że to najgorsze g... zresztą będziesz ściągać to pewnie zobaczysz jakie szkody wyrządza, u mnie była wczoraj akcja zrywania. Na skarpie miałam ją przez 3 lata, oprócz tego, że zmywało sukcesywnie korę i chwasty gorzej się wyrwało to jeszcze żadnych plusów. Pod tujami umyśliło mi się w ubiegłym roku rozłożyć, w sumie nie wiem po co? Wczoraj zrywałam a korzenie już na wierzchu. Powiedziałam nigdy więcej! U mnie na skarpie mam same jałowce i z perspektywy czasu to nie był najlepszy pomysł, teraz zdecydowałabym się na inne nasadzenia podglądając ogrodowiskowe skarpy. Tak więc przemyśl sobie te jałowce. A i może pokaż zdjęcia całej perspektywy ogrodu to będzie łatwiej doradzić. Choć ze mnie to słaby podpowiadacz bo jak widziałaś też jestem w trakcie realizacji i szukam porad i inspiracji.
Pozdrawiam i sorki za tak długi monolog. Miłego dnia będę zaglądać
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Dominika11 14:20, 24 kwi 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Dziękuję za wizytę i rady
A dlaczego jałowce to nie był dobry pomysł - tak jałowców kolumnowych na skarpie jest tylko kilka. I są na dolnej rabacie.
A jeżeli chodzi o zdjęcie całości to ciężko, bo nie mam skąd zrobić, żeby wszystko ogarnąć, więc dzielę na części - ale dziękuję za rady i biorę je pod uwagę. A jeżeli chodzi o włókninę to jest usuwana, a tam gdzie jeszcze jest to mam wkoło roślin trochę "odkrywki" od niej.
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
GorAna 16:17, 29 kwi 2015


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
Dominiko, jak tam prace?....postępują?
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies