Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Widok z tarasu - rabata

Pokaż wątki Pokaż posty

Widok z tarasu - rabata

katiaxx 10:54, 12 kwi 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Witam, na wprost tarasu mam pas trawnika i rabatę, na razie posadziłam na niej tylko dwa iglaki (sosnę czarną i smocze oko) poza tym nie mam na nia pomysłu, jest od wschodnio południowej strony. może powinnam jakieś cyprysy wsadzić zamiast tych iglaków ? nie wiem czy pod nimi będzie coś rosło.
Poradźcie coś proszę.

____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Gardenarium 12:51, 12 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sosny wysadź, urosną wielkie i zabiją wszystko. co pod nimi, raczej świerki serbskie będą lepsze, albo wspomniane cyprysiki (nie cyprysy - cyprysy u nas nie zimują).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
katiaxx 20:55, 15 kwi 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Dziękuję, sosny wysadziłam w odległy róg działki, boję się świerków serbskich i wszelkich choinek z powodu igieł i rozmiarów, może być jodła koreańska bo rośnie z umiarem i nie do nieba. A gdybym tak dała dereń biało-zielone liście np 3 szt, za nim coś wyższego ale nie wiem co , cis jest "za chudy" , nie lubię thui, do tego jakieś drzewo na pniu lub coś okrągłego i nie wysokiego , potem np kilka żywotników złocistych (widziałąm takie zestawienie na którymś ze zdjęć ogrodowiska), przepiękną hanokechloa , przed żywotnikami jakieś żurawki ? nie potrafię rysować w necie dlatego opisuję. może gdzieś wcisnąć choinę kanadyjską z tych niskich ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Agania 09:07, 17 kwi 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Witaj Katia, wypada ten pas odgrodzić czymś zielonym, może spróbujesz mieszanym żywopłotem, ja swój obsadziłam świerkiem cupresina, sosną limbą, thują spiralis, cyprysikiem Ivone, świerkiem serbskim, dla koloru klon sentry i to jest tył ogrodzenia, przed nimi rosną, kosówka, jałowiec pośredni, berberysy bordowe, hibiskus i hortensje bukietowe, tak stworzyłam u siebie małą rabatę, dalej leci żywopłot z brabantów, ale jako wiatrołap, przed nim już jest kolejna rabata.

Cis hiksi, nie jest wcale za chudy, a jeśli myślisz, że jodła koreańska rośnie z umiarem , to jesteś w błędzie, moje jodły są najwyższymi choinkami w ogrodzie, były sadzone w tym samym czasie co świerki i sosny, pisząc o tym piszę o formach szczepionych

Danusia dobrze ci radzi, świerki serbskie są piękne, a forma kolumnowa, może zastąpić, cyprysika czy thuję, pozdraiwam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies