Gdzie jesteś » Forum » Spotkania » Spotkanie u Szmitów w Pęchcinie - 31 maja 2014

Pokaż wątki Pokaż posty

Spotkanie u Szmitów w Pęchcinie - 31 maja 2014

Kondzio 22:11, 30 maj 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Zazdroszcze spotkania ja napewno tam pojadę ale niestety nie wtym terminie nie mam szczęścia bycia w tym miejscu no ale cóż nie mozna mieć wszystkiego nigdy tam nie byłem a warte zobaczenia i jest na mojej liście miejsc do zobaczenia
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
ana_art 22:20, 30 maj 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Kondziu no kawałek drogi masz... mniej więcej tyle samo ile ja do Bogdzi
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 22:20, 30 maj 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Joanki nie będzie bo ma pogrzeb...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
monteverde 22:30, 30 maj 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Leida napisał(a)
Ania Monte, jak to Cię nie będzie? Nie możesz się dosiąść do Gaby do autobusu gdzieś po drodze?
Liczyłam że wreszcie sobie trochę pogadamy.

Mam nadzieję, że Joanka narobiła smaku tym spotkaniem to chociaż ona dojedzie.

Ja co prawda tym razem sama ale melduję się w okolicach 10.30.

I czekam na Kuklika i Goniaka.

A byłam u Państwa Szmitów ze dwa tygodnie temu ale lało strasznie więc tylko kupiłam to co musiałam. Ale muszę Wam powiedzieć że punkt sprzedaży aż pękał w szwach od świetnych roślin. I jeszcze właściciele obiecali na nasz przyjazd powyciagać jakieś ciekawsze rośliny. Jakże się cieszę, że tym razem nie trzeba tak jak w Anglii się powstrzymywać bo nie ma jak zapakować.

Więc do zobaczenia z wszystkimi ogrodomaniakami.

Może ktoś z wybierających się tam ma ochotę na nasiona ciemiernika (Helleborus niger bo inne jeszcze nie dojrzały)? Bo wyjatkowo dużo nasiona ma w tym roku a trzeba go siać jak jest w miarę świeży.



Gaby jedzie do W-wy, a ja mam teraz bliżej, bo tylko Olsztynek, Nidzica, Ciechanów, ale nie mam z kim jechać bardzo żałuję
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
gaby3003 00:11, 31 maj 2014


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 377


.'.............Może ktoś z wybierających się tam ma ochotę na nasiona ciemiernika (Helleborus niger bo inne jeszcze nie dojrzały)? Bo wyjatkowo dużo nasiona ma w tym roku a trzeba go siać jak jest w miarę świeży.

........ja jestem chętna na nasionka ciemiernika........
pozdrawian gaby3003
____________________
przemekg 16:58, 31 maj 2014


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
To był piękny dzień!

Serdecznie dziekuję Państwu Szmit za jak zawsze wyjątkowe traktowanie gości z Ogrodowiska, było przesympatycznie i miło. W trakcie spaceru mogliśmy posłuchac o ogrodowych ciekawostkach.
Gospodarze pamiętali tez jak zawsze o poczęstunku. Cytrynowe ciasto wspominalismy nawet z pierwszego spodkania z przed chyba dwulat.
Każdy wyjechał zadowolony i pełnym samochodem zakupionych roślin, których wybór był ogromny, nie brakowołao też najwiekszych hitów i nowości roślinnych.
Dziękuję również wszystkim uczestnikom, czas tak szybko mijał rozmawając o kolejnych zdobyczach do ogrodu, a najbardziej urzekł mnie na koniec spacer do nowego ogrodu któy dopiero powstaje, a już ma swój klimat , niebawem będzie bardzo nastrojowo wręcz sielankowo, a jednoczesnie tak swojsko.
















P. S.
Najmłodsza uczestniczka pozostawiła okulary, rodzice proszeni są o ewentualny telefon do szkółki w tej sprawie.
____________________
U Przemka w ogrodzie
Leida 21:02, 31 maj 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
No i wykupilśmy cała przyczepkę Lysimachii "Beauleais" ( czy jak to się pisze).
Jakby ktoś jej szukał to w tej szkółce mają jej jeszcze trochę i to naprawdę wypasione sadzonki.

Prócz ogrodu Państwa Szmitów większość z nas zaliczyła jeszcze ogród Goniaka (plus pole host, Gaby nie wiem jak się zmieści do autobusu) i Kuklika - dzięki dziewczyny za gościnność.

Jak wgram zdjęcia to zrobię ciąg dalszy.



____________________
Hania
ana_art 21:41, 31 maj 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Dziękuję Państwu Szmit za przemiłe przyjęcie, za sympatyczne rozmowy, spacer po ogrodzie, za poczęstunek i babeczki - wypiek młodszej córki, rewelacyjne!!!
Dziękuję również wszystkim ogrodomaniakom za wspólnie spędzony czas i Kuklikowi za własnoręczny wypiek
Pogodę mieliśmy wprost wymarzoną. Roślinki jak zwykle piękne, sadzonki wypasione. Przywiozłam dwa wózki roślin, nie wspomnę o tym co zamówiłam na poniedziałek... Część zdążyłam już posadzić Ogromnym powodzeniem cieszyła się Tojeść Ciemnopurpurowa Beaujolais hit z Chelsy, Nowe odmiany orlików czarnych i różowych, Szałwia Caradonna, Chaber Pulchra Major (Haniu według googla jest fioletowy )
Dziewczyny kupiły ładne klony o różowo-zielonych liściach (dziewczyny podajcie jego nazwę)
fotek nie mam bo tradycyjnie nie wziełam aparatu
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Madzenka 22:22, 31 maj 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
A fotki ???
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
monteverde 22:39, 31 maj 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
przemekg napisał(a)
To był piękny dzień!

Serdecznie dziekuję Państwu Szmit za jak zawsze wyjątkowe traktowanie gości z Ogrodowiska, było przesympatycznie i miło. W trakcie spaceru mogliśmy posłuchac o ogrodowych ciekawostkach.
Gospodarze pamiętali tez jak zawsze o poczęstunku. Cytrynowe ciasto wspominalismy nawet z pierwszego spodkania z przed chyba dwulat.
Każdy wyjechał zadowolony i pełnym samochodem zakupionych roślin, których wybór był ogromny, nie brakowołao też najwiekszych hitów i nowości roślinnych.
Dziękuję również wszystkim uczestnikom, czas tak szybko mijał rozmawając o kolejnych zdobyczach do ogrodu, a najbardziej urzekł mnie na koniec spacer do nowego ogrodu któy dopiero powstaje, a już ma swój klimat , niebawem będzie bardzo nastrojowo wręcz sielankowo, a jednoczesnie tak swojsko.
















P. S.
Najmłodsza uczestniczka pozostawiła okulary, rodzice proszeni są o ewentualny telefon do szkółki w tej sprawie.

Dzięki Przemek za zdjęcia, ale one i tak nie oddadzą klimatu tego spotkania jest ślicznie w Pęchcinie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies