Gdzie jesteś » Forum » Spotkania » Spotkanie u Szmitów w Pęchcinie - 31 maja 2014

Pokaż wątki Pokaż posty

Spotkanie u Szmitów w Pęchcinie - 31 maja 2014

Leida 00:15, 01 cze 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
Ania, żałuj, że Cię nie było.

Tych smaków i zapachów żadne zdjęcie nie jest w stanie oddać.



Nigdy w żadnej szkółce nie spotkało mnie tak miłe przyjecie jak u Państwa Szmitów. I to za każdym razem jak mamy tam jakiekolwiek spotkanie. Dla mnie są to wyjątkowi ludzie. Z ogromna wiedzą i jeszcze większym sercem.
Bardzo dziękuje za wspólnie spędzony dzień.
Przy smakołykach, herbatce czy "kapucino" jak mawiała Laurka


Abo też rozmowach o roślinach z Panią Joasią.
Jako przewodnik sprawdziła się super.





____________________
Hania
Leida 00:22, 01 cze 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
A potem rozważania co kupić i ile.



Ana jak zobaczyła jak wypasione są sadzonki Tojeści w tej szkółce zredukowała swoje zamówienie o połowę.

Mnie prawie zabrakło miejsca w samochodzie - a miało go być tak dużo....




____________________
Hania
monteverde 00:30, 01 cze 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Leida napisał(a)
Ania, żałuj, że Cię nie było.

Tych smaków i zapachów żadne zdjęcie nie jest w stanie oddać.



Nigdy w żadnej szkółce nie spotkało mnie tak miłe przyjecie jak u Państwa Szmitów. I to za każdym razem jak mamy tam jakiekolwiek spotkanie. Dla mnie są to wyjątkowi ludzie. Z ogromna wiedzą i jeszcze większym sercem.
Bardzo dziękuje za wspólnie spędzony dzień.
Przy smakołykach, herbatce czy "kapucino" jak mawiała Laurka


Abo też rozmowach o roślinach z Panią Joasią.
Jako przewodnik sprawdziła się super.






Haniu nie dobijaj mnie żałuję jak cholera a przede wszystkim spotkania z Wami a co tak mało zdjęć? kuchy wyglądają smakowicie i na pewno takie byłyPani Szmit to bardzo miła, przesympatyczna i szczera osoba przekonałam się o tym w tamtym roku no i zakupy mnie ominęły ech pozdrawiam wszystkich serdecznie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Leida 00:31, 01 cze 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
W sumie pojechała nas tam niewielka garstka w porównaniu do lat poprzednich, chociaż Justynka przyjechała aż z Wrocławia.
(Nie mogłaś Pszczółko mnie poinformować, że będzie Justyś, dałabym jej te lilaki dla Ciebie).

Pakowności samochodu Justyny raczej też nie można nic zarzucić. Pan za szkółki wnosił do niego i wnosił te rośliny. Nie wiem czy jeszcze coś by tam weszło.




____________________
Hania
monteverde 00:31, 01 cze 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Leida napisał(a)
A potem rozważania co kupić i ile.



Ana jak zobaczyła jak wypasione są sadzonki Tojeści w tej szkółce zredukowała swoje zamówienie o połowę.

Mnie prawie zabrakło miejsca w samochodzie - a miało go być tak dużo....





przepiękne te sadzonki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 00:35, 01 cze 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Leida napisał(a)
W sumie pojechała nas tam niewielka garstka w porównaniu do lat poprzednich, chociaż Justynka przyjechała aż z Wrocławia.
(Nie mogłaś Pszczółko mnie poinformować, że będzie Justyś, dałabym jej te lilaki dla Ciebie).

Pakowności samochodu Justyny raczej też nie można nic zarzucić. Pan za szkółki wnosił do niego i wnosił te rośliny. Nie wiem czy jeszcze coś by tam weszło.





Miło Was wszystkich widzieć Gosia w okularach? czekałam na te fotki wielkie dzięki, pokażcie zakupy, idę po fajkę bom się wnerwiła
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Leida 00:52, 01 cze 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
Dla tych bardziej zmęczonych przygotowane miejsca odpoczynku (ale muszę Wam powiedzieć, że chyba nikt tam nie usiadł tyle się działo)


Ogród jak zawsze perfekcyjny


Z mnóstwem ciekawych roślin (Dziewczyny oczywiście od razu zapakowały tego klona do samochodu)


Nam z Izą rzuciły sie juz w oczy z drugiej strony stawu te pierwiosnki - miały niesamowity kolor



____________________
Hania
monteverde 01:10, 01 cze 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Piękny i klon i pierwiosnki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Leida 01:12, 01 cze 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
Prawie każde z nas zainteresowało się tą nowością:


Co prawda zdania różnych osób na temat koloru kwiatów były bardzo podzielone - od żółtego, przez niebieski do fioletowego - ale wygladał tak super, że trzeba przetrzymac go w doniczce do czasu zakwitniecia i potem wsadzić tam gdzie będzie pasował - a ile będzie radości z czekania na ten kolor.
Ciekawe komu pierwszemu zakiwtnie...

Dalej oczywiści przebój tegorocznej Chelsea


Poza tym z bylin zabrakło na placu czarnych orlików, szałwia Cardonna tez cieszyła się powodzeniem bo były naprawdę ładne sadzonki ( i po co było tachać z Anglii ze trzy lata temu?), różne klony, trochę traw.

Koniecznie musimy się tam spotkać latem - wtedy ogród zmienia swoje oblicze a na placu są zupełnie inne rośliny.



____________________
Hania
Leida 01:24, 01 cze 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
Jutro relacja z ogrodu Kuklika i Goniaka bo część z nas przedłużyła przyjemności o mały wypad na zakupy hostowe do Gosi i oglądanie kolejnych ogrodów.
____________________
Hania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies