Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród rodzinny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród rodzinny

Agnieszka4 11:00, 15 kwi 2014


Dołączył: 15 kwi 2014
Posty: 14
Witam wszystkich bardzo ciepło
Trafiłam do was przypadkiem Jestem "zapaloną" ogrodniczką i kocham zwykłe grzebanie w ziemi Ogród tworzyłam przez kilkanaście lat. Jednak z braku doświadczenia, teraz z braku czasu zaczęłam rezygnować z wielu rabat.
Jeszcze dwa lata temu w ogrodzie miałam ponad 100 bylin. Brak czasu ( mam 4 kochanych dzieci ) wymusiło na mnie wyrzucenie prawie wszystkiego z ogrodu Nie zrobiłam tego do końca przemyślanie i tak część porozdawałam a resztę zasiałam trawą. I tu zaczął się problem. Jest gorzej niż było. Kiedyś ogród był moją dumą. Sąsiedzi zatrzymywali się, żeby podziwiać. Dzisiaj, cóż, zobaczcie sami.
Mam ogromną prośbę, pomóżcie mi jakoś to wszystko ułożyć.


Przód domu i tzw "przedogródek"









____________________
Agnieszka
Ania74 11:43, 15 kwi 2014


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Witaj Agnieszko!
Z pomocą mądrych głów na forum (do których ja nie należę) uda się ogród doprowadzić do świetnej formy
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Gardenarium 13:44, 15 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zacznij od wytyczenia linii trawnika i wycięcia darni, na rabatach wśród roślin nie powinno być trawy, a inne rośliny Byliny, krzewinki, krzewy.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agnieszka4 14:57, 15 kwi 2014


Dołączył: 15 kwi 2014
Posty: 14
Tak Danusiu. Zgadzam się z tobą, trawę wysiałam w zeszłym roku, i to był straszny błąd.
Zanim wytyczę linię trawnika. Co myślicie o krzewach pod oknami? Jeden z nich to klon palmowy, a drugi to piękna kalina koralowa. Czy można je przesadzić na drugą stronę, gdzie jest płot, tak żeby uzyskać osłonę od ulicy?
____________________
Agnieszka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies