Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...Niedaleko Krishana...

Pokaż wątki Pokaż posty

...Niedaleko Krishana...

agatanowa 20:44, 16 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Madison, już u Ciebie Ci odpowiedziałam - ja jestem niedoświadczona i u mnie zbyt wiele porad nie znajdziesz, ale tu jest masa dojrzałych pięknych ogrodów i tam warto zajrzeć

a jakie ogrody Ci się podobają?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Madison 20:56, 16 kwi 2014

Dołączył: 12 kwi 2014
Posty: 49
Hej,

No właśnie ten żółty krzaczek nie ma kwiatków tylko liście więc to chyba nie forsycja bo wszystkie forsycje juz mają żółte kwiatki.

Jeśli chodzi o ogrody..hmm no cóż szczerze powiedziawszy to nie wiem jakie mi się podobają, bo nie mogę powiedzieć że wszystkie
Skłaniam się raczej ku ogrodom w stylu wiejskim. Uwielbiam maki ,chabry i wysokie trawy. Zafascynowana jestem turzycami i te na pewno u mnie się znajdą.
Podobają mi sie też róże pnące, które zamierzam nabyć w najblizszym czasie.

Cegły u mnie troczę jest i dobrze by było ją wykorzystać. Dzięki za linki, lecę ogladać.

niebieskiego nie pozbędę się- muszę tylko podpatrzec jak moge go wykorzystać
____________________
Madison- niedaleko Krishana
Madison 20:58, 16 kwi 2014

Dołączył: 12 kwi 2014
Posty: 49
P.S. kiedy pryskać czereśnie i czym?
____________________
Madison- niedaleko Krishana
agatanowa 21:06, 16 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Madison napisał(a)
Hej,

No właśnie ten żółty krzaczek nie ma kwiatków tylko liście więc to chyba nie forsycja bo wszystkie forsycje juz mają żółte kwiatki....


A to może dereń, bo teraz widzę, że pędy zdaje się charakterystycznie zielone...http://archiwum.allegro.pl/oferta/deren-rozlogowy-flaviramea-zielone-pedy-zolte-i3673039106.html

niestety na pryskaniu w ogóle się nie znam, jest forum ogrodnicze, gdzie możesz coś znależć:
http://www.forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=34&t=73942&p=4493788&hilit=czere%C5%9Bnia#p4493788

http://www.forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=34&t=10861&p=247425&hilit=czere%C5%9Bnia#p247425

http://www.forumogrodnicze.info/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=czere%C5%9Bnia&sf=titleonly
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 21:09, 16 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Taki temet o cegle: http://www.ogrodowisko.pl/watek/3257-cegla-w-ogrodzie

Bardzo ładny ogród ma np. Poziomka, Viva, akanta... i inni
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
maggie_82 07:37, 17 kwi 2014


Dołączył: 26 lip 2013
Posty: 194
oglądaj madison oglądaj ogrodowisko to skarbnica inspiracji
____________________
Gdzie diabeł nie może...
marta_d 11:12, 17 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Madison napisał(a)
Odziedziczyłam czereśnie, które teraz pięknie się obsypały na biało:

mam też taki krzaczek:

i nie mam zielonego pojęcia co to jest
i rabatę na którą nie mogę patrzeć bo taka okropna(choć kwiatki ładne- oczywiście nie wiem co to za kwiatki)



ten nibieski to chyba bodziszek witam Cię i będę podglądać Twój wątek
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
sofijka 09:18, 18 kwi 2014


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 115
No witam tym razem w ogrodzie. Znam ten problem z balkonami, jest przytulne, ale po pewnym czasie zaczyna się robić za ciasno. Ale za to teraz masz pole do popisu. Czy jest już plan? Proponuję nanieść na kartkę wymiary działki, rosnące już drzewa rośliny rośliny, potem kartkę kilkaktotnie skopiować i rysować rabaty, ścieżki w różnych wersjach.
A ten szpaler czereśni, marzenie! Już to widzę, jak je będziesz rwać garściami
____________________
sofijka w ogrodzie
Madison 20:01, 18 kwi 2014

Dołączył: 12 kwi 2014
Posty: 49
Witaj Marto z ZG-mam uroczą istotkę pochodzącą stamtąd.jest u mnie 4 miesiąc a już wywróciła wszysko do góry nogami

Sofijka chciałabym rwać te czeresnie garściami ale nie wiem czy tak będzie gdyż nie zastosowałam oprysków.Mam nadzieję że coś z tego będzie no bo przecież pryskane to sobie mogę kupić.

chciałabym jeszcze dokupić do mojego małego sadu tzw"papierówkę' ale nie zauwazyłam by były w sprzedaży.
Czy "ktokolwiek widział ktokolwiek wie"... stwierdziłam że jest mi to absolutnie niezbędne do szczęścia.

____________________
Madison- niedaleko Krishana
Madison 20:38, 20 kwi 2014

Dołączył: 12 kwi 2014
Posty: 49
Witam światecznie


chciałabym prosić o pomoc w planowaniu rabaty przy mojej "budzie" a raczej obok:

jest to dość spory kawałek-od "budy" do widocznego na zdjęciu słupa, dalej jest brama wjazdowa.
Myślałam,żeby zrobić taką owalną, od żywopłotu przy bramie wjazdowej do "budy",zeby obejmowała też to co na zdjęciu poniżej:

już nawet zaczęłam ją wytyczać ale teraz jak obejrzałam kilka ogrodów to zaczęłam kombinować, że może owal to nie może lepszy byłby prostokąt?a może zrobić dwie mniejsze?
dodam,że "buda" będzie obsadzona winoroślą z lewej, pozostałe boki bluszczem a z przodu chcę dorobić pergole i dać na nią róże pnącą- koniecznie czerwoną.

aha zapomniałabym:
niedawno znalazłam dość interesujący patyk,przygarnęłam go gdyż bardzo mi się spodobał.
Nie mając do końca sprecyzowanego pomysłu co z nim dalej wsadziłam do wiadra z wodą a on mi taką niespodziankę zrobił:

i tym sposobem będę miała wierzbę mandżurską o ile się przyjmie
obok mandżurskiej w wiadrze moczy się jeszcze płacząca, która też już małe korzonki ma.
Proszę o podpowiedź co można posadzić przy mandżurkiej? (miejsce dosyć nasłonecznione)

____________________
Madison- niedaleko Krishana
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies