Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...Niedaleko Krishana...

Pokaż wątki Pokaż posty

...Niedaleko Krishana...

Madison 00:18, 11 lis 2014

Dołączył: 12 kwi 2014
Posty: 49

mam 2 duże brzozy w rogu i szukam pomysłów co można pod nimi posadzić.
na początku myślałam o hostach wokół, potem wydało mi się fajnym pomysłem wrzosowisko, potem doszłam do wniosku,że najlepszym pomysłem będzie skalniak.
i w końcu nie wiem co posadzić.
odległość od siatki jest niezbyt duża

i w pobliżu jest kompost

szukając inspiracji na ogrodowisku chciałabym obsadzić to miejsce roślinami współrającymi z otoczeniem. i mam kompletny chaos i wiem że nic nie wiem
Zwracam się zatem z prośbą o fachową pomoc.

nieopodal jest furtka do której się schodzi po kamiennych schodkach, ponieważ teren ma lekki spadek

przed schodkami będzie pergola na której marzy mi się czerwona róża a na obrzeżach schodków chciałam turzyce bronze form.
Może więc przy brzozach dać trawy?

____________________
Madison- niedaleko Krishana
Madison 20:11, 15 lis 2014

Dołączył: 12 kwi 2014
Posty: 49
bardzo podobają mi się rabaty trawiaste-chciałabym posadzić wzdłuż siatki miskanta"morning light" po jednej i drugiej str furtki, tylko nie jestem pewna, czy dadzą radę w takim półcieniu.
Liczyłam na jakąś podpowiedź a tu cisza w eterze

idę dalej poogladać Wasze cudowne ogrody, może Ktoś jednak do mnie zajrzy i coś podpowie
____________________
Madison- niedaleko Krishana
Toszka 20:30, 15 lis 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Myślę, że największy błąd jaki robisz to małe pojedyncze rabatki - w ten sposób nigdy nie pozbędziesz się wrażenia chaosu.
Jak duża jest ta działka? Mam bardzo mieszane uczucia odnośnie szpaleru ze świerków. Mamy na forum kilka ogrodów w których takie świerki po latach stały się problematyczną wielką, zabierającą miejsce i słońce przeszkodą.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Tess 20:48, 15 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Ale świerki można przecież ciąć i w ten sposób ograniczyć ich siłę wzrostu.
A widziałam też żywopłot ze świerków - utrzymywany na wysokości około 1,5 metra.
Bez cięcia rzeczywiście znacznie zacieni działkę.

Witaj, Madison
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Madison 21:40, 15 lis 2014

Dołączył: 12 kwi 2014
Posty: 49
Witaj Toszka, Witaj Tess


Sadząc świerki w szpalerze pierwotnym moim zamiarem było stworzenie żywopłotu o konkretnej wysokości-też widziałam taki żywopłot i bardzo mi się spodobał.
A że nie mając pojęcia z jakich jeszcze iglastych mogłabym stworzyć żywopłot pasujący do leśnego krajobrazu, padło na świerki- nie chciałam żadnych tuj a cisy odpadły ze względu na mój zwierzyniec.

przyznam, że o zacienieniu działki nawet mi nie przyszło do głowy, więc chcąc nie chcąc będę ciąć, tylko muszę doczytać po jakim czasie,żeby był gęsty jak na tym zdjęciu
____________________
Madison- niedaleko Krishana
Toszka 21:49, 15 lis 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Czym wcześniej zaczniesz przycinać przewodniki (na bocznych gałązkach też) tym szybciej będzie się zagęszczać.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Tess 21:53, 15 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Madison napisał(a)
Witaj Toszka, Witaj Tess


Sadząc świerki w szpalerze pierwotnym moim zamiarem było stworzenie żywopłotu o konkretnej wysokości-też widziałam taki żywopłot i bardzo mi się spodobał.
A że nie mając pojęcia z jakich jeszcze iglastych mogłabym stworzyć żywopłot pasujący do leśnego krajobrazu, padło na świerki- nie chciałam żadnych tuj a cisy odpadły ze względu na mój zwierzyniec.

przyznam, że o zacienieniu działki nawet mi nie przyszło do głowy, więc chcąc nie chcąc będę ciąć, tylko muszę doczytać po jakim czasie,żeby był gęsty jak na tym zdjęciu


O, no właśnie o czymś takim pisałam,
Będzie świetnie pasować do leśnej działki.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Kasial 10:14, 17 lis 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Witaj Madison
Jak wyjdzie Ci taki żywopłot jak na zdjęciu, to ja też taki u siebie zrobię
A pomysł na warzywnik suuuper. Bardzo mi się podoba. Ciągle myślę nad swoim, jak zrobić żeby wyglądał "atrakcyjnie".
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
mira 10:36, 17 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Witaj!
jestem pierwszy raz i na razie widziałam balkon i początki działki, wrócę póżniej,
widzę że ma już swój raj i to jest cudne
ja mam świerkowy żywopłot
kupowałam maleńkie sadzonki może po 10 gr ale to dawno w nadlesnictwie
był cięty - musze poszukać po zdjęciach jak długo rósł ale z 5 lat to na pewno

fajne też są żywopłoty z choiny kanadyjskiej

a w pobliżu brzóz fajnie wygląda coś z białym - powsadzaj naparstnice białe ale kilka - rozsieją się jak będzie im pasowało

ja w tym roku kupiłam derenia Halo Ivory - ma być niski - testuję ale wygląda że z brzozą jest ok
to tyle uff

a tu mój świerkowy z maja - tylko takie teraz znalazlam



pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Madison 01:14, 18 lis 2014

Dołączył: 12 kwi 2014
Posty: 49
Witajcie,

Kasiu ten mój przyszły warzywnik to chyba będzie za mały.
Ale wymyśliłam,że może to być zielnik
Mięta już jest, mam do przeniesienia cały szpaler oregano, który z pewnością zapełni jedną część "ósemki" i zostanie mi jeszcze w nadmiarze a do dwóch pozostałych jakieś ziółka się dobierze

I wyględa na to że też szukam pomysłu na warzywnik.


Mira natchnęłaś mnie nadzieją,że i mnie się uda taki żywopłot wyczarować. Powiedz mi tylko proszę w którym roku po posadzeniu zaczęłaś przycinanie swoich świerków i w jakich odległościach je sadziłaś?(ja sadziłam co 80 cm)

Ładne te naparstnice są, chociaż biały to kolor,który najmniej do mnie przemawia ale jak ładnie wygląda z brzozami to może się do niego przekonam.

to są moje kolory
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/18-ogrod-w-czerni-i-czerwieni
ale w moim przyszłym ogrodzie chciałabym mieć więcej kolorów.

Cieszę się,ze do mnie zajrzałyście
Pozdrawiam i dobrej nocki
____________________
Madison- niedaleko Krishana
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies