Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród mi się marzy ogrodowiskowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mi się marzy ogrodowiskowy

Antitna 11:25, 29 kwi 2014

Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 9
Serdecznie witam,
Moja historia nie jest ani trochę oryginalna.
Jak wielu z Was przypadkiem trafiłam na Ogrodowisko i "przepadłam".
Wszystkie Wasze ogrody są cudne, ale mimo że mój folder z inspiracjami pęka w szwach, mam dylemat nawet z moją pierwszą maleńką rabatką przy wjeździe na działką.
Oto zdjecie:
Rosną tu bluszcze zimozielone, które mam nadzieję szybko zasłonią mur ogrodzenia.
Ale co niżej? Myślałam o żurawkach i trawach.
Proszę o sugestię
polinka 13:01, 29 kwi 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Witaj. Jeśli to miejsce reprezentacyjne to może małe kulki bukszpanowe i 2 białe róże, do tego carexy biało- zielone?
A bluszcz jakie ma zadanie? Chcesz aby zasłonił mur?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Antitna 13:55, 29 kwi 2014

Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 9
Dziękuję za odpowiedź.
Tak, chciałabym żeby bluszcz trochę ocieplił. mur, żeby nie był taki surowy. Bo w połączeniu z kostką dużo "betonu" wyszło.
Kulki bukszpanowe-też o ich myślałm ale czy nie będą sie zlewać kolorystycznie z bluszczem?
A róże, to chyba nie, bo tam jest słońce dopiero póżnym popołudniem.
Antitna 21:15, 29 kwi 2014

Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 9
A coś takiego?
anita_kazmie... 21:40, 29 kwi 2014


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 123
Ja nie dawałabym bluszczu.Może jeżeli chcesz zasłonić mur (choć mi się podoba )to może hortensja pnąca/nie potrzebuje słońca/.Dać dwie w środek a po bokach trawa,kulki bukszpanowe nieopodal może berberysy do tego zielone miniaturowe które się tnie w kulki albo tawuła japońska ale ta potrzebuje słonecznego miejsca..No w sumie jest co pokombinować tutaj
____________________
Anitka Ostrów Wlkp Czas na zmiany czyli totalna demolka ogrodu
Antitna 21:55, 29 kwi 2014

Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 9
No właśnie.Jest co kombinować choć rabata niewielka.
Ale ja tak lubię bluszcz.
Byliśmy niedawno w Anglii a tam bluszcz oplata wszystko, jak chwast jakiś,zakochałam się po prostu.
Antitna 21:55, 29 kwi 2014

Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 9
No właśnie.Jest co kombinować choć rabata niewielka.
Ale ja tak lubię bluszcz.
Byliśmy niedawno w Anglii a tam bluszcz oplata wszystko, jak chwast jakiś,zakochałam się po prostu.
Gardenarium 21:59, 29 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli chcesz aby bluszcz wszedł na mur, to źle go posadziłaś. Powinnaś wyjąć patyki, i bluszcz posadzić w kierunku muru, aby swobodnie na niego od dołu już mógł wejść, Tak brzydko wygląda i będzie miał utrudnione wejście, Wiem, bo sadzę na mur bluszcze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Antitna 22:01, 29 kwi 2014

Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 9
A rabata naprawdę mała. Jakieś 50x200 cm.
Antitna 22:05, 29 kwi 2014

Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 9
Z samego rana wyrwę patyki i przesadzę bluszcz w stronę muru. Pani Danusiu dziękuję za sugestie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies