Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Problem ze współwłaścicielem działki

Pokaż wątki Pokaż posty

Problem ze współwłaścicielem działki

canis 15:15, 05 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 30
Witam, nie wiem czy dobrze umieściłam wątek więc z góry przepraszam.
Mam następujący problem. Trzy lata temu razem z chłopakiem kupiliśmy ogródek. Ja jestem głównym właścicielem, on jest współwłaścicielem. Problem jest następujący od 6 miesięcy nie jesteśmy razem a ogródek jest dalej wspólny. Chciałabym zostawić działkę, chcę zapłacić byłemu tyle ile on będzie chciał, jednak z jego strony ciągle słyszę 'nie wiem'. Chcę działać na działce ale boję się że w pewnym momencie on się pojawi i powie że to jest też jego działka. Moje pytanie jest następujące. Czy ja jako główny właściciel mogę go tak jakby wykreślić? Nie raz chciałam się z nim skontaktować ale on nie odbiera ode mnie telefonu. Proszę o pomoc.
____________________
Moj (nie)piękny ogród
Gardenarium 16:59, 05 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To pytanie do prawnika, a nie do mnie Ogródek działkowy, czy działkę rekreacyjną, czy działkę rolną czy działkę budowlaną?

Na kupowanie działek są przepisy prawne i zapewne powinien być sporządzony akt notarialny, nie kupuję się po prostu ot tak.

Zapytaj prawnika, porada prawna dużo nie kosztuje. On na pewno wyjaśni wszystko w oparciu o dokumenty jakie posiadasz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies