Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabata my Garden Michael

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabata my Garden Michael

Michael 07:36, 19 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Sylwia spójrz post wyżej drugi wers od dołu... i wszystko będzie jasne
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
Syla 07:42, 19 mar 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Michael napisał(a)
Oczywiście pewne rośliny jeszcze są nie naniesione na projekcie ... ale niebawem uzupełni... gdyż nawet to nie jest cały ogród tylko jego 1/3
Jak już będę wiedział na 100% jak będzie wyglądał to pokaże cały projekt jaki mam abyście mogli obejrzeć i jak co skomentować

Rośliny na projekcie jeszcze nie ponazywane ale jak już będzie całość to wszystko już będzie wiadome...

Danusiu jak uważasz ma to jakiś sens ?[/quote


No co Ty nie ma nazw roślin a to że iglaki to się można domyślać bo wiem że je uwielbiasz ..... hehehe ja zresztą też
"ten rządek iglaków to żywopłot" - to są thuje 'Smaragd' ?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Michael 07:45, 19 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Tak dokładnie thuje Smaragdy
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
Neska 20:18, 19 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
monteverde napisał(a)
dzisiaj oglądałam angielski program, piszecie,że podkłady kolejowe takie trujące, a oni wszystkie warzywniaki i nie tylko nim obkładają, a co w nich takiego trującego? smar i olej?

Podkłady kolejowe nasączane były ksylamitem, który jest uznany za rakotwórczy. Niestety dawniej substancją tą impregnowane były także podłogi, dachy w domach jednorodzinnych, a także płyty przyklejane pod podłogami w blokach. Znam trochę ten problem, bo sami wyrzucaliśmy z domu, który kupiliśmy taką właśnie podłogę. Moi rodzice mieli ten problem w bloku skończyło się wywaleniem płyt i położeniem nowej podłogi. Były to lata 70-te tam gdzie został ksylamit specyficzny smrodek jest do dnia dzisiejszego. Straszne paskudztwo.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Gardenarium 20:38, 20 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Michael napisał(a)
Marku W reszta otoczenia to jeden duży orzech włoski, sosna wejmutka oraz thuje 'Smaragd' 3 szt. ok 2.00 m które będą przesadzane z pod skarpy o której mowa...


Znalazłem gdzieś na internecie coś takiego jak deska betonowa koloru brązowego z profilem... myślę, że to już nie był by surowy beton ?
Czy to jest jakieś rozwiązanie? jak uważacie...

Dziś postaram się wstawić plan tej części ogrodu ... z podstawowym nasadzeniem roślin...


Nieco z opóźnieniem, ale odnoszę się do kolejnych tematów:
ta deska w brązowym kolorze to gorsze wyjście niż surowy beton, sam beton nie jest taki zły, używa się go teraz, jest modny nawet we wnętrzach. Monolity z betonu, ale ładnie zarośnięte to lepszy pomysł.
Dobre też by byłu zaproponowane przez Marka materiały z odzysku, bowiem nic nie kosztują.
Czytam dalej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:40, 20 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Michael napisał(a)
Zastanawia mnie jedynie jedna rzecz... a mianowicie czy w rzeczywistości również tak fajnie się prezentują
Myślę, że taki materiał byłby super, jestem tylko ciekaw co Ty Danusiu na to... mówiliśmy o podkładach to może takie boś by mogło je zastąpić? Wydaje mi się to nie najgorszym rozwiązaniem co...? a na pewno solidnym

Tylko teraz trzeba pomierzyć ile takich "desek" będzie potrzebnych w my Garden.


Ja nie zastosowałabym tego, bo to imitacja, a ja ich nie lubię. To plastyk szkodliwy dla środowiska, w użytkowaniu na pewno płowieje i kruszy się
Nie doczytałam, to jednak beton, ale w końcu imitacja.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:49, 20 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Michael napisał(a)


Mniej więcej tak się będzie prezentowała moja nowa rabata i część ogrodu ... mam nadzieję, że wyszło czytelnie

Ten rządek iglaków to żywopłot


Podoba mi się rozkład tych półek i linia trawnika, czyli idziemy w proste linie, beton dla mnie tutaj pasuje. One jest dużo lepszy niż coś udające drewno.
Poszukam zdjęć dla Ciebie z betonem.
Ja bym zmieniła tę środkową kompozycję iglaków (3 szt), bo wchodzi w trawnik, można go rozciągnąć.
Ta kompozycja przy wejmutce mogłaby być na odwrót, tzn, 3 szt z tyłu a 2 z przodu. Zobaczymy co dalej wyjdzie. Fajnie to wygląda na projekcie, ale w realu gorzej będzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:50, 20 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bogda napisał(a)
Myślałam, zeby sobe z takiego czegoś zrobić ścieżkę przy rabacie i obsypać to korą, dobry pomysł jest?


Nie Bogda, łup kamienie na płaskie, bo masz już kamień w ogrodzie. Nie dawaj imitacji, jak masz naturalny materiał.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Michael 20:44, 21 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Danusiu czemu w realu gorzej będzie? przecież wydaje mi się, że całkiem nieźle..
A układ zawsze można dopasować
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
Gardenarium 22:45, 21 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Michael napisał(a)
Danusiu czemu w realu gorzej będzie? przecież wydaje mi się, że całkiem nieźle..
A układ zawsze można dopasować

O to mi chodziło, trzeba postawić i popatrzeć jak wygląda, ewentualnie poczynic zmiany w ustawieniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies