Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabata my Garden Michael

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabata my Garden Michael

Michael 09:08, 18 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Kaisog1 Jeżeli nie beton to co? wiedząc, że ma być stałe i nie drogie. a zarazem starczyć na dłużej niż 4 lata?
Czy w ogóle coś takiego było by co można zastosować???
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
MarekW 09:09, 18 mar 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Nie wiem jak wygląda reszta otoczenia, ale można jeszcze przemyśleć zastosowanie cegły - najładniej byłoby z klinkieru wybudować te murki, ale może też być cegła z odzysku (charakter starego ogrodu), można tak jak u Emila połączyć różny materiał i będzie ekstra. Chodzi mi też po głowie kostka granitowa bo beton wydaje się taki zimny i nie"ogrodowy" ale to są chyba spore koszty niestety.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Michael 09:28, 18 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Marku W reszta otoczenia to jeden duży orzech włoski, sosna wejmutka oraz thuje 'Smaragd' 3 szt. ok 2.00 m które będą przesadzane z pod skarpy o której mowa...


Znalazłem gdzieś na internecie coś takiego jak deska betonowa koloru brązowego z profilem... myślę, że to już nie był by surowy beton ?
Czy to jest jakieś rozwiązanie? jak uważacie...

Dziś postaram się wstawić plan tej części ogrodu ... z podstawowym nasadzeniem roślin...
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
Michael 09:31, 18 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za taką aktywność na moim wątku... miło mi, że są osoby które również pomagają mi wybrnąć z dość dziwnej i trudnej sytuacji jakim jest ogród...
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
Syla 09:45, 18 mar 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
MarekW napisał(a)
Nie wiem jak wygląda reszta otoczenia, ale można jeszcze przemyśleć zastosowanie cegły - najładniej byłoby z klinkieru wybudować te murki, ale może też być cegła z odzysku (charakter starego ogrodu), można tak jak u Emila połączyć różny materiał i będzie ekstra. Chodzi mi też po głowie kostka granitowa bo beton wydaje się taki zimny i nie"ogrodowy" ale to są chyba spore koszty niestety.



Może warto o tym pomyśleć ? Dusza artystyczna z Ciebie to nie wiem czy beton tak do końca Cię samego przekonał
Chyba, że myślałeś o formie nowoczesnej .... nie wiem z czego to jest wykonane ale są to jakieś murki /kolor szary lub bardziej wyrazisty/ warstwowo nakładane w formie schodów szerokich ....... uzupełniane ziemią roślinami i kamiczkami . Tworzą się tarasy podobnie jak u Richiego ?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
monteverde 11:12, 18 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ta deska betonowa nieźle wygląda, ale jest droga 57cm x 19cm x4,2 cm = 25,61zł, jest też forma palisady chyba fajniejsza http://www.brukmarket.pl/-c-17.html
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
kaisog1 12:30, 18 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Michael a nie zastanawiałeś się nad zwykłymi kamieniami? Nie masz kogos kto stawia dom obecnie albo cus w tym stylu? Zakosił bys trochę i koszty równe zero
Ja bym jednak rozważyła to drewno. Są w sprzedaży takie bele na domy, może zaimpregnowac je i to zda egzamin? Michael ja się nie znam za bardzo, po prostu kieruje się bardziej upodobaniami niż funkcjonalnością (jak to baba nie znająca się na ogrodnictwie )
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Michael 13:16, 18 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Poszukałem poszperałem i wynalazłem coś takiego....

obejrzyjcie i oceńcie czy to by się nadawało....


imitacja drewna w betonowej palisadzie....











A tu ciekawostka nawet skrzynkę zrobić można
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
kaisog1 14:26, 18 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
eee no super! A to nie jest drogie?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
isia33 14:56, 18 mar 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Piękne, gdzie wyszperałeś takie zdjęcia? Ojj, żeby mój chop był taki napalony na ogród
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies