Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » I co dalej w moim ogrodzie ?

Pokaż wątki Pokaż posty

I co dalej w moim ogrodzie ?

Malgosik 21:20, 15 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
choinę się strzyże podobnie jak cis
i nie jest wtedy szeroka

świerki serbskie mimo wszystko są dość szerokie, nie tak ja żywotniki Smaragd, ale możesz je dać po narożnikach, gdzie rabata będzie szersza
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 21:43, 15 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
może pokażesz hortensje?
bo już wiele odmian się przebarwia...
____________________
Ogród na glinie
jula81 21:45, 15 wrz 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Jutro zrobię zdjęcie .A jeśli jesteś ciekawa Silver Dollar jak wygląda to zerknij do Sebka - właśnie dodał nowe fotki
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Malgosik 10:07, 16 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Oglądałam u Sebka, wiem że ma. Myślę tylko czemu takie niskie.
Narazie ten Twój sprzedawca nie ma tych hortensji, może wyprzedał.
____________________
Ogród na glinie
Toszka 20:52, 16 wrz 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Gardener27 napisał(a)
A może jeszcze coś takiego Geometryczne rabaty z możliwością różnych obsadzeń Wysokie szczepione drzewa liściaste przy wjeździe dające prywatność Do chodnika wokół domu nie przylega żadna rabata dzięki czemu można łatwo korzystać z ogrodu



Zastanów się czy propozycja katalp jest dobra w twoim klimacie... inna sprawa, że bardzo późno wypuszczają liście. Absolutnie nie kuś się na akacje - Danusia wielokrotnie o nich pisała (krótko mówiąc) źle... że kruche, łamliwe, w pewnym momencie i wieku szpecące.

Z wielkim prawdopodobieństwem jak zamówisz cisy przez internet to dostaniesz...wypierdki... dużych nie chcą przewozić firmy kurierskie.
I w kwestii owocków - szczerze, z całego serca nienawidziłam jeszcze w zeszłym roku tych owocków - chodziłam i obskubywałam je. Teraz ciesze się z nich niezmiernie, choć po cięciu jest ich niestety o wiele mniej w tym roku (i siewek będzie mniej, niestety) Te owocki były wabikiem dla ptaków zwłaszcza od stycznia - "dywanowe naloty" kwiczołów i szpaków to najwspanialszy widok jaki daje zima. Owocki i cisy są strasznie demonizowane, a przecież bardzo wiele roślin w naszych ogrodach jest bardzo trująca. Przy systematycznym strzyżeniu cisa owocków niema w praktyce. Na moich stożkach, kulach i lizakach (na nóżce) nie mam ich wcale
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 21:02, 16 wrz 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
I jeszcze jedno odnośnie rabaty pod tujami, od południa będzie miała naświetlenie północne.... musisz wziąć to pod uwagę planując rośliny
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gardener27 21:06, 16 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Katalpy szczepione na pniu są piękne i niepowtarzalne Jest z nimi jeden kłopot lubią wymarzać dlatego na zimę trzeba osłonic miejsce szczepienia

Akację umbraculifiera mam od 4 lat u siebie i jest absolutnie bezproblemym drzewem Korona ma zwarty pokrój kuli bez cięcia, jeśli chcemy zahamować jej wzrost tniemy na wiosnę
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
jula81 21:07, 16 wrz 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Toszka napisał(a)


Zastanów się czy propozycja katalp jest dobra w twoim klimacie... inna sprawa, że bardzo późno wypuszczają liście. Absolutnie nie kuś się na akacje - Danusia wielokrotnie o nich pisała (krótko mówiąc) źle... że kruche, łamliwe, w pewnym momencie i wieku szpecące.

Z wielkim prawdopodobieństwem jak zamówisz cisy przez internet to dostaniesz...wypierdki... dużych nie chcą przewozić firmy kurierskie.
I w kwestii owocków - szczerze, z całego serca nienawidziłam jeszcze w zeszłym roku tych owocków - chodziłam i obskubywałam je. Teraz ciesze się z nich niezmiernie, choć po cięciu jest ich niestety o wiele mniej w tym roku (i siewek będzie mniej, niestety) Te owocki były wabikiem dla ptaków zwłaszcza od stycznia - "dywanowe naloty" kwiczołów i szpaków to najwspanialszy widok jaki daje zima. Owocki i cisy są strasznie demonizowane, a przecież bardzo wiele roślin w naszych ogrodach jest bardzo trująca. Przy systematycznym strzyżeniu cisa owocków niema w praktyce. Na moich stożkach, kulach i lizakach (na nóżce) nie mam ich wcale

Dziś byłam w szkółce do której dawno nie zagladałam .Mają cisy śliczne i dość w przystępnej cenie.Zdecydowałam się pojechać po nie za tydzień- Hicksii.Nie są malutkie.Hilli nie mają.Co do owoców to dziś właśnie się dowiedziałam że nie osnówka jest trująca tylko pestka owocu.Nie biorę już tego tak do siebie. Cisa będę mieć i tak- właśnie hicksii Ten projekt który oznaczyłaś pisząc ten wpis to plan od Przemka. Mój rysunek jest trochę inny(pokażę jak skończę planować ) A z katalpy nie zrezygnuję . Już rośnie -jest zaznaczone na planie w którym miejscu.Pocieszyłaś mnie tymi ptaszkami Super bo widok z okna na tą rabatę mam reweacyjny - z z kuchni a tam wszyscy siedzą - jak u każdego w domu kuchna oblegana przez odwiedzających - i mimo pokoi i tak w kuchni się kawę pije
Pozdrawiam i miłego wieczorku
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Toszka 21:16, 16 wrz 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Juluś, wiem , że masz katalpę... i nie o niej pisałam, bo jak jedna przemarznie to jeszcze tak nie boli jakby miał przemarznąć cały szpaler.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 21:17, 16 wrz 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Gardener27 napisał(a)
Katalpy szczepione na pniu są piękne i niepowtarzalne Jest z nimi jeden kłopot lubią wymarzać dlatego na zimę trzeba osłonic miejsce szczepienia

Akację umbraculifiera mam od 4 lat u siebie i jest absolutnie bezproblemym drzewem Korona ma zwarty pokrój kuli bez cięcia, jeśli chcemy zahamować jej wzrost tniemy na wiosnę


Przemek, nie obraź się - po 4 latach nie można oceniać drzewa, nawet owocowego
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies