Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » I co dalej w moim ogrodzie ?

Pokaż wątki Pokaż posty

I co dalej w moim ogrodzie ?

jula81 11:29, 28 cze 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
a tu już inna część rabaty po zmianie.trochę roslin przeniosłam w inne miejsce a kilka wyrzuciłam bo nieładne były
i nadal nie wiem czy lepiej jest, czy coś zmienić
Przed



Po


I dalsza cześć tej samej rabaty przed :



a tutaj już po:
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Margo 12:05, 28 cze 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Rabatka fajnie juz wygląda, tylko jak dla mnie troche kolorku jej brakuje.
Moze dodaj żurawki na obwódke ... albo jakies jednoroczne kwitnące....
____________________
Gosia
hanka_andrus 13:29, 28 cze 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
W miarę poprawy zdrowia- odzajmniam wizyty. Kompozycja w donicy z hortensją- miodzio.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jula81 13:29, 28 cze 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Margo napisał(a)
Rabatka fajnie juz wygląda, tylko jak dla mnie troche kolorku jej brakuje.
Moze dodaj żurawki na obwódke ... albo jakies jednoroczne kwitnące....

Nie wiem którą rabatkę masz na myśli.

Bo jeśli chodzi o bukszpanową to tam w srodku w obwódce jest lawenda krtóra się rozrośnie na kolor a w kręgu bukszpanowym róże chopin mają ponad 20 pąków więc jak zakwitnie bedzie ładnie. Pod bukszpanami po zewnętrznej stronie planowałam do koloru dodać tojeść rozesłaną ale za dużo słońca i czasm bywa sucho więc się nie uchwa.Myślę nadal co pod obwódkę na zewnątrz posadzić niskiego.citronella ładna ale za duża byłaby.
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
jula81 13:47, 28 cze 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Teraz muszę zabrać się za tuje pod siatką od strony południowej... koniecznie trzeba je opielić i zagospodarować w jakiś fajny sposób. Tylko nie wiem jeszcze jak.Myślałam przed tujami w posadzić w szpalerze o hortensjach .Tylko tuje jeszcze małe :/
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Gardener27 16:21, 28 cze 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Uwielbiam zdjęcia z cyklu kiedyś i obecnie

Masz rację ogród bardzo się zmienił Podoba mi się ta różana rabata w trawniku Ja bym tam posadził jeszcze lawendę W tym roku mam na jej punkcie świra
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Margo 16:24, 28 cze 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
jula81 napisał(a)
Teraz muszę zabrać się za tuje pod siatką od strony południowej... koniecznie trzeba je opielić i zagospodarować w jakiś fajny sposób. Tylko nie wiem jeszcze jak.Myślałam przed tujami w posadzić w szpalerze o hortensjach .Tylko tuje jeszcze małe :/


Chodziło mi o tą z iglakami tam bym dodała troche koloru.
____________________
Gosia
Sebek 19:39, 28 cze 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Tuje powinny szybko urosnąć - najwyżej hortensje będą robić za żywopłot A rabatę na froncie na razie jest ładna - ale na pewno wymaga przerzedzenia, bo te rośliny są duuuże po latach Nie lubię świerków białych, bo często chorują...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
jula81 20:51, 28 cze 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Gardener27 napisał(a)
Uwielbiam zdjęcia z cyklu kiedyś i obecnie

Masz rację ogród bardzo się zmienił Podoba mi się ta różana rabata w trawniku Ja bym tam posadził jeszcze lawendę W tym roku mam na jej punkcie świra

Przemku ja tam mam lawendę - w środku obwódki ,jest jeszcze mała i dlatego jej nie widać. Danusia poradziła mi ją na wypełnienie w środku.Więc niecierpliwie czekam aż urośnie Zasilam ją florovitem więc napewno ruszy w górę
Pozdrawiam
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
jula81 20:59, 28 cze 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Sebek napisał(a)
Tuje powinny szybko urosnąć - najwyżej hortensje będą robić za żywopłot A rabatę na froncie na razie jest ładna - ale na pewno wymaga przerzedzenia, bo te rośliny są duuuże po latach Nie lubię świerków białych, bo często chorują...

Sebku, ja tych świerków miałam około 10szt na tej rabacie i wczoraj właśnie je wyeksmitowałam z ogrodu.zostało mi jeszcze tylko 2 szt konika ale tez długo ich nie potrzymam w ogrodzie. Odwiedzę szkółkę i na ich miejsce będzie coś inneg .W palnie mam na ich miejsce posadzić miłorząba na pniu -Ginkgo biloba.
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies