Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » I co dalej w moim ogrodzie ?

Pokaż wątki Pokaż posty

I co dalej w moim ogrodzie ?

Gardener27 22:37, 06 sie 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Bałem się że trochę mnie poniosło i może za wiele powiedziałem ale cieszę się z takiej reakcji
Przy zakupie tuji zwłaszcza na żywopłot trzeba zwracać szczególną uwagę na to by były gęste i zdrowe Nie mogą być łyse od dołu bo nigdy w tym miejscu nie będzie ładnych przyrostów
O czerwonych kółeczkach to sobie zapomniałem napisać Mogą to być żórawki Może to równiez być mini żywopłocik z czeronego berberysa otaczający rabatę tak jak to masz przy Chopinie albo trawy carex małe byliny dla ubarwienia rabaty jest dużo możliwości
Cis jest piękny ale rosnie dosyć wolno Ja wolałbym mniej wydać i miec większe prawdopodobieństwo przyjęcia niz daż dużo za kilkuletnie egzemplarze i płakać jak sie nie przyjmą Może ta wizja Cie pocieszy
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
jula81 22:46, 06 sie 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
I mimo że cis rośnie dosyć wolno ja go chcę mieć .I zaś kolejne pytanie jaki gatunek lepszy w nasadzenia grupowe pod płot- czy Taxus media Hicksii,czy Taxus media 'Hillii'. Bardziej upieram się przy tym drugim ze względu ładniejszego pokroju,nie jest tak chudy w sensie bardzo kolumnowy. Ładnego nabiera kształtu gdy dorasta z wiekiem,tzn nie za wysoki i nie za cienki jest.
Zastanawia mnie jaki gatunek ma Danusia przy bramie przesuwnej na ogrodzie.Widziałam zdjęcie i bardzo mi się podoba. Polecają też cisa Wojtka że fajnie się ma do nasadzeń grupowych .Muszę się więcej doczytać w dziale "cis "
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Gardener27 22:51, 06 sie 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Marzenia są po to by je realizować W sprawie cisu za wiele nie pomogę bo żaden ze mnie specjalista Twoja wiedza w tym temacie jest większa od mojej ale w wolnej chwili poszukam to moze będę umiał Ci doradzić
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
popcorn 08:48, 07 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
jula81 napisał(a)

Czy pod cisami masz posadzoną runiankę?
Ja runianki ma trochę i nie wiem co z nią zrobić. Gdzie posadzić.
Tak naprawdę wciąż myślę o cisach od ulicy.Taki szpaler .Ale sam cis raczej nie.Nie wiem co dodać do cisa.Mam małe cisy -takie około 20cm. Długo będę czekać aż podrosną i zaczną zasłaniać.W jakich odstępach sadzić cisy take małe by nie miały z czasem zbyt ciasno i tak by przerw dużych nie było. ?


hej, tak, pod cisami mam runiankę. Cisy sadziłam co ok 50 cm i chociaż spore już są, to nadal nic nie zasłaniają
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 08:52, 07 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hicksi i Hilli chyba są podobne pokrojowo, ale jeden z nich owocuje a drugi nie - wzięłabym tego bez owoców. A jak urosną i tak ztworzą szczelną ścianę, więc ich pokrój chyba nie ma specjalnego znaczenia, jeśli mają tworzyć żywopłot a nie sadzisz ich osobno. Kupuj mniejsze, moje maciupeńkie prawie dogoniły te przed płotem a kupowane po 30zł/szt...
Gardener dobrze radzi, jak juz ruszac to ksztalt rabat najpierw - jesli nie z tej strony to z drugiej dobrze byloby miec jednak dostep do trawnika - chocby po to zeby kosiarka wjechac nie przejezdzajac po korze i roslinkach. powodzenia
____________________
Mój nowy ogródek
jula81 11:08, 07 sie 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
popcarol napisał(a)


hej, tak, pod cisami mam runiankę. Cisy sadziłam co ok 50 cm i chociaż spore już są, to nadal nic nie zasłaniają

to może odległość 30 cm byłaby lepsza .Nie wiem w jakiej odległości proponują sadzić cisy.Muszę doczytać koniecznie. Już zabieram się nowy rysunek rabat a Przemcio dobrze radzi więc będę się trzymać tej koncepcji.No chyba że jeszcze po drodze planowania wyjdzie nieco inaczej.Ale przejście musi być na trawnik koniecznie.
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
popcorn 12:25, 07 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jula, jak posadzisz co 30 cm, to niedługo co drugi będziesz musiała wykopać, jak zaczną rosnąć. Chyba że ta zaplanuj, że za jakiś czas będziesz miała połowę gdzie posadzić
____________________
Mój nowy ogródek
jula81 12:45, 07 sie 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
popcarol napisał(a)
Jula, jak posadzisz co 30 cm, to niedługo co drugi będziesz musiała wykopać, jak zaczną rosnąć. Chyba że ta zaplanuj, że za jakiś czas będziesz miała połowę gdzie posadzić

CZyli jednak co 50cm byłoby najlepiej?
Musze wiedzieć jak bo obliczam ile szt. zakupić.zastanawiam się wciąż jakie ,Danusia pisze na forum że Hilli jest grubszy i droższy ale ja oglądam ceny to małe są w takiej samej jak baccata czy Hicksii.no bo duże egzemplarze to majątek.
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
jula81 13:32, 07 sie 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Narysowałam taki plan.
Cisy napewno w tej części .
hortensje przed tujami nie wiem czy dobry pomysł
pomyślę co w kątach
to nie takie proste


____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
jula81 14:02, 07 sie 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
A może taką wersję rabaty? Wtedy wyjście z domu ze schodwó byłoby do ogrodu. Zlikwidować tą rabate pod domem.Ale zastanawiam się czy nie będzie "łyso" pod domem.
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies